Odcházení (2011)

Pěkně vyzdobená prázdnost až nesmylnost, kde se pěkně zabírá kamerou a celé je to jinak tak absurdně blbé, že se tomu dá i někdy nevěřícně zasmát. "Každý ví že s korupcí bych býval pěkně zatočil, mít na to víc času! Vždyť v posledních 15 letech to byla moje priorita!" Jasně, priorita a on na ní neměl čas. Taky nemám zrovna čas a náladu marnit 90 minut druhým zhlédnutím a hledáním většího smyslu v tomhle divadle na plátně, které se snaží reflektovat a narážet na cosi, že to ve výsledné formě působí jako neuvěřitelná slátanina. Doufám že tomu Vencovi dali aspoň teplou vodu. Měl už přece nějaký věk! 2/10

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Těžko se hodnotí film podle knižní předlohy, když vidíte jak je celý film i při tak dlouhé stopáži zkrátkovitý, a tedy plné uspokojení nad celkem nemůže alespoň u mě nikdy nastat. To je případ i "The Girl with the Dragon Tattoo". Fincher si to samozřejmě i tentokrát pohlídal na jedničku a po řemeslné stránce mu není co vytknout, bohužel nevím jestli je zrovna nejlepší adaptovat detektivku, kde je vrah známý téměř od prvního momentu a tedy jen celých 158min pátráme, jak že k tomu všemu došlo. Tohle bych bral u Columba, který se k tomu dopracovával velmi vtipně. Na Finchera je ale tohle kurevsky málo, příliš záživné to není a nějaký osobitější vklad tu také nevidím. Jasně, zase tak jednoduchý film to nebyl a proto jsme tu měli Lisbeth, kreativní sociopatku, která mi přišla i přes svůj piercingový vzhled pořád přitažlivá a svůdná. Teď mi jen vrtá hlavou jesti to byl záměr nebo jsem v ní pořád viděl tu, co to natřela Marku Zuckerbergovi v Sociální síťi. Každopádně její scény byly to nejzajimavější na filmu a svou roli zvládnula velmi dobře. To samé platí i o Mikaelovi.Tak i tak mi z toho zatím vychází nejhorší Fincher a doufám, že v dalších dvou dílech zůstane jenom u produkce a vrhne se na něco víc svého. Trailery lhaly. Koule to nerve. 7/10

Czech Made Man (2011)

Vizuální báchorka s pár světlejšími momenty. Postavy jsou tu většinou epizodního rázu a na celkový dojem nemají vlastně pražádný vliv a slouží jen k občasnému pobavení. Jediné výrazné pozitivum je tak režie nadějného Tomáše Řehořka, který si jistě s chuťí zahrál na českého Ritchieho a kdyby nebylo rozkolísaného až prázdného scénáře, vyšlo by mu to ještě daleko, daleko lépe. 5/10

Muži v naději (2011)

Lepší než Ženy v pokušení to není, ale aspoň je vidět, že Vejdělek nám svůj režisérský talent zase trošku rozšířil (cit pro střih, zabírání kamerou) a nabídl nám opět poklidnou hořkosladkou jízdu, na kterou si pochopitelně vystálo frontu mnoho naších otců a matek. Pochvalu zaslouží hlavně hudba, která pěkně doplňuje a sem tam i nějakou tu scénu dobře vygraduje (scéna s narozeninovým dortem). Jinak opět česká klasika - vizuální efekty nám tady tvoří záběry na prsa, komický trapný sex je samozřejmostí a Macháčkuv přednes ňoumy nevidíme poprvé ani naposled. Někdo si z toho vesele píská do rytmu zdejší muziky, někdo na to nadává, já jsem někde uprostřed. Protože minimálně technicky si to Vejdělek tentokrát pohlídal na jedničku. 5/10

50/50 (2011)

Filmek si na nic nehraje a po celou stopáž příjemně ubíhá a dokonce i fajně pobaví. Joseph je přesvědčivý a Seth Rogen do filmu přináší příjemný buranský humor, který tentokrát není úplně samoúčelný a do příběhu se docela dost hodí. Většinou tyhle filmy nechutně tlačí na emoce, 50/50 je ale jedna z výjimek. 8/10

Super 8 (2011)

Film o dětech pobíhajících mezi vykolejeným, hoříčím vlakem a plnou dalších rádoby cool efektních věcí, pro malé děti a nostalgické slepoty, kterým stačí i tyto těžce neoriginální příběhy a dětský rating. Super 8 patří do minulého století a ikdyž vyloženě nenasere (dětší hrdinové jsou náhodou v pohodě) tak závání pocitem neuvěřitelné zbytečnosti. Co taky čekat od starnoucího a dětínského producenta Spielberga. 5/10

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Neskutečné. Britové to zase dokázali. Vytvořit vtipný seriál a k tomu ještě poukazovat na lidské využívání druhých a perverznosti mnohých z nás, lidské dopady/vzestupy, to je prostě bravurní. A ty krásné přechody mezi komedií, sci-fi a drama. Skvělé instrumentální a ducduc písničky. No prostě Wow! První série 95%, Druhá 85%. Uvidíme jak to bude vypadat ve třetí sérii. Je to prostě jízda. V angličtině samozřejmě. 9/10

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Vizuální dobové kvality to bezesporu má, jen je škoda že se to točí kolem ne zrovna atraktivních kšeftíků a nikam se moc nepospíchá. Víc vražd, větší tempo a byl by to geniální seriál o Mafii v Atlantic City. V mých očích tedy "jen" sympatické čtyři za krásnou atmosféru Ameriky po 1.světové válce a výkonu Steva Buscemiho. 7/10

Insomnie (2002)

Tísnivá chladná atmosféra, k tomu jako vždy famózní Al Pacino. Opravdu není moc co vytknout. Snad jen občasnou scénaristickou nudičku a že těch lepších scén (klády,mlha) nebylo po víc. 8/10

Zelený sršeň (2011)

Od dob Kick-Ass je to po nových X-menech druhá nejlepší komiksovka. To samo o sobě stačí. I tak to mohlo být ještě lepší. Hlavně mě hodně štvalo jak málo prostoru dostal Christopher Waltz. Sakra, takový talent a on pro sebe dostane jen jednu pořádnou scénu! No kde to jsme? Každopádně to byl fajnový popcorn, který do čtyřhvězdičkového výsluní dostala především hravá akce a padnoucí hudba. Dvojka by neurazila. 7/10