Hotel Paradise (2012) (pořad)

Keď si chcem pozrieť poriadnu j........., pustím si porno. Keď si chcem pozrieť niečo zo života súčasnej mladej generácie, pozriem si epizódu Hotela Syphilise. Pardon, Paradise. Je to skutočne reprezentatívna vzorka dievčat, ktoré si z piče urobili akciovku a nabúchaných svalovcov, ktorým z testosterónu, anabolík a slnka mäkne mozog, a tvrdne penis. Keďže moje predstavy o úrovni akejkoľvek generácie nie sú veľmi optimistické, nijako ma to nezdrví, ani nerozhádže. Ale obdivujem, a hlboko sa skláňam pred pracovníkmi filmového štábu. 3 mesiace bez možnosti úniku, denne počúvať od rána do noci idiotskú konverzáciu, pozostávajúcu z 20 slov. 2 hviezdy pre štáb.

Geissenovi: Těžký život milionářů (2011) (pořad) odpad!

NO táááák, neberte to tak vážne. Ja viem, je to suterén televíznej zábavy, určený hlavne tým, ktorí sa nechajú takýmito programami nasierať. Lebo tí potom odpozerajú všetko, len aby si mohli zanadávať. Tento párik už mal jednu doku-soap - Goodbye Detschland, a ak bude toto úspešné, tak určite bude aj dačo tretie. Lebo sú to pekne vychcaní Nemčúri. To, že sú bohatí a rozhadzujú prachy v priamom prenose, si dajú veľmi dobre zaplatiť. A kľudne zo seba urobia debilov, vulgárne hovädá, budú si dlabať v nose a prdieť do kamery........skrátka čo len chcete, len aby im stúpla sledovanosť. Len tak mimochodom sú to GEISSOVCI, žiadni GEISSENOVCI. Ale Jojka nevie ani po slovensky, nie to nemecky.

Zvoník od Matky Boží (1982) (TV film)

Slabota, americké klišé, do očí bijúce divadelné kulisy, Esmeralda zrejme pracuje na Reeperbahne, a toto vzala ako meloušek. A živú cigánku určite nikto zo štábu nikdy nevidel. Chudák Victor Hugo. Vlastne, prečo chudák? Aspoň nemusí vidieť svoje dielo, po zákroku estetických chirurgov pekne upravené na hollywoodske kopyto. Anthony Hopkins tam žiari, ako diamant, ale čo z toho? Vrstva hollywoodskeho trusu je príliš vysoká, do nej zapadne aj taký kanón, ako Sir Anthony.

Probuzená smrt (2004)

Manželka, posadnutá politickou korektnosťou, dotiahne domov niečiu stratenú dcéru. Dievčina sice vyzerá sladko, ako každá aziatka, ale podľa mňa je to skúsená bordelmamá, alebo hlava nejakej ázijskej mafie. Tak tá rozkošná dievčina - světe div se - za sebou z Ázie dotiahne plno bucharov, dychtiacich po Amíckej krvi a iných ich dôležitých telesných orgánoch. Našťastie majú Amíci JCVD, ktorý to nakoniec vždy vyrieši. Stojí ho to sice strašnú námahu, vystrieľajú mu celú famíliu do 11 kolena a on citeľne preriedi miliardovú čínsku populáciu. Ale čo by človek neurobil pre obhajobu amerického sna, a politickej korektnosti. Znie to teda ako riadna debilina, ale je to vcelku slušný akčňák. Taký správny - kašle na nejakú logiku, súvislosti, alebo nadväznosť, ako to už u Vandammoviek býva zvykom. Jeanovi to stále dobre kope a mláti, aj tá búchačka mu pristane, škaredý kukuč nasratého vdovca tiež. Takže za 3, z toho je jedna osobne pre Jeana.

Americké psycho (2000)

Podľa nízkeho ratingu tohto filmu badám, že mnohí nepochopili jeho posolstvo. Bolo to POSOLSTVO, bol to návod na záchranu, ktoré prišli príliš skoro a svet ich nepochopil. Všetci finanční magnáti z Wall Street sa mali povinne venovať takým zábavkám, ako Christian Bale. Pre náš svet to mohla byť obrovská výhra. Predstavte si, že by nás pár mŕtvol, kuriev a niekoľko vagónov koksu vytrhli z celosvetovej finančnej krízy. Christian Bale bol mimoriadne protivný, nesympatický a odpudivý, zato Willem Dafoe ako ostýchavý detektív bol k zulíbáni.

