Věc: Počátek (2011)

Votrelec v Antarktíde. Ale hrozne biedny.

Tintinova dobrodružství (2011)

90%.Konečne Kino. Bez detí, s maminkou Monkou. 2D - za 2,3 EURa na osobu v Mestskom kultúrnom stredisku v Novom Meste nad Váhom. Sála perfektná, atmosféra 80-tich rokov na mňa dýchla. A film - ten som som si vychutnal. 65 ročný Spielberg....., kde ja budem v jeho veku.... , hravý ako môj malý syn Kubko. Jedna veľká jazda v štýle Indiana jonesa rezaná king Kongom Petera Jacksona, páni sa riadne vyblbli, ale bavil som sa perfektne. Vďaka za pekné sobotňajšie popoludnie.

Nevinnost (2011)

90%. To ma zas Hřebejk s Jarchovským prekvapili. Vo svojich filmoch sa dotýkajú takých tém, že niekedy žasnem. A zasadia ich do obyčajného života, obyčajných rodín. Nie je to inak ani tu. Ondřej Vetchý mi sadol do svojej úlohy, a taký zvrat som nečakal. Predpokladal som niečo úplne iné. Aňa Geislerová vie stále zahrať aj 14 ročnú dievčinu a páčili sa mi neznáme tváre, ako bývalý manžel Vetchého manželky a podobne. Nezvyčajný filmový zážitok, vďaka páni. Nech si o ich práci myslí kto chce, čo chce, mne sa ich robota veľmi páči a cením si ich pohľadu na tento svet.

Drive (2011)

Druhý film s Ryanom Goslingom v jeden deň a musím uznať, že ten chlapík sa mi začína páčiť. Chvíľami som mal pocit že sledujem Leona, a pravdou je že som od tohto titulu čakal niečo celkom iné. A som veľmi rád, že sa nenaplnili moje očakávania, pretože boli omnoho slabšie než aký dojem vo mne film zanechal. Vďaka.

Blesk (2011)

70%. Klasický Jason, okorenený trochou akože thrilleru. Ale hlavný záporák bol správne záporný a nechutný.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Od rodičovského združenia som sa bavil znamenite. Ryan Gosling bol perfektný, Steve Carell mi prišiel polotrápny ako vždy a Julliane Moore vôbec nemusím. Ale ako vravím, nie je to úplný úžas, ale zasmial som sa od srdca.

Půlnoc v Paříži (2011)

Absolútne prekvapenie. Tak príjemné, nostalgické a vtipné sledovanie som od pána Woodyho veru nečakal. Owen Wilson mi sadol do tej úlohy ako uliaty a celý príbeh bol vábivo magický. S maminkou sme sa už videli ruka v ruke pri Seine na prechádzke... Vďaka, klobúk dolu, skláňam sa ešte raz pred takmer 76 ročným pánom režisérom.

Captain America: První Avenger (2011)

Ani zábava, ani ľahkosť. Celý film som si vravel: " tak toto nedopozerám". Bohužiaľ, vydržal som. Vrelo neodporúčam.

Šéfové na zabití (2011)

Perfektne oddýchnutý! Miestami som sa tak smial ako už dlho nie. A "Rachel" Aniston prekvapila. Neopozeraní hlavní hrdinovia ma potešili, lebo som si ich nespájal s inými úlohami. A vskutku som sa dobre bavil, omnoho viac ako pri Hangover.

Piano (1993)

Podmanivý a pôsobivý film. Neviem či dráma, báseň, historický film, alebo niečo iné, ale veľmi dobre sa sledoval. A z vynikajúcich Holly Hunter a Harvey Keitela som nemohol odtrhnúť zrak. Po rokoch, čo som sa chystal tento film vidieť, som rád, že som si ho konečne pozrel.