Sin City - město hříchu (2005)

Nemám nic proti brutalitě ve filmech, dokonce ji i vyhledávám, bohužel v tom to případě se akorát jen ukázalo, Jaký je Rodriguez bídný vypravěč a jak se spoléhal pouze a jen na vytříbený černobílý vizuál, který se stejně stane během pomalého plynutí minut stereotypní. Brutalita je tady většinou chladná a nijak zajímavá. Herecké výkony s vyjímkou Mickeyho Rourka nebyly nic extra a o nějaké hudbě se nedá ani mluvit. Ze začátku dobré (scéna s vlkem super) ke konci už ale silně nudilo. Kraťas by tomu slyšel víc. 5/10

Zkus mě rozesmát (2011)

Předvídatelné na míle dopředu ale když Rachel to tak krásně táhne a já se po celou dobu příjemně bavil, nejde tomu od srdce moc vytknout. Nic převratného a nového to sice není, jako už skoro každá sandlerovka, ale že by mě to někdy vyloženě nudilo? To ne. Vzkříšení ovce a slowmotion na parkovišti to jenom ujištují na příjemných 7/10

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Stylizovaná pocta videohrám, kterou jako (ne)fanoušek nesdílím ale přesto mě občasnými vtipnými výjevy ( "jak děláš ty čtverečky?") přivodila úsměv na tváři. Michael Cera překvapivě nevadil, Mary Winstead má pěkné oči a kdyby to nebylo tak jednoduché a vizuálně přepálené... tak by to zase nebyl film podle videohry. Z čehož mi vychází, že když nemám rád videohry, nemůžu mít rád ani tento film. Je to smutné, zaujaté ale je to tak. 7/10

Hanebný pancharti (2009)

Úsměvné, dlouhé dialogy, doplněné skvělým vedením herců a hudební podkres, který nám Quentin opět skvěle využil. Celému filmu pochopitelně vévodí závěr, který je jako útržek ze židovských snů. Pochoutka, které odpustím i to, že pancharti jsou na celém filmu to nejslabší. 10/10

Kamarád taky rád (2011)

Vyletí to na vás v divokém tempu a přitom to nemá moc co říct. Nejlepší scény jsou pochopitelně ty v posteli, při kterých vás hlavní aktéři přesvědčí, že vtipné gagy na otázku sexu jím přednášet opravdu jdou. Jinak nic originálního, překvapujícího přesto ve své kategorii omletých vztahovek opět napsané tak, že to do sebe zapadá a vyloženě nenudí. Ideální klišé pro mladé kuřátka. 7/10

Zrození Planety opic (2011)

Naprosto profesionálně zvládnutý film, po kterém si ty pěkně vytvořené opičky jednoznačně zamilujete. A jestli ne, tak jste divní a nebo přívrženci zmijozelu. A jak už říkal uživatel juta, všechno sedí jak má a nedá se tomu po technické stránce opravdu moc vytknout. Přesto, emočně mě to uplně nedodělalo. Nemám v oblibě předvídatelné filmy. Tady to naštěstí ale ještě nebylo tak horké. 8/10

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Zábavná, hravá romantická komedie o tak trochu bláznivé zatracené lásce. Problém oblíbit si všechny aktéry nebylo problém a zejména v první polovině jsem se skvěle bavil. V té druhé se už klasicky trošku zvážnilo, ale tady to nebyl zase takový problém, protože většina a zejména Ryan a Emma k sobě výborně sedli a jejich vztahu nešlo nic jiného než přát. Kvalitní podívaná končí scénou na zahradě. Jen si zde chlapci mohli dát trošku viditelněji do držky a ne se tam jenom tak blbě přetahovat. Poslední minuty je už bohužel klasický americký patos a těžká otrava. Celkově fajn, ale do dokonalosti Lásky Nebeské (vrchol romantické komedie) pořád daleko. 7/10

V Bruggách (2008)

Maloměstská gansterka, kde se často mluví o Bruggách. No často, spíše skoro pořád. Příběh to byl sice jednoduchý, ale za to velmi intenzivní a po celou dobu jsem si ho velmi užíval. Někdy se do té "prdele" rád podívám. Na oplátku. 8/10

Warrior (2011)

Pěkně vystavěný příběh o dvou bratrech s odlišnými problémy, tvrdými souboji a dramatické omáčky okolo. Pohádka to byla vážně pěkná, hudba umocňovala divácký zážitek v bouřlivé zápasnické hale a Tom Hardy byl vážně pěkně nadupané prasátko. Nejdokonalejší film podle několikrát viděné šablony. 9/10

Šmoulové (2011)

Nečekaně velmi příjemné a při tom neustálém blbnutím ve velkoměstě to byla opravdu zábava. Ke konci už to sice ztrácelo dech, ale i tak si myslím, že o žádné velké znásilnění klasické belgické komixovky se nejednalo. Celovečerní animák by byl sice i pro mě snesitelnější, každopádně jestli chcete vidět čaroděje Gargamela, hledajícího šmouly po celém New Yorku, za zhlédnutí to určitě stojí. Humor tam je. 7/10