Radúz a Mahulena (1970)

Moc se mi líbila originalita kostýmů, surovost prostředí a skvělá hudba, nicméně jako celek mi tato filmová "pohádka" přišla až moc táhlá, což je poněkud na škodu. Kratší stopáž a větší spád by dodal na dramatičnosti a můj celkový dojem z filmu by pak tím pádem byl o poznání lepší. I tak mne ale film něčím vtáhnul a oslnil svou atmosférou.

Mládí v hajzlu (2009)

Kvůli obsazení Michaela Cera jsem očekávala mnohem osobitější, vtipnější a hlavně promyšlenější zážitek. Film, který neurazí, ale ani nenadchne a dost možná u něj usnete nebo se budete divit, jaktože je sled událostí právě takový, jaký je.

Národ snílků (2010)

Líbil se mi způsob, jakým byl film natočen, záběry byly zajímavé a nevšední. Také mám slabost pro Kat Dennings, nicméně na celkovém příběhu mi něco chybělo, nepřišlo mi to tak ohromující a skvělé, jak bych očekávala.

Batman začíná (2005)

Divím se, jaký byl Jack Gleeson (aka princ Joffrey) před sedmi lety v Batman Begins ještě roztomilé koťátko. Teď ho celá seriálová populace ze srdce nenávidí.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Geniální seriál, skvělé postavy i herecké výkony (především Halfman - Peter Dinklage). Už se nemůžu dočkat třetí série!

Dovolená s Andělem (1952)

Nemůžu si pomoct, ale ten budovatelský optimismus je tak nakažlivý, že se vám i prostřednictvím prostého příběhu, doprovozeného opakující se melodií, dostane pod kůži.

Bonnie a Clyde (1967)

(SPOILER ALLERT) Za vzájemně vyměněné pohledy Bonnie a Clyda těsně před jejich společnou smrtí.

Outsourced (2006)

Pěkný odpočinkový film, který má originální námět a přináší díky tomu divákovi nejen zábavu, ale i představu o tom, jak outsourcing funguje.

Morgiana (1972)

Skvělá dvojrole Ivy Janžurové, vynikající kostýmy a důkaz, že i u českého filmu se člověk může doopravdy bát.

Smrt panen (1999)

Po shlédnutí jsem byla velice rozpačitá - nevěděla jsem přesně, co si o filmu myslet a potřebovala jsem relativně dost času, abych si to vše v hlavě uspořádala. Ale ta zvláštní osobitá atmosféra v každé vteřině je jednoduše nakažlivá, takže i když vám připadá, že ničemu nerozumíte, necháváte se omámeně unášet dál.