• Krátkometrážní

Utopím si ho sám (1989) (TV film)

+3* milý televizní film ze seniorského prostředí, který s lidským pohledem a s humorem rozvádí téma přátelství, důvěřivosti i osamocení. Svými slušnými hereckými výkony potěšili známí herci. Duo Brodský - Zázvorková mi připomněli pozdější film Babí léto, který mi přišel podobně laděný. I Jiřinka Bohdalová jako by se v roli starší štětky našla ;-) [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Bratr (1999)

+3* černobílý krátký film, který je součástí animované trilogie Strýc - Bratranec - Bratr. Jde o nostalgické vzpomínání vždy na jednoho z členů rodiny. Jedná se o počátky tvorby Adama Elliota a jeho postavičky ještě vypadají skrovně. Později z těchto dílů přebíral různé kousky do slavného Harvieho Krumpeta. Bráchu jsem zkouknul tady a kdo nezvládá angličtinu může si vypomoct titulky z těchto stránek. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]

Bratranec (1998)

+3* černobílý krátký film, který je součástí animované trilogie Strýc - Bratranec - Bratr. Jde o nostalgické vzpomínání vždy na jednoho z členů rodiny. Jedná se o počátky tvorby Adama Elliota a jeho postavičky ještě vypadají skrovně. Později z těchto dílů přebíral různé kousky do slavného Harvieho Krumpeta. Bratrance jsem zkouknul tady a kdo nezvládá angličtinu může si vypomoct titulky z těchto stránek. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]

Strýc (1996)

-4* černobílý krátký film, který je součástí animované trilogie Strýc - Bratranec - Bratr. Jde o nostalgické vzpomínání vždy na jednoho z členů rodiny. Jedná se o počátky tvorby Adama Elliota a jeho postavičky ještě vypadají skrovně. Později z těchto dílů přebíral různé kousky do slavného Harvieho Krumpeta. Strejdu jsem zkouknul tady a kdo nezvládá angličtinu může si vypomoct titulky z těchto stránek. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]

Já, Olga Hepnarová (2016)

-5*na to, že jsem přistupoval k tomuto filmu s obavami, tak dopadl navýsost dobře a mých pět hvězd si zaslouží. O této "teroristce" jsem zaslechl poprvé tak před deseti lety a překvapilo mě, že se za komunismu něco takového vůbec stalo. A teď se mi dostalo podrobné vysvětlení tehdejších událostí. Autoři se tématu chopili citlivě a stvořili velmi dobré psychologické drama, za které bych se nestyděl ani já;-) Kritika tehdejšího systému je na místě a doufám, že si z toho diváci odnesou ponaučení. Za tento rok je to pro mě zatím nejlepší český film. [ PŘÍBĚH: 3 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 0 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ]

Periferie (2015)

-5* nezbývá mi než souhlasit s místním popisem tohoto animáku, protože sedí úplně přesně. Ponurá ale hutná atmosféra Vás provází celou dobu a ani slova nejsou potřeba. Donutil mě přemýšlet, jak to bude vypadat na našich sídlištích, protože věčně nevydrží a to si musí každý uvědomit. Já si ho našel tady a musím říct, že stojí za to i bez příběhu a animace sedí k tématu úplně přesně. Nakonec dávám plný počet. [ PŘÍBĚH: X /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 0 /// ART: 1 /// STYL: 3 /// CASTING: X (3*MAX) ]

Polednice (2016)

1* pokud Vám nevadí, že se postavy ve filmech chovají hloupě a nelogicky - tak by se Vám Polednice mohla líbit, protože dokázala navodit slušnou tajemnou atmosféru. Pro mě to však bylo jediné, za co stojí. Výše zmíněná "negativa" mě jen parádně drásali nervy - ale co - je to přece horor a to má asi být :-) Známý příběh z Kytice se snaží natáhnout do hodiny a půl, což bylo pro mě neúnosné a unavující, hlavně když se scény a události opakují. Možná by si zasloužila 2 hvězdy, ale takové zklamání jsem nečekal. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Mladí muži za pultem (1994)

1* po dlouhé době obrovské zklamání, od kterého mě neodradili ani spřízněné duše a naopak většina hodnotila tuto černobílou komedii dost vysoko. Je to totální amatérský nezávislák jak Brno, kde jen nekonečně tlachají a "filozofují" dva pobudové o cigaretách, sexu, blbých zákaznících a k tomu spousta pošuků. Od začátku mi lezla na nervy a přemýšlel jsem jen co ostatní na tom zaujalo, že i na festivatelech to mělo úspěch. Možná kdybych to viděl ve svých -náctinách, tak by měla šanci, ale teď kousek před padesátkou, už je mi na míle daleko a bylo to téměř utrpení dokoukat do konce. V podobném duchu je třeba seriál Black Books, ale ten je několikanásobně lepší. Nakonec dávám jen jednu hvězdu za hodinu a půl ztracenýho života a druhý díl si můžete strčit kam chcete ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 0 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Kateřina Veliká (2005) (TV film)

+3* Abych se dozvěděl něco více o životě carevny Kateřiny, tak jsem se rozhodoval mezi TV filmem a tímto dokumentem. Skóre i komentáře lákali spíš k tomuto 2-dílnému dokumentu a po shlédnutí toho nelituji. Tento způsob zpracování se mi líbil a hrané části byly herecky i stylově na docela slušné úrovni. Sice o objektivnosti všech událostí by se dalo polemizovat, ale dokázal mi přibližit Rusko 18.století. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Něžně mě líbej (2012)

2* Tomuhle kraťasu teda hodně zastřihnu křídla svými dvěmi hvězdičkami. Je sice sympaticky natočen, ale jinak vzpoura synátora vůči otcovi mi přišla přehnaná a za své komplexy si může hodně sám. Prostě takto to v disfunkčních rodinách chodí. K videu s titulky jsem přišel přes gaytitulky [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]