Contracted (2013)

Pořádný nářez, který vypadal na začátku úplně nevinně. Jeden by nevěřil, co se může stát po jednom "zavrzáníčku". Jinak dějově brilantně vyladěný horror. Bylo celkem bolestné vidět půvabnou Najarru Townsend, jak se věrohodně mění na stvůru, za kterou se v klidu dala považovat, díky skvělé práci maskérek. Na druhou stranu občas byly vidět určité nedokonalosti, ale to se dalo přehlédnout vzhledem k chladnokrevnosti finální části filmu. To jak to skončilo se mi opravdu zamlouvalo. Ne, že bych nefandil hlavní hrdince, ale každá zábava něco stojí. Některá stojí třeba jen pár vlhčených ubrousků, některá má cenu zubů,nehtů, vlasů a následně i změny "povahy". Takový je život, 80%!

Open Grave (2013)

Horor, kde prakticky nevíte po celou dobu oč kráčí. Řekl bych, že postup režiséra byl trošku nelogický, a to ubírá hodnocení, i když by vůbec nemuselo. Myslím si, že by stačil zvolit trochu jiný postup děje a mohla to být celkem zajímavá podívaná. Na druhou stranu netvrdím, že to nebylo zajímavé. Po konci jsem trochu litovat, že nevyplula na povrch dřív ta apokalyptická stránka, to by pro mne vzrostly kredity. Jinak herecké výkony na úrovni béčkové typické usa tvorby, až na Sharlta Copleyho, ten pro je mně trochu výš. 60% celkově.

Gravitace (2013)

Jak prosté, ale přesto tak účelné. Jednoduchá zápletka doplněná o dech beroucí scény s nádhernými efekty. Toto se mi moc líbilo a nebál bych se dát i 5 hvězd. Ale neseděla mi tam Sandra Bullock, před pár lety jsem na ní neměl nějak vytříbený názor, ale po tomhle roce, kde hrála v samých propadácích se mi trochu zprotivila, a já ji zde neviděl rád. Trochu mi to kazilo dojem z celého průběhu filmu. Jinak ale musím smeknout před tvůrci, jeden z nejlepších sci-fi kousků za poslední dobu. 70%!

Rozkoš (2013) odpad!

Nevím proč jsem měl takovou smůlu, moc jsem se těšil na jiný český film, který běžel souběžně v kinech s tímhle paskvilem. Ale bohužel už bylo vyprodáno, a já touhou ovládán vidět nějaký ten film jsem si koupil lístek na "Rozkoš". Hodně velká chyba, odešel jsem po 40 minutách s otázkou, jak jsem mohl vydržet tak dlouho.. Toto se opravdu nepovedlo..

Já a robot (2013) (seriál)

Hlavním důvodem proč jsem se o tento seriál začal zajímat je po žánru sci-fi, Karl Urban. Tento borec z Dreddu mi tohoto kontextu seriálu dokonale sedí. Velmi oceňuji tvůrce za nápady ohledně technologií využité ve všemožných situacích. To je přesně to, co hledám a na co těším ve sci-fi projektech. Jediné co bych tady u tohoto počinu vytkl, představoval jsem si větší návaznost dílů na sebe, nemyslel jsem si, že to bude točené jako klasická kriminálka od jednoho dílu ke druhému. Dá se to ale skousnout a tak 60% je na cestě.

Sherlock (2010) (seriál)

Zaprvé je nutno podotknout, že tématika s Sherlockem Holmesem mě vždycky zajímala, v poslední době jsem si ji pochopitelně přemítal do Downeyho jr. a jeho celkem úspěšné a kvalitní transformace. Nicméně po seznámením se s tímhle seriálem opět přehodnocuji své představy ohledně SH. Benedict Cumbercatch společně s Bilbem Pytlíkem hrajou skvělou partii. Má to spád, vtip a stále je to velmi energické. To se mi líbí!

Lov na Gluma (2009)

Myslím si, že to co dokázali tvůrci tohoto díla je obdivuhodné. Pro mne znamená Tolkienův svět mnoho, a rozhodně bych nepodporoval jeho hanobení, čehož jsem se z počátku obával. Ale musím uznat, že jsem mile překvapen. Samozřejmě, že se to nemůže rovnat s originálním zpracování, ale tím jak se to tomu blížilo jen doufám, že se tito nadšenci pokusí vstoupit do Středozemě ještě s dalším povedeným kouskem. 65%

Mafiánovi (2013)

Taková "neškodná" komedie na zkrácení dlouhých chvílí. Žádný filmový skvost se čekat nedal, ale určitě nemohu říct, že bych se nudil. Robert De Niro má herecké kvality, které jako v jeho každým filmu dokázal prodat. Na druhou stranu, nedá se tady mluvit o tom, že bych se válel smíchy na zemi, čekal jsem možná trochu víc vtipných momentů. Nicméně na průměrné ohodnocení to stačí, 60%.

Plán útěku (2013)

Nic extra, ale na druhou stranu počin, který předčil má očekávání. Shwarz&Stallone byli součástí zajímavého konceptu s dobrým scénářem. To pro mně bylo dostačující na to, abych si to patřičně užil. 70% pro Prison Break trochu jinak.

Kapitán Phillips (2013)

Kapitán Phillips je film, který ve mne zůstane ještě hodně dlouho. Výjimečný film, s výjimečným hercem. Nedával jsem moc šancí, po shlédnutím traileru, že bych mohl předělat své pomyslné žebříčky top filmů. Stalo se, po konci projekce v kině bylo chvíli v sálu úplně ticho, protože tak úchvatně strhující závěr jsem možná ještě neviděl. Tom Hanks, ačkoliv není můj oblíbenec, po tomhle výkonu otřese mým žebříčkem oblíbených herců. Dalším obrovským plusem byli záporáci. Tak ošklivý, vyhublý únosce bych teda mít neměl, ani jako piráti neměli pásky přes oko... Suma sumárum bych vyzdvihl scénář a herecké výkony, které poslaly tento film do výšin. Naopak první třetina filmu byla celkem nudná, ale bylo proč to přečkat. 95%!