Sunshine (2007)

Jednu hvězdu dolů za zběsilý styl natáčení akčních scén, než se zorientuju, kdo vlastně právě umírá, už je zas ticho. Jestli je kameraman umělec, vypalte mi oči. Zbytek filmu? To je teda síla. Nádherně podtrhují moc a velikost naší hvězdy, spousta těžkých rozhodnutí a slušná hrstka mrtvol, čtyři hvězdy.

Máma mezi Marťany (2011)

Sleduju hodnocení..koukala jsem na stejnej film? Ve srovnání s jinými animáky poslední doby čtyři hvězdy. V klidu srovnávám tenhle film a Toy Story 3- stejná blbůstka a dokonce míň násilná srdceryvná scéna na konci- plus znatelně lepší zpracování, co to tady melete o té grafice?? V gigové velikosti na velkoplošné bedně parádně pestrý a slušný. Jestli máte rádi pohádky nebo chcete pustit dětem filmek, ze kterého si aspoň něco vezmou, klidně do toho jděte. Samozřejmě chápu, že komu se líbil na začátku spratek Milo, ten bude závěr nesnášet.

District 9 (2009)

Chrocht. Tohle scifíčko je něco jako silnej vývar. Sice mi chybí pár drobností, které se daly vyřešit třemi větami ve scénáři, ale film jako takový nezklamal. Lidi jsou tam nepřekvapivě arogantní svině včetně Sharlta Copleye, způsob, jakými se s mimozemšťany zachází, je docela síla. BTW režisér je nějak zatíženej na trhání rukou:D Drahý Wikus není hrdina ani záporák, ale vydrží utáhnout celý film čistě jen proměnou zvenčí i zevnitř. Vážně dobře se na to kouká..až na detaily té proměny, kdy tak trochu ztrácí nehty..a zuby..svědí mě z toho asi všechno, ale tak ne každý je máčka jako já.

Já, padouch (2010)

Dojemný hlavní příběh, který jsem lehce přijala- nic uslzeného ani příliš idealizovaného, tedy na pohádku.. Film stojí za shlédnutí díky spoustě maličkých detailů, gagů a výrazů všech postav, díky kterým nestojí na místě ani minutu.

Lepší už to nebude (1997)

Ty syrová brutalita Jacka Nicholsona mě na začátku dostávala. Křehkost jeho souseda a obětavost matky malého dítěte byla krásná. Sloučení postav slibné, čekáte nápravu starého psa, ale pořádné zakončení se prostě nekoná..na konci filmu znechuceně civíte s dojmem, že obstarožní misantrop s četným výčtem obsedantně kompulzivních a bůhvíjakých chorob udělá té naivní matce (která mu dá za film asi patnáct šancí) peklo ze života. Prostě se toho pocitu nedokáži zbavit, je velká škoda, že třetí třetina se už jen sleje v ublemcanou serenádu. Melvin je AŽ PŘÍLIŠ nemocný člověk, Carol AŽ PŘÍLIŠ obětavá- nelze jí nepřisoudit pečovatelský komplex, upřímně která ženská se nechá urazit a pak chlapa zkusí líbat?? S větou "Když jsem Tě poprvé uviděla.." jsem se už musela přemáhat. Díkybohu Simon je gay tak akorát.

Jiná země (2011)

Se slovem "sci-fi" bych u tohoto filmu hodně brzdila. Dramatický příběh o mladé dívce, která nejenom sobě jednou cestou autem zruinuje život, nemá s vědeckou fikcí vůbec nic společného. Nicméně spíš metaforická druhá planeta příjemně doplňuje celkové drama. Introvertní povaha obou osob, z nichž jedna je vrah a druhý oběť, kteří k sobě naleznou cestu a čekání diváka na chvíli, kdy ona se přizná..slza v oku. Jsem fanoušek sci-fi a akčních filmů a přežila jsem bez úhony.

Rango (2011)

Bohužel. Animace je skvělá, hudba výborná, ale i když se umíte zasmát všem narážkám na spousty filmů i osobností, ta děsná nuda celého děje Vás utluče a přinutí se ve výsledku skoro ani neusmát. Snaha skloubit nejhustější western, dětskou pohádku a dospěláckou komedii bolestně nevyšla. Obdivuji recenzenty, kteří nadšeně vyjmenovávají jeden bonbon filmu za druhým, bohužel jsem obyčejný divák a nebaví mne podivný slepenec scén různých žánrů. Prostě měli každou scénu zkrátit na pětinu..Rango odchází z města...odchází...odchází večer..jde v noci..jde pořád..a my marníme život sledováním, jak pořád jde..a Vy taky jdete. Pryč.

Sherlock Holmes (2009)

Výborné zpracování, prostředí i hudba. Režisér i herci se předvedli, film neztrácí dech, nešetří zajímavými scénami a zápletkami. Sherlock a jeho věrný přítel Watson jsou vykreslení prostě "jinak", ale rozhodně zajímavě. Ponurá Londýnská atmosféra je příjemným osvěžením mezi ostatními filmy, Sherlock si nechává několik svých základních rysů a ještě dostal přidaných pár nehezkých zlozvyků. Příjemná detektivka, Robert Downey si s Judem Lawem evidentně sedí.

Terkel má problém (2004)

Slabá animace (milosrdně doufám, že záměrně), příběh nemá silnou konstrukci ani myšlenku a u některých gagů jsem měla chuť odejít. Dvě hvězdy za pár světlejších chvilek, ale znova si to pustit neplánuji. Dokonale popsal Radek99.