K smíchu - Philliam (2018) (epizoda)

Výborná ukázka života Pickle rodiny. Jeffova povaha je pro všechny okolo něj, kdo sdílí stejnou střechu nad hlavou, na pováženou. On se pro ostatní rozdá, jeho morální standard je příliš vysoko a vybírá si to daň ve vztazích. A přitom dokáže změnit život úplně cizích lidí.

K smíchu - Kincugi (2018) (epizoda)

Hromada povedených scén. F you, vánoční nákupy, závěrečná exploze. A je to stále tak melacholické a nadějné zároveň.

K smíchu - Tvé nové já (2018) (epizoda)

Jestli dojde k naznačen věci, přijde neskutečný psychický kolaps a rozklad mysli. Chci to vidět.

K smíchu - Sbohem, mami (2018) (epizoda)

Smutné i veselé zároveň. Plné naděje a kruté každodenní reality.

K smíchu - Poseroutka (2018) (epizoda)

Chaos, vtip, trudomyslnost a lidskost. Seriál v sobě skrývá hodně vášně a citů.

K smíchu - Zelená znamená jedem (2018) (epizoda)

Pozvolné vyzkoušení hladiny vody. Postupné plné vnoření očekávám v dalších epizodách, ale potenciál je zde cítím okamžitě.

Smolný pich aneb Pitomý porno (2021)

Snímek, u kterého se mé nálady měnily stejně často jako samotné pojetí jednotlivých kapitol. Zejména u druhé jsem to už chtěl vzdát, neboť kanonáda na první pohled nesourodých hesel a zajímavostí mě rychle otupili a dokázali otrávit. Vše ale vykrystalizuje v závěrečné konfrontaci, která spojí všechny myšlenky a náměty a předvede bravurní smršť ukázky moderní společnosti nejen Rumunska. Film je doslova napumpovaný notnou dávkou satiry, zobrazování zrcadla společnosti, lidského chování, nabubřelosti a pokroucené morálky. A zejména téma morálky a jakési lidské malosti mě fascinovali a bavili nejvíce. Bez závěrečné třetiny bych ale snímek hodnotil jako průměrnou artovku bez většího ukotvení. Takto je to u mě hezkých 70%.

Zabiják & bodyguard (2017)

Svěží, nahláškované, s pořádnou porcí dobře vypadající akce a herci, kteří si to neskutečně užívají.