Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

Snaha o cool podívanou s našlapaným ženským týmem selhávající ve všech aspektech vyprávění a provázanosti postav. Urychlené, nedomyšlené, otravné. Občas se objeví docela fajn akční scéna, ale zbytek je vážně vaření z vody. 40%

Sebevražedný oddíl (2021)

Nepatrný update předešlé verze, kde lépe funguje vzájemná provázanost postav. Nečekejte však zásadní posun. Nese se to v podobném duchu. Praštěné, krvavé, prosté. Snímek ale selhává v té nejpodstatnější části, která by měla být ozdobou podobného projektu. Akční složka za moc nestojí. Spoléhá téměř výhradně na hektolitry digitální krve a jakési nekorektnosti. To nedokáže zastřít nevýraznou, mdlou choreografii. Celkem fajn jednohubka. 60%

Peacemaker - Nevojetá cesta (2022) (epizoda)

Postavy dostávají dostatečný prostor aby se dokázaly pořádně prokreslit a seriál na tom úspěšně buduje, což se vyplácí. Zajímá vás, jak to s nimi dopadne i když jsou to pořádní cvoci.

Peacemaker - Mrtvý Goff, lepší Goff (2022) (epizoda)

Nejvíc mě překvapuje vysoka úroveň humoru. To jsem skutečně nečekal. Přišlo i mírné pošťouchnutí v ději. Nakročeno to má k nařachanému finále.

Peacemaker - Nejlepší přátelé nikdy (2022) (epizoda)

Komediální stránka funguje pro mě překvapivě dobře. Až se rozjede i příběh, mohla by z toho být pořádně zábavná, krvavá jízda.

Peacemaker - Úplně nový svět (2022) (epizoda)

Solidní začátek se svou vlastní tváří. Nakouknutí do týmu, nějaké to pozadí pro Peacemakera a jedna krásná bitka. Z toho se může vyklubat neotřelá podívaná.

Vřískot (2022)

Nejkrvavější díl série. A to s přehledem. Naštěstí tomu nechybí ten nadhled tak určující pro tuto sérii. Připravte se na další encyklopedické vědomostí horového žánru, snaha o jeho ohýbání a momenty, kdy propojení všech narážek na celou sérii vám bude připadat jak rozebírání matrošek. Vrstva na vrstvě. Odkazy, vzpomínání, křik. Jako celek to dokáže pevně stát na nohách a kéž by návraty legendárních značek vypadaly takto. Všichni fanoušci by měli o jeden důvod méně, proč být naštvaní. 70%

Batman (2022)

Matt Reeves nezklamal a připravil nám velmi precizní výlet do Gothamu. Každá scéna je do detailu promyšlená a provedená. Na nic se nespěchá, jede se uvolněné tempo. Postavy dostávají prostor, ale je jich pořádné kvantum. Stopáž nám dá celkem zabrat. Měl jsem u toho stejné pocity jako u Irishmana. Obdivoval jsem práci kamery, střih, dialogy, celkovou atmosféru, přesto se dostavil pocit, že je to už zdlouhavé. Jedná se skutečně o detektivní snímek, The World's Greatest Detective zde může představit svůj um. A když už jsem u samotného Batmana, musí smeknout před Pattisonem. Od prvního monologu mě měl v hrsti. Role mu sedla dokonale. Tohle je ultimativní výkon. Tohle je Batman, tedy postava, který mě bavil po celou dobu a doufám, že ho budeme s pláštěm vidět přinejmenším v celé trilogii. Vedlejší postavy mají také co říct a vážně tady nenajdete slabší výkon. K plnému počtu hvězdiček však něco schází. Mám z toho naprosto totožní pocit jako u opičáku. Technicky se nedá filmu nic odepřít. Herci odvádějí skvělou práci. Scénář drží pohromadě. Ale nenajde se zde ten zásadní wow moment. Něco co by vás přinutilo si danou scénu pouštět stále dokola a kochat se dokonalostí. Hlavní cíl ale byl naplněn. Dostali jsme kvalitní snímek a máme nového a výtečného netopýřího představitelé, který může prapor jménem Batman nést na svých bedrech v následujících pár letech. 80% PS: Snímek stvořil ty nejlepší záběry na samotného Batmana vůbec. Zejména jeho zablácená zachmuřelost na konci mě dostala vším. Estetičnost, síla momentu, Pattisonův vyčerpaný výraz, osvětlení. Dokonalost.

Království nebeské (2005)

Kino cut snímku je nefungující spleten podivných scén nevýrazných postav. Prodloužená verze vám poskytne tolik potřebné momenty, informace, podhoubí jednotlivých aktérů. Ten rozdíl obou verzí je do nebe volající. 50% v 80% a vždy si pouštějte pouze DC verzi.

Americký gangster (2007)

Dvě silné postavy. Každá se svým jasným kodexem a cílem. Přidejte do toho kvalitní scénář, přesvědčivou kameru, silnou atmosféru a dostanete výbornou, moderně pojatou gangsterku, kterou si budete rádi opakovaně pouštět.