Atlas mraků (2012)

Bavila jsem se, zpočátku zmatenou směs příběhu jsem časem začala chápat a příběhy mne docela zaujaly, ale bylo to trochu naplocho a oproti tvrzení na začátku jsem spojitost mezi příběhy našla docela slabou..Mrknu na to ještě jednou, je fakt, že se mě film ani v celé své délce nepokusil unudit k smrti. Zajímavý kousek.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Na film jsem šla se skepsí, protože celá zápletka v traileru zavání překombinovaným a nedomyšleným průšvihem. Od začátku zbýval kousek, abych filmek nazvala thrillerem- scénka o tom, co se s Vámi děje, když Vaše mladší já chytí mafie, jsem měla před očima ještě před spaním. Určitě je to chytlavé, vtáhne Vás do děje a celou dobu vleče v tempu až do konce, se kterým se autoři taky nes*rou. Rozhodně jsem se nenudila a pokud jsem měla výtky k cestování časem, Bruce to buď setřel nebo jsem to v tempu filmu nestihla pitvat a teď už si to nepamatuju. Jsem hodně zvědavá, co si na nich najde HISHE nebo Honest movie trailers.

Probudím se včera (2012)

Nekoukejte na to, pokud jste kdykoliv viděli Butterfly effect nebo cokoliv, COKOLIV JINÝHO!! Hlavní protagonista pije Shock!, má rád žvýkačky Orbit, všichni řídí Volkswagen. Jak píše Tosim, na jeden vtip připadly tři trapné. Takže vtipů je tam dost. A zbytek..musíte přežít..jak barevný fasády na panelácích, tak holky s vytrhaným obočím, oholeným podpažím, očníma linkama a třpytivýma stínama od Dermacolu..maskérkám to těžce ujelo. Jo a taky mámu s tátou, kteří za dvacet let nezestárli ani o den a vyvrcholení zápletky, co mělo střevní křeče..a to druhý vyvrcholení taky. Au au au..ale tak můj přítel se třeba řehnil od začátku do konce. PS: Proč proboha Mádl hraje jako ožralej?

Madagaskar 3 (2012)

Hodně momentů si zaslouží sedm hvězd, byla jsem mrtvá smíchy..ale špatný střih, scénář i logika některých momentů mne dost otrávily..děti to sežerou i s titulkama. Bohužel autoři nechápou, že ačkoliv animovat lze všechno, nelze animovat cokoliv.

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Kdyby vynechali slečnu Píčiz a všechny ty otřesný kydy vytažený z Disney channel afterschool special, dala bych asi o hvězdu víc..

Jedinečný (2001)

Papundeklové béčko. Neodešla jsem, ale nedá se říct, že bych visela na každém snímku. Stejně jako mnoho dalších recenzentů lituju Jeta Li. Na tohle hu-ha-hu by stačil naprosto průměrnej herec:( Mizerná hudba a velmi, VELMI špatná kamera.

Ztracen ve vesmíru (2011)

Tuhle jsem viděla Kubrickovu Odysseu. Nevidím důvod, proč zírat na jejího mladšího bráchu a nechat se "vizuálem" a "strhující hudbou" unudit k smrti. Film o tom, jak se nudí kosmonaut. Nebo jak se nudí divák? Asi se nudí oba spolu.

V jako Vendeta (2005)

Neměla jsem tušení, o čem film je a tak jsem se ze začátku divila, uprostřed blaženě chrochtala a na konci zuřila. Ještě ve druhé třetině jsem byla přesvědčená, že dám filmu pět. Nechci spojlovat, ale z keců v jeho poslední scéně jsem přibrala dvě kila a otěhotněla. Fůj. Konec je..ani nevím, jak to definovat, prostě nijaký. Čekala jsem velké finále a ony tam ty žádané věci i byly, ale jak píší mnozí ostatní- feeling se nekonal, nevím proč. Každopádně na tři hvězdy to bylo až příliš slušné.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Osobně se u většiny filmů začnu nudit k smrti, ale zde mne příjemně kolébala klasická hudba, na ročník ohromně vymakané kulisy a nakonec jsem si to docela užila. Jednu hvězdu dolů za schízoidní kakofonii a velmi, velmi pomalý děj..chrochtat nad vizuálem mi nevadí, ale ty nejnapínavější pasáže natáhnout místo dvou minut na dvanáct nebo rovnou na dvacet (závěrečné pasáže), to se fakt nedá.

Sněhurka a lovec (2012)

To chce opravdu vidět, aby člověk pochopil všechny ty recenzenty skloňující LOTR. Film nevadne od poloviny, ale konkrétně od chvíle, kdy z kamery sleze krásně běsnící Charlize a snímek má utáhnout Kristen. To je teda průser. Na té holce mě nepopsatelně vytáčí, že je schopna dvou výrazů. Pootevřená pusa a bobří zuby, zavřená pusa bez zubů..v závislosti na situaci ještě vysouvá spodní čelist. To je VŠECHNO, na to se nedá koukat. Zápletky hezky skládané jedna za druhou, prostředí super, přímo lotrovské, ale celkově sešité mi to na čtyři hvězdy nestačí. I když Kristen Steward hraje celkem slušně a dokonce umí i zařvat, těžce přecenili její schopnosti a naopak podcenili potenciál role Sněhurky. Je málo talentovaných mladých hereček? Není, ale Bella přece přitáhne puberťáky. Fuj.