Temný rytíř (2008)

Christian Bale mi je od Amerického Psycha strašne nesympatický. Uznávam, že je vynikajúci herec, ale nesympatický. Nejako som nemohla tú antipatiu prehltnúť, čo ma, musím povedať, dosť sr....hnevalo. Chvíľu mi teda trvalo, kým som sa odhodlala si Temného rytiera pozrieť. A veľmi mi chýbal starý Gotham s jeho morbídnou atmosférou. Musím si to nechať uležať a pustiť znova, možno sa mi podarí toho Christiana akceptovať.

Hory zalité krví (2009)

Dala som si vanilkovú zmrzlinu s malinami, usadila sa do kresielka a zapla telku. Bolo okolo polnoci, na nejakom kanáli bežal tento film. Zmrzlina začala vyzerať ako vytečené mozgy a malinový sirup sa zmenil na tmavú, zrazenú krrv. Asi som si mala dať chleba s cibuľou. Vlastne sa mi viac páčila prvá polovica, kým mládežníci ešte pátrali po filme a filmároch. A pritom sa im diali kadejaké nepríjemné a nepredvídané nepríjemnosti v nepriepustných lesoch. Keď došlo na masakrovanie, už to nebolo také napínavé. To už som len čakala koho, ako, na koľko krát, prípadne na koľko spôsobov zmasakruje. Ale chlapci si dali prácu, všetko bolo pekne krvavé, nápadité, neodfláknuté, Akurát kvôli mne nemusel hlavný masakrovateľ nosiť tú masku. Ono to v horore pôsobí dobre, keď hlavná hrdinka stojí proti monštru s niečím neľudským miesto ksichtu. Pekne ju to vydesí, začne rýchlejšie dýchať a tak Angelikovsky sa jej dme hruď. . Pre mňa, sediacu v kresle to zas taký šok nie je. No budiž, máte zvyšnú masku, tak ju použite. Film skončil a ja som kukala z okna na autá, zaparkované pri chodníku. Musím priznať, že ma ten pohľad dosť potešil. Hehe.

Wolf Creek (2005)

Pripomína mi to Brahmsove diela. On vždy končí takým veľkolepým Búúúúúúm . obrovský akord, orchester vydá zo seba všetko. Publikum sa chystá tlieskať, zdvíha zadky zo sedadiel, keď tu zas. Bááááááám - ešte väčší akord. 10 sekúnd ticha, publikom už nesmelo párkrát tleskne, a zas Búúúúúúúúúúm - a takto dookola to vezme ešte zo trikrát, a nie a nie skončiť. Už ho zabili, a on vstal z mŕtvych, už mu unikli, a zas ich dohonil.......a tak pekne dokolečka dokola. Ja viem, treba tých 99 minút niečím naplniť. Možno by bolo vhodnejšie, keby ich v tom aute bolo 6. Scenárista by nemal taký problém.

„Babičky dobíjejte přesně!“ (1983)

Dve krásne staré dámy, priam legendy českej kinematografie, ktoré sa mlátia, škrtia a pokúšajú sa zabiť jedna druhú kosou. Okrem iných eskapád samozrejme. A pôsobia tak nevinne, sladko a babičkovsky. Cameron určite kopíroval, jeho Terminátor pohybuje hlavou presne, ako Jana Dítětová, akurát nepovŕzgáva kĺbami pri chôdzi. Keby som toto videla ako decko, tak by som už nikdy žiadnu starenku cez cestu nepreviedla.

Proč se vraždí starší dámy (1981) (TV film)

Trochu sofistikovanejší koniec sa priam núkal, toľko krásnych motívov a toľko skvelých podozrivých. Aj ja by som bola v pokušení po dvoch týždňoch milovanú tetičku klepnúť po hlave. Ale nie, socialistická kinematografia musela divákov ideologicky poučiť za každú cenu, aj za cenu sprasenej detektívky: Každý, kto nám tu chce rozvracať naše devízové hospodárstvo, bude po zásluhe potrestaný.!!!!!!!!!