Loki - Pro tok času. Vždycky. (2021) (epizoda)

Třetí MCU seriál a znovu si na konci řady říkám, že vše vyšumělo do prázdná a celá cesta byla zbytečná a nepotřebná. Nechci aby podobných stylem pokračovaly i další projekty.

Loki - Cesta do neznáma (2021) (epizoda)

Dechberoucí vizuální stránka a skvělé využití různých variant Lokiho a jejich vzájemných interakcí, gagů a proslovů. Bylo to velkolepé a osobní.

Válka zítřka (2021)

Přímočaré, úderné, se solidní akcí a enemákama, kteří nejsou jen digitální armáda určena k zničení. Nejsou to pouze neškodní panáci. Představují výzvu, jsou dostatečně vybavení a velmi efektivní. I příběhově to šlape a jedná se konečně o kvalitní scifi kousek ze stáje streamovací služby.

Tiché místo: Část II (2020)

Pokračování získalo větší rozpočet, takže si potvůrky tentokrát můžete lépe prohlédnout a vidět všechny detaily jejich těl. Ne že by to něčemu nahrávalo, ale sequel se drží klasické poučky více toho samého. Herecky se nedá nikomu nic vytknout, práce se zvukem je o něco slabší než minulé. Všemu však podráží nohy děj. Nic se tady v podstatě nestane. Je nám podsunuto až přespříliš velké množství náhod, šťastných momentů a dokonalých načasování. První snímek měl dobře zvládnutou rodinnou linku a vše na ní stálo. Tentokrát to však zásadně nefunguje. A pokud přijde i třetí díl, očekávám válečnou vřavu, kdy lidstvo vyzbrojeno přenosnými rádii bude kosit enemáky a všemu budou velet děti hlavní rodiny. Druhé Tiché místo není nijak zásadní film a celkem rychlé vám vyšumí z hlavy.

Loki - Větvení (2021) (epizoda)

Konečně epizoda, která dokázala vyvolat nějaké emoce, přinesla nečekané situace a trošku překvapila a navnadila. Byl bych ale mnohem raději, kdyby se místo časových hrátek řešilo multiverzum. Právě ta různorodá škála Lokiho je prozatím to nejzajímavější na celém seriálu. Nepotřebuju přidávat další verze hrátek s časem. Ano, seriál spojuje obě možnosti, ale stačily by mi jen alternativní reality.

Loki - Lamentis (2021) (epizoda)

Pořád tomu nějak nemůžu přijít na chuť. Vizuál i herecké výkony jsou vydařené, ale děj mě vůbec ničím nezaujal a každá epizoda prostě proběhne a šmitec. Přál bych si pořádnou bláznivinu, větší odvázanost, snad něco přijde ke konci.

Lucifer - Pozor, vyzrazení! (2020) (epizoda)

Oka, podařilo se jim to. Dokázali zruinovat Maze, udělat z Chloe emo teen, která nedokáže ani chvíli řešit reálnou věc, ale vymýšlí neustále hovadiny jak zničit vztah, který ani pořádně nezačal a úplně vymazat další postavy. Co, že se technická stránka seriálu posunula, když ho vedou zahledění břídilové s naivní představou, že stačí předvést pouze pár cool momentek a tím v podstatě vznikne zajímavý a plnohodnotný děj.

Lucifer - Naše magie (2020) (epizoda)

Krásná práce s kamerou, ale zbytek nic moc. Zdá se mi jakoby tvůrci zlenivěli a stačí jim když pustí líbeznou píseň a předvedou to, co se čekalo od úvodních epizod. Akorát u toho budou postavy 50 minut žvanit.

Lucifer - Detektiv Amenadiel (2020) (epizoda)

Nemá to jiskru, všechno trvá tak třikrát déle než by tomu slušelo a víc jak polovina postav už dávno vystřílela své zajímavé náboje. Veškerý děj se hrozně táhne a spíš vás ukolébá než aby vyvolal euforii či napětí.