Ženy na cestách (2010) (pořad) odpad!

Tak tohle byla hrůza, opravdu hrozný nápad. Ani krásné cestovatelské prostředí tomuhle nepomůže. Moje hodnocení: odpad

Živí mrtví (2010) (seriál)

Zhlédnuté série:▐ 1.série ▐ 2.série▐ 3.série▐ 4.série▐ 5.série▐ 6.série▐ 7.série▐ 8.série (12.díl)▐Moje hodnocení: 75%▐

127 hodin (2010)

Na tento film jsem se těšil od prvních ukázek v kině, co jsem viděl, ale nějak jsem to pořád odkládal, až doteď, těsně před mým odjezdem na poznávací trip. Byla to shoda okolností, že jsem si to vybral, ale nakonec to byla správná volba, jelikož dobrodružná tématika spojená se skutečným příběhem má u mě vždy velký úspěch. Danny Boyle se opravdu ujal této příležitosti a natočil opravdu jedinečný, spontánní příběh o klukovi, který je sobec, trošku nesympaťák i přesto mu celý film fandíte, ať to zvládne. Tenhle film nutí člověka zamyslet se, jak je život vrtký. Stačí málo a člověk se může dostat do neřešitelné situace, z této představy běží mráz po zádech. Palec nahoru. Určitě jeden z filmů, který se rád podívám ještě jednou. Plus nádherná krajina Utahu. Zajímavosti: * Scéna amputace byla provedena na jeden zátah * Aron Ralston si každý den svého uvěznění v kanonu natáčel „deníček“. Záznam viděla pouze rodina a blízcí přátelé. Před natáčením dostali svolení ke zhlédnutí i James Franco a Danny Boyle * Původní zbytek Ralstonovy ruky byl policií vyproštěn, spálen a Ralston popel rozsypal na místě nehody * Skutečný Ralston byl podroben několika operacím hned po záchraně. Propadl však depresím a chtěl dokonce spáchat sebevraždu * Scéna amputace trvá ve filmu tři minuty, ve skutečnosti to Ralstonovi trvalo víc jak hodinu * Od samotné amputace do setkání s lidmi, kteří ho zachránili, uběhlo přibližně 10 hodin * V reálném příběhu se Aron po napití z kaluže slušně řečeno vyprázdnil horem i dolem. Režisér se rozhodl tuto pikantnost divákům nedopřát * Hodnocení: 80 %

Avatar (2009)

Moje hodnocení: 85%

Castle na zabití (2009) (seriál)

Zhlédnuté série:▐ 1.série (1.díl)▐ Moje hodnocení: 55%▐