• Krátkometrážní

Zavěste červené lucerny (1991)

3* podle zdejšího hodnocení to byla sázka na jistotu, která u mě tentokrát nevyšla. Nevím, zda za to může, že asijskou kinematografii můžu jen výjimečně a nebo atmosféra nebyla pro mě dostatečně přitažlivá a tak jsem si asi nejvíc užíval jeho výtvarnou stránku. Příběh byl sice dobře vystavěný, ale pro mě byl předvídatelný, protože jinak to ani nejde, když jsou podstatné svobody omezeny hluboce zakořeněnými tradicemi a tím smysluplný vývoj pro lidskou osobnost je silně potlačen. A není divu, že se ozvou skrývané povahové rysy jednotlivých žen bojující o moc. Zajímavý film, ale nemám důvod ho doporučovat, či se k němu vracet. Proto jen tři hvězdy. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 2 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Umění tančit v dešti (2019)

+2* vím, že filmy se zvířaty a speciálně se psi jsou natáčeny hlavně, aby dojmuly, což dokážu občas překousnout. Bohužel v tomto už bylo sentimentality přes míru a žádnou jinou přidanou hodnotu filmu nevidím, aby si zasloužilo současnou vysokou známku (80%). Navíc tentokrát může za toto zklamání i samotná ČSFD, protože jsem si ho vybral kvůli zařazení do žánru komedie, kam rozhodně vůbec nepatří, i přes pár vtípků. Za sebe bych ho zařadil jen mezi žánry rodinné a drama. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Barbarella (1968)

+3* je to brakové, naivní, plné sexismu a jiných fetišů, ale nemůžu se ubránit a vesměs se mi to líbilo a nedokázal jsem odtrhnout zrak (rozum někam už utekl) od těch roztodivných figurek a vystajlované výpravy a úchylných průpovídek :-). Nevím, jak se to moc odlišuje od originálního komiksu, ale věřím že moc ne. Rozhodně je to kultovní film, který nelze ignorovat a své roztoužené diváky si najde, stejně jako ty co ho budou kritizovat. Jane Fondovou chápu, že má s filmem problém, ale určitě díky němu neztratila přízeň diváků, spíš naopak. Takže světe div se, dávám palec nahoru ... ale asi jednou mi to stačí. [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Mamma Mia! Here We Go Again (2018)

-1* mám rád písně skupiny ABBA, ale muzikály se u mě většinou míjí účinkem. Kdysi jsem viděl Mamma Miu a potvrdilo se mi, že tenhle druh vyumělkované zábavy není pro mě, Naštěstí hudba to drží nad vodou a taky to, že se jim podařilo na originální texty naroubovat hloupoučký příběh, který snad ani urazit nemůže. V hereckém obsazení jsou samé hvězdy, tak je to sázka na jistotu... přesto jsem nedokázal dát víc než jednu hvězdu. A to stejné platí i u druhého dílu, ke kterému jsem byl teď dotlačený :-). Hvězdičku taky dostane, ale tentokrát jen vybírá zbytky co kde upadly a patlá to páté přes deváté. Cher tam byla jen do počtu a herce to evidentně už tolik nebaví ... ale co by neudělali pro pár zlaťáků :-))) [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

The Last Seance (2018)

2* asi fanoušci hororů si tento kraťas užijí víc, i když v dnešní době letí víc drsnější kousky a ne takové komorní, jako byl tento. Atmosféru má slušnou, stejně i filmařsky se podle mne povedl, jen já nejsem ten správný cílový divák. Proto zůstanu u dostatečné známky. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: X /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

PAWNS (2017)

3* válečný a přitom lidský příběh o dvou vojácích z protilehlých táborů první světové války. Ve své podstatě pozitivní, ale na druhou stranu na mě bohužel působí silně citově vyděračsky a poněkud neuvěřitelně, i když zázraky se dějí všude. Evidentně podle sesbíraných cen se líbí, tak si Pěšáky pusťte v češtině třeba tu.[ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Coin Operated (2017) odpad!

odpad Tak tohle dílko se opravdu obsahově rovná NULE. To snad nedokáže bavit ani dítě ... nebo pak nebude mít důvod dospět. [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 0 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]

Hybrids (2013)

1* je pravda, že jsem tušil, že to bude kravina, ale když jde o sci-fi, tak většinou neodolám. Prostě fanouškovský akční film, kde se neohrožená ženská mstí za smrt dcerky. Odkaz sice dávám, ale bez doporučení. [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Dr. Easy (2013)

+1* Další kraťas, který zaujme sci-fi námětem i slušným provedením. Obsahově je však totálně prázdný a nevím, co tím chtěl autor říci, nebo co přiblížit. Proto u mě propadl a nemám důvod doporučovat. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

The Goodnight Show (2018)

+1* Co byste dělali, kdybyste věděli, že vás čeká poslední večer vašeho života? Na tuto otázku si autoři snaží dát odpověď v tomto kraťasu, který jede na pozadí americké retrovlny 80-tých let. Jednoduchý, ničím originální snímek plný standardních klišé, proto mu nedokážu dát vyšší známku. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]