• Krátkometrážní

Jak ulovit Dr. Lewise (2013)

Přijemná oddychovka, která dokáže pohladit po duši a připomene, že jsou na světě i dobří lidé, Já vím, že jsem naivní, ale aspoň je to hezký příklad toho, že někdy lhát není vždy tak špatný ;-) Zaslouží si hezké 4 hvězdičky, které dodají pozitivní energii. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Jasmíniny slzy (2013)

V nejnovějším filmu Woody Allen pokračuje v tradici svých psychologicky laděných snímků u nichž však v posledních letech chybí jeho typický humor, který mě však u jeho starších snímků nebral, ale naštěstí nechybí nadhled. Tentokrát si vzal na paškál ženu z vyšší třídy, která se po rozvodu a společenském pádu nechce vzdát smetánky a zuby nehty se snaží dostat zpátky na výsluní i za cenu lží a tajností. Psychologie všech postav jsou dokonale rozehrány a hezky tam vyniká kontrast jednotlivých světů. Bohužel však místy ta dokonalost působí nepřirozeně a vyumělkovaně. Přesto je to další a mému nitru bližší Woodyho film a jeho výzralost je tu znát – tudíž trošku lepší 3 hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Jirka a bílé myšky (2013) (TV film)

+3* bez sebemenšího mrknutí oka dokážu dát této krátké dětské televizní komedii skoro 4 hvězdičky, i když tu nemá momentálně ani 50%. Odpadové hodnocení nechápu, ale asi někteří od dětských pořadů požadují něco jiného. Mě se to líbilo, zvířecí herci to zvládli a pro nabízený příběh bylo vše dostačující. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Jízlivě tvůj (2013) (seriál)

seriál, který se mi v posledních dnech zaryl pod kůži, i když chápu, že musí na některé působit nechutně a podbízivě a trapně. Já si ho však užíval naplno a to především díky hlavním představitelům s jejich typickým teatrálním projevem.. Dokonale jim však sekundují i další, především ty v ženských rolích. Ač nejsem příznivec hlášek, tak některé jsou opravdu jedinečné. Po dvou sériích musím pochválit stoupající úroveň a těším se na třetí ... [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 3 (3*MAX) ]

Katedrály (2013)

+4* neskutečné působivé záběry totálně vylidněného města, které se v Čině staví zejména pro investice. Tomuto dokumentárnímu kraťasu přidává na atmosféře i výstižný komentář. S mou angličtinou by se hodil spíš překlad, ale i to co jsem pochotil je rozhodně na 4 hvězdičky. PS: pokud někdo narazíte na dokument v češtině, tak mě prosím informujte ... předem děkuji;-) [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 2 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ]

Klauni (2013)

pod vesele znějícím názvem se skrývá smutný, ale lidský film o třech bývalých kolezích, které životní osudy rozehnaly od sebe. Vzájemné sympatie jsou na bodu mrazu, ale jejich cesty se nevyhnutelně přibližují. Duo Kaiser/Lábus tentokrát ve vážných rolích, ale jde jim to na jedničku. Pro mě nečekané překvapení a navíc i příjemný vizuální zážitek, proto 4 hvězdy.[ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ]

Klub poslední naděje (2013)

+4* autentický životopisný snímek o zajímavém člověku, který se vzepřel doktorům a léčí se na vlastní pěst z tehdy (a vlastně dodnes) nevýlečitelné nemoci AIDS. Stejně jako Don Quijote de la Mancha bojoval s větrnými mlýny, tak Ron Woodroof se opřel do farmaceutických firem a státního systému. Přesvědčivě zahraná hlavní postava, kvalitní režie i poučný příběh z drsného prostředí - depresivní, ale natočený s lehkou dávkou nadsázky je rozhodně velkým lákadlem pro všechny. Doporučuji! [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ]

Kluci a Guillaume, ke stolu! (2013)

-5* originálně zpracovaný film o hledání vlastní sexuality s nadhledem a humorem. Jen podtrhuje můj názor jak silně výchova ovlivňuje dítě v dalším životě. Za tento tip děkuji a doporučuji dále. Film není rozhodně pro všechny a nejde přehlédnout ani původní divadelní předlohu, ale o to víc mě překvapilo, jak byl tento film ve Francii oblíben a myslím, že zaslouženě. Stylově je na vysoké úrovni a také musím vyzdvihnout herecký výkon hlavního představitele. Po čase musím přidat ještě hvězdu - zdá se mi docela zásadní. [ PŘÍBĚH: 3 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ]

Knězovy děti (2013)

3* Tato "komedie" měla teda dobře našlápnuto a věřil jsem podle námětu, že si užiju originální absurdní zábavu od začátku do konce. Mé hodnocení to však tak nenaznačuje, tak to musím vysvětlit. Rozhodně první polovina filmu mě vůbec nezklamala a skvěle jsem se bavil a kvůli ní bych to doporučoval dál - satira a trefné narážky na církev, společenské problémy a místní národnostní rozbroje. Bohužel v druhé půlce se jakoby veškerá zábava rozplynula a styl filmu se změnil ve drama s téměř uspávací atmosférou. Škoda, ale i tak to na tři hvězdičky má a časem vyzkouším i nějaký další film tohoto zajímavého režiséra. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Králík a srna (2013) (studentský film)

momentálně nový animák tady na stránkách, tak jsem ho zkusil a zdá se mi jeho hodnocení poněkud přemrštěný. Nešlo přehlédnout ceny na různých festivalech, ale docela by mě zajímala konkurence. Příběh je docela jednoduchý, i když nápad tam rozhodně je, zpracování taky ujde, ale ve výsledku nic světoborného a ode mne dostane jen 3 hvězdy. Zkoukněte třeba tady: http://vimeo.com/52744406 [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]