Navždy mladý (1992)

Opravdové zklamání. Po přečtení úvodu pro film jsem si říkal, tohle může být opravdu dobrý. Po shlédnutí opravdové zklamání. Po bližším prozkoumání zjistíme, že to je opravdu nereálně zpracovaná Sci-fi komedie, kdy ani při největším zasnění, nelze přehlídnout všechny nedostatky ve scénáři. Jeden z nejhorších filmů Mela Gibsona, co jsem viděl. Škoda . Zajímavosti: * Ve scéně, kdy Daniel (Mel Gibson) poprvé sleduje televizi, se v reklamě na cvičební stroj objeví Suzanne Somers. Moje hodnocení: 50 %

Nebezpečná mise (1999) (TV film)

Podle skutečného příběhu. Fascinující děj, který nám nabízí nahlédnutí do prostředí a fungování speciálních jednotek a nebezpečí, které jim hrozí v případě prozrazení a chycení do zajetí. Četl jsem knížku a ta je ještě lepší než film, takže opět mé doporučení přečíst knihu a potom se podívat na film. Zajímavosti: * Andy McNab (Sean Bean) ve filmu používá poloautomatickou pušku M16A2 s implantovaným granátometem M203. V britské armádě mohou tyto zbraně užívat pouze příslušníci SAS * Scenaráista a autor předlohy vystupující pod pseudonymem Andy McNab je bývalým příslušníkem SAS a národním hrdinou. Vzhledem k faktu, že je na jeho hlavu vypsaná odměna, není na žádných fotografiích vidět jeho obličej * Autor scénáře Andy McNab dílo sepsal podle své autobiografie, u nás vydané pod názvem „Konečná stanice Bagdád“. Moje hodnocení: 90%