Vyměřený čas (2011)

Druhý krát v priebehu týždňa v kine. To sa mi nestalo od vysokej školy. Som pár dní slamený vdovec, tak som to využil. No k filmu. Šikovný nápad, "nepredvídateľný" priebeh a koniec. Justin Timberlake vie hrať, úloha mu sadla. Omnoho viac sa mi však páčil Cillan Murphy, hádam prvýkrát, čo mi bol sympatický. Ale celý príbeh sa mi nápadne podobal na Bayov Ostrov. Ewan "Timberlake" a Amanda "Johansson". Ale zabudol som pri sledovaní na "čas", a to je dôležité.

Věc: Počátek (2011)

Votrelec v Antarktíde. Ale hrozne biedny.

Tintinova dobrodružství (2011)

90%.Konečne Kino. Bez detí, s maminkou Monkou. 2D - za 2,3 EURa na osobu v Mestskom kultúrnom stredisku v Novom Meste nad Váhom. Sála perfektná, atmosféra 80-tich rokov na mňa dýchla. A film - ten som som si vychutnal. 65 ročný Spielberg....., kde ja budem v jeho veku.... , hravý ako môj malý syn Kubko. Jedna veľká jazda v štýle Indiana jonesa rezaná king Kongom Petera Jacksona, páni sa riadne vyblbli, ale bavil som sa perfektne. Vďaka za pekné sobotňajšie popoludnie.

Nevinnost (2011)

90%. To ma zas Hřebejk s Jarchovským prekvapili. Vo svojich filmoch sa dotýkajú takých tém, že niekedy žasnem. A zasadia ich do obyčajného života, obyčajných rodín. Nie je to inak ani tu. Ondřej Vetchý mi sadol do svojej úlohy, a taký zvrat som nečakal. Predpokladal som niečo úplne iné. Aňa Geislerová vie stále zahrať aj 14 ročnú dievčinu a páčili sa mi neznáme tváre, ako bývalý manžel Vetchého manželky a podobne. Nezvyčajný filmový zážitok, vďaka páni. Nech si o ich práci myslí kto chce, čo chce, mne sa ich robota veľmi páči a cením si ich pohľadu na tento svet.

Drive (2011)

Druhý film s Ryanom Goslingom v jeden deň a musím uznať, že ten chlapík sa mi začína páčiť. Chvíľami som mal pocit že sledujem Leona, a pravdou je že som od tohto titulu čakal niečo celkom iné. A som veľmi rád, že sa nenaplnili moje očakávania, pretože boli omnoho slabšie než aký dojem vo mne film zanechal. Vďaka.

Blesk (2011)

70%. Klasický Jason, okorenený trochou akože thrilleru. Ale hlavný záporák bol správne záporný a nechutný.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Od rodičovského združenia som sa bavil znamenite. Ryan Gosling bol perfektný, Steve Carell mi prišiel polotrápny ako vždy a Julliane Moore vôbec nemusím. Ale ako vravím, nie je to úplný úžas, ale zasmial som sa od srdca.

Půlnoc v Paříži (2011)

Absolútne prekvapenie. Tak príjemné, nostalgické a vtipné sledovanie som od pána Woodyho veru nečakal. Owen Wilson mi sadol do tej úlohy ako uliaty a celý príbeh bol vábivo magický. S maminkou sme sa už videli ruka v ruke pri Seine na prechádzke... Vďaka, klobúk dolu, skláňam sa ešte raz pred takmer 76 ročným pánom režisérom.

Captain America: První Avenger (2011)

Ani zábava, ani ľahkosť. Celý film som si vravel: " tak toto nedopozerám". Bohužiaľ, vydržal som. Vrelo neodporúčam.

Šéfové na zabití (2011)

Perfektne oddýchnutý! Miestami som sa tak smial ako už dlho nie. A "Rachel" Aniston prekvapila. Neopozeraní hlavní hrdinovia ma potešili, lebo som si ich nespájal s inými úlohami. A vskutku som sa dobre bavil, omnoho viac ako pri Hangover.

Časové pásmo bylo změněno