Spider-Man: Homecoming (2017)

Pro Spider-Mana mám slabost, casting Toma Hollanda byla trefa do červenomodrého:-)

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Mě byl asi promítán jiný film. Začal bych asi u toho nejdůležitějšího, u děje. Veškeré dějové linky osmého dílu celou dobu někam spějí, jen aby se na jejich konci stal přesný opak. A přitom se vlastně za 150 minut skoro vůbec nikam od konce sedmičky neposune, což je opravdu podivuhodný počin. Zatímco hlavní dějová linka First Order vs. Resistance by se dala vyřešit za 5 minut, z děje jasně plyne, že létat umí jen Tie Fightery a X-Wingy, nikoliv velké křižníky. Postavy mizí a objevují se bez jakéhokoliv vysvětlení a mezitím ještě stíhají popírat veškeré zákony SW univerza předchozích šesti (sedmi) filmů. Namátkou uvedu 18hodinový štít lodě, která v předchozích filmech vybuchuje po třech zásazích, nesmrtelná teta Women of Steel Leia teď-už-určitě-bez-jakýhokoliv Organa, duch Yody ovlivňující realitu jelikož si to děj vyžaduje a to i přesto, že svým činem popírá svou předchozí existenci a odkaz, Martin Luther Finn, kterého před naplněním osudu absolutně zbytečné oběti černého hrdiny sejme japonská kamikaze Yoko Ono, protože John Lennon ji vždy tvrdil, že peace & love vždy nakonec vyhraje. Yoko sice dosud zametala podlahy, ale se stíhačkou umí lítat, protože dějová linie se musí posunout z místa nula na místo nula. Nejlepší pilot galaxie Anakin Skyw... eh, Edgar Alan Poe dokáže ve svém X-Wingu zničit celý First Order. Teda dokázal by to, kdyby ho v tý stíhačce nechali sedět a neposlali ho do gender války o vedení Rebelů. Vše završuje Emo Mark Hamill, kterej se podle mě půl filmu snaží všechny ze štábu přesvědčit, že v tomhle debilním pokračování opravdu hrát nechtěl. Nakonec se poddá jelikož scénář a taky mu Yoda zkazil bydlení na vejminku. Vzhledem k tomu, že celých X let ve vyhnanství poslouchal Jay Zho, stihne nejtrapnější scénu v historii SW (a to počítám i Jar Jara), jelikož Jay Z přece říkal ‘nigga get that dirt off your shoulder’. A to vše jen kvůli tomu, aby ukázal rebelům cestu ven a naplnil svůj Emo osud, přestože jede celou dobu na trenažeru. Vzhledem k tomu, že všechny coiny z trenažeru beztak spolknul BB-8, rozhodne se Luke odejít na zasloužený odpočinek, aniž by vystrčil paty z předsíně. BB-8 posilněn dávkou železa se najednou vyskytuje na všech místech, a to hlavně když je třeba. To na jednu stranu chápu, protože když už jste do BB-8 lootboxu naházeli tolik peněz, tak s ním prostě budete hrát v kampani za každou cenu, i když na to chudák nemá dost vysokej level. Phasma přichází a odchází jak se píše ve scénáři a navazuje tak na svou roli ze sedmičky. V devítce tedy čekám podobně laděný výstup. Všichni tvorové buď ječí nebo se tváří roztomile na kopačku a je jich všude tolik, že už to ani Chewie nežere. Ten mimochodem načerpal všechny schopnosti mrtvýho Hana, který jediný věděl, kdy natáhnout bačkory. Jeho Millenium Falcon záhadně nepotká ani jedna závada, protože na to prostě není čas. A tak se nakonec Kylo Ren a Rey schází díky všemocnému Supreme Leader Snokeovi, který sice umí číst myšlenky a všechny by během chvíle rozdrtil, ale bývá často nepozorný. Kylo a Rey si ale nakonec nesednou, jelikož největším odhalením je, že žádná čistá rása neexistuje a Jedi může být i normální nuzák. Dokonce ani na těch zkurvených midichlorianech již nezáleží. Jednoznačně nejhorší Star Wars ze všech. Nikdy se mi nestalo, že by mi u nějakého filmu bylo tolikrát trapně. Zlatý I don’t like sand a Meesa representative Binks. Bezmoc. Frustrace. Tragédie. Takhle umírá největší filmová sága v dějinách, za bouřlivého potlesku.

Thor: Ragnarok (2017)

Mít tohle nálepku DC, tak to má 30 % a je to rotten na RT. Jeden z filmů u kterých hodnocení fakt nechápu. Proč, Taiko?

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Ultimate Cut je vše v co mohl fanoušek Batmana a Supermana doufat. Nebudu tady rozebírat 'proč je Batman tak brutální', 'Martha moment', 'Injustice Vision v poušti', 'magor Lex' atd, protože to stejně nemá smysl. 'Obyčejný divák' nad tím stejné mávne rukou a to je moment, kde Zack Snyder naráží u masového publika a Marvel nikoliv. Bohužel pro Warner Bros. a jejich tržby to není infantilně vtipné, sebeparodující, a příběhově ploché (zvláště přičteme-li děj MoS). Jo, kdyby nechali Zacka dotočit i Justice League I & II, mohli jsme mít nejlepší komiksovou ságu, ikdyž možná ne pro masového diváka. Děkuji za nic, páni z WB.

Captain America: Občanská válka (2016)

Celá trilogie Captain America patří k tomu nejlepšímu, co MCU nabízí. Společně s Winter Soldier a Infinity War jednoznačně v MCU TOP 3.

Doktor Strange (2016)

Po druhém shlédnutí musím říct, že jsem Dr. Strange křivdil a hodnocení zvedám. V rámci MCU nadprůměr.

Jurský svět (2015)

Tak moc jsem se toho bál, až nakonec nevím proč... je jasný, že 'nový' příběh se tu vymyslet nedá, takže je nutnost se spokojit se starým dobrým 'utekl nám dinosaurus', v tomto případě však uměle modifikovaný z DNA 'všech' ostatních druhů. Celkově jde o vtipný, nostalgický blockbuster, který se s jedničkou srovnávat nedá, ale v době remaků/pokračování klasik a podobně jasný nadprůměr. A podle toho také hodnotím.

Méďa 2 (2015)

Pro mě je dvojka Teda ještě lepší než jednička. MacFarlene se dokázal zbavit všech neduhů prvního dílu, jakými byly nevtipné dialogy a scénky snažící se za každou cenu diváka rozesmát. Oproti prvnímu dílu jsou také již mnohem více s citem pro okamžik využívaná sprostá slova. Ne, opravdu. Je jich tam sice požehnaně, ale fungují mnohem lépe než v jedničce, kdy byly v některých scénách přímo vynucený. Nechápejte mě špatně, jedničku jsem si užil a považuju jí za povedenou komedii, ale dvojka to dotáhla k dokonalosti.

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Tom v jedné ze svých nejslavnějších rolí opět nezklamal. Mission Impossible s každým novým dílem zraje a vyvíjí se do nových směrů, zároveň však nepřestává překvapovat. Po trochu klidnějším začátku (nepočítaje scénu před opening credits) se rozehrála 'klasická Mission' a od vynikající scény v opěře to byla jedna nepřetržitá jízda až do konce. Pane, Hunte, těším se na další díl. Tento vzkaz se automaticky zničí za 5 vteřin.