• Krátkometrážní

The Captured Bird (2012)

3* tento hororovitej kraťas opravdu vyniká vytříbeným stylem a hutnou atmosférou, ale k čemu to je, když tu jde jen o ni a bez žádného příběhu. Za mě jen 3 hvězdy a zkouknul jsem to v HD kvalitě tady [ PŘÍBĚH: 0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: X /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Přepadení (2012) (studentský film)

1* při hledání režisérova nominovaného kraťasu Happy End jsem narazil i na tento jeho dřívější kousek. Nějak se začínat musí a tohle je opravdu hodně dětinské i na studenta FAMU. Proto jen ta hvězdička a posoudit můžete sami - funkční odkaz se tu objevuje. [ PŘÍBĚH: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 0 /// CASTING: X (3*MAX) ]

Horná Dolná (2015) (seriál)

+2* viděl jsem jen dva úvodní díly, takže pravidelný divák tohoto seriálu nejsem a nebudu, ale troufnu si posoudit, že mi jako odpadový nepřijde. Svým humorem je sice jednodušší (což většinovému publiku musí vyhovovat ;-), ale na druhou stranu není trapný, jak se to často stává u jiných podobných seriálů. Často mi přišel i trefný v ukazování různých nešvarů, takže mu ještě lepší 2 hvězdičky dám, než uvidím něco, co by jeho reputaci zkazilo. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Der Einstein des Sex (1999)

2* tak tenhle životopisný film bych doporučil maximálně otrlým divákům, kteří jsou zvídavý se něco dozvědět o výše uvedeném tématu. Obsahově je docela zajímavý a proto jsem ho zkusil i já. Avšak jeho umělecká hodnota je téměř nulová - je to čistý amatérismus, který nedosahuje ani průměrné televizní tvorby - hodně to připomíná Josefínu Mutzenbacher ;-). Možná v rukách zkušeného režiséra a více peněz by to mohlo přitáhnout a seznámit s historií (homo)sexuality více diváků, ale takhle opravdu ne. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 0 /// CASTING: 0 (3*MAX) ]

Všechno nejlepší (2013)

3* i když tu momentálně nemá nijak zvlášť vysoké hodnocení (60%), tak tehnle drsný a úchylný kraťas hodnotím nakonec docela slušně a beru ho jako parodii. Nápad je tak šílenej, až je hezkej, i když mi z toho moc dobře od žaludku nebylo. Viděno na streamu. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Vzmuž se (2015)

3* tato střeštěná romantická komedie mi osvětlila pojem rande naslepo. Sice se tváří britsky, ale v průběhu ji začaly dost negativně ovlivňovat Hollywoodské manýry, což mi ke konci dost kazilo dojem. Ale na druhou stranu má nápaditý příběh a zajímavé vedlejší postavičky. Proto si ještě tři hvězdičky z dnešní projekce odnese a pobavila před spánkem. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Ulice Cloverfield 10 (2016)

+2* naštěstí nemusím být při psaní komentáře opatrný, abych něco neprozradil, protože tady se objevují spoilery v zařazení do žánru, v tagách, v komentářích ostatních i v samotném názvu. Já jsem se snažil k němu přistupovat jako psychologickému dramatu, čehož je tam tak nejvíc. Sám bych na místě hlavní hrdinky nevěděl co si počít a co si myslet, ale jestli bych se choval stejně ... to nevím. Svým hodnocením asi moc ostatní uživatele nenalákám, ale není moc k čemu, protože mám pocit, že jsem to všechno už někde viděl (třeba nedávno shlédnutý The Divide) a navíc v ději jsou skuliny, které mě nepřestali vrtat v hlavě ani po skončení - proto po zralé úvaze dávám tomuto zvláštnímu mixu jen lepší 2hvězdy. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1- /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Architektovo břicho (1987)

-3* Jak je zvykem u Greenawayových filmů, tak je jejich velkou devizou estetická stránka, výprava a hudební doprovod. Tady si užijete spousty krásných záběrů na Řím a jeho památky. K tomu nádavkem dostanete kupodivu „normální“ symbolistický příběh sebedestruktivního architekta plného obsesí. Artoví fanoušci si užijou, i když režisér natočil i lepší snímky. Z hodnocení je patrné, že mě nijak extra neuchvátil a trvalo mi dlouhou dobu, než jsem měl na film náladu a konečně ho dokoukal. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 2 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Co kdybychom žili společně? (2011)

3* Seniorská komedie, která odhalí některé ze strastí plynoucí ze soužití v pozdním věku. U dlouholetých přátel je to vždycky jednodušší a proto se dostalo i na jiná témata. Čekal jsem větší zábavu a víc konfliktů, takže jsem odcházel s pocitem menšího zklamání. Ale zato jsem viděl, jak vypadají slavné herecké hvězdy z dob mého mládí. Nakonec jsou z toho akorát průměrné tři hvězdičky a nemám ani důvod doporučovat. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Kniha džunglí (1973)

3* Sovětská verze Knihy džunglí je mnohem věrnější své předloze než přeslazená muzikálová disneyovka ze 67. roku. Přesto asi dětem nebude tak milá, protože je mnohem dospělejší a není tak veselá, i když animačně je na velmi slušné úrovni. Pustil jsem si ji hlavně ze zvědavosti a za mě dávám lepší 3 hvězdy. Neviděl jsem ji v českém dabingu, i když musí někde existovat – bez něho je to pro menší děti zbytečnost. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ]