Hra na hraně (2013)

Celkem líbivá, nenáročná žánrovka ku zpříjemnění chvíle. Velmi příjemné bylo i pozorovat Gemmu Arterton, mimochodem. Jinak děj a celkově celý film není nějak originální, nebo překvapující, ale drží si svůj standart po celou dobu, a toho si cením. Timberlake&Affleck už jsou otřepaní herci, kteří nespočet krát dokázali, že umí. Jsem spokojen, prakticky se vším, na nic nemám velké výhrady, ale top úroveň to nedosahuje. 65%.

K zázraku (2012)

Malickova tvorba šla zatím úplně mimo mne. Až to té doby než jsem si pustil toto jeho dílo. Musím říct, že z toho nejsem nějak ohromen. Je to film, který má svůj styl, a toho se drží od začátku až do konce. Věděl jsem, že to nebude trhák do kin, ale přeci jen s obsazením jako je toto, jsem očekával trochu něco jiného. Teď už ale vím, že Terrence Malick je režisér, kterého jedna polovina lidí miluje a druhá nenávidí. Já se stavím k této otázce neutrálně. Má to něco do sebe, ale je to jeden z nejpodivnějších filmů, co jsem kdy viděl.

Phantom (2013)

Takový nic moc říkající, ale přesto nenudící zážitek. Herecké obsazení bylo celkem slušné, a tak to nevypadalo jako úplné béčko. Ale jo, byl to vskutku zajímavý thriller na úrovni béčkové americké tvorby. Zarazilo mne už to, že tam hráli Rusáci jak polena. Na film o Ruských potápnících se tam tedy moc indícií k ruské národnosti nevyskytovalo, tedy až na jména. Tleskám tvůrců, že alespoň dali jména vojáků věrohodně, originální Markov, Kozlov atd... Jinak si myslím, že děj mohl být více dramatičtější, mohl to více gradovat než "suše" směřovat k závěru, kde pak vlastně nevíte oč tam běží. 40%, hlavně za obsazení.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Nic proti práci Stevena Spielberga a ani vlastně proti tomuhle filmu. Dal jsem si tyto dny trochu filmy a seriály s vojenskou tématikou a nemohl jsem začít něčím jiným než seriálem Bratrstvo Neohrožených. Tento je seriál je top, to už vím delší dobu a proto jsem si ho rád zopakoval. Pak následoval právě tento snímek, který jsem už pěkných pár let neviděl. A musím uznat, že mi to připadalo s porovnáním s Band of Brothers jako obrovská laciná fraška. Bojové scény o několik levelů horší a k tomu stále dokola otřepané patriotické klišé. Ani scéna na Omaha Beach se mnou nepohnula. Jako malý jsem to žral, teď už vůbec nejsem tak nadšený.

Alois Nebel (2011)

Film celkem o ničem, nebo spíše příběh nemasný, neslaný. Ale jinak film s příjemně zajímavou atmosférou.

REC 3: Počátek (2012)

Po téhle pro mě nepovedené snaze vydělat nějaký ten halíř z úspěchu předešlých dvou kousků, mě to nutí myslet, že za úspěchem jedničky a dvojky stojí spíše Jaume Balagueró. Jelikož, Paco Plaza očividně tímto snímkem nějak nezabodoval. Nechápu už to, proč tento film vznikl, nijak nenavazuje a ani tam není žádná spojitost. Zbytečně natočený film.

2012: Supernova (2009)

Wáu, rozhodně musím říct, že to byl zážitek vidět toto dílo. No co, snaha byla..

Konzultant (2013)

Nevěřil jsem negativním komentářům a říkal jsem si, že je to zas zkreslená kampaň "řiťopichů". Bohužel musím uznat, že měli celkem pravdu. Konzultant není vůbec dobře natočen, v půlce filmu jsem stále nevěděl o co tam jde. Neznal jsem pomalu jména postav a stále se tam objevovali nové tváře. Navíc přibývaly i nové scény , které na sebe nenavazovaly. Prostě "maglajz", který bych od Ridleyho Scotta rozhodně nečekal. Vypadalo to, jako by to točil nějaký nováček ve filmovém průmyslu, který nedokáže sestavit smysluplný příběh. U takových jmen jako Fassbander, Pitt, Cruz,... jsem byl vcelku spokojen s výkony. To nic nezměnilo na faktu, že tento film byl nudný a zbytečně roztahaný. Už jsem se jen modlil až bude konec. Koncová část trvala asi 15 minut, pro mě to bylo jako věčnost. Mnoho věcí tam nebylo vysvětleno ani na konci, toto se nepovedlo. 40%, asi i z milosti.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Hodnocení 4 hvězdičky určitě změním až si toto dílo pustím znovu. Ale momentálně cítím, že jsem čekal trochu více. První Hobbit byl trochu jiný a říkalo se, že následující díly budou rozdílné než 1. díl trilogie. Ano, byl jiný, více akce, více napínavých scén i humoru, ale očekával jsem to lepší. Jsem rád, že se vrátil Legolas(pro mě nejoblíbenější postava z LOTR) a také Evangeline Lilly se mi velice zamlouvala v roli krásné elfky. Největší kaz na tomto dílu je samotný drak. Já vím, že to tak bylo napsáno, ale do světa Pána Prstenu mi mluvící drak prostě nesedí. Skřeti a Sauron jako protivníci bohatě stačili. Nicméně je to film, který mne nemůže nějak hodně zklamat. Stále to žeru a stále mě to baví! 80%

Sucker Punch (2011)

Píši tento komentář po druhém shlédnutí. Je nutno podotknout, že je velký rozdíl, když koukáte na nějaký kinorip a nebo si počkáte na blu-ray verzi. Já jsem měl tu možnost vidět tento film v obou obrazech, a musím uznat, že jsem změnil prvotní kinoripový názor. Také už je to 2 roky, co jsem to viděl, a je možné, že se moje představy dobrého filmu změnily. Tak či tak, tento příběh je luxusně vyšperkované fantasy, které si nehraje na žádný slaďoučký bonbónek. Skřeti od Saurona, zombie nacisti v kombinaci s vytříbenou fantazií Zacka Snydera vytvořily neuvěřitelnou podívanou, která stála za opětovné puštění. 80%.