Dům na konci ulice (2012)

Nejdříve jsem si myslel, že to bude film podobný Sinister nebo něco na takový způsob. Rodinka se přestěhuje do baráku s děsivou historií, většinou nějakou vraždou, kterou kupodivu spáchalo malé děvčátko. Jak jinak než, že to ubohé dítě zabilo své rodiče, což je dost běžná záležitost, jak jistě všichni vědí. A proto už mě na startu zarazilo, že sexy Jennifer Lawrence zřejmě minula předem vytyčený bod a nastěhovala se těsně vedle toho strašidelného baráku. Náhodou potká oběť onoho teroru a seznámí se s nim, ba dokonce se zamiluje. Ale on skrývá děsivé tajemství a určitě ho jeho tajemství dostane a on zahyne. Režisér zbořil hodně klišé těchto hororů, to se musí nechat. Ale tak jak byl ten zloduch postřelen a posléze přetáhnut po hlavě, to jsem opravdu nepochopil jak mohl přežít. Dvě nebo tři kulky v sobě a on je O.K. To mi zkazilo celý požitek, který nebyl zas tak světový, ale rozhodně držel v napětí. 35%:

Světová válka Z (2013)

Jsem šťastný, že to nebyl až takový blockbuster jaký jsem očekával. Precizně zpracované dílo, které dokázalo udržet pozornost v kině celkem po celé promítání. Brad Pitt tradičně výborný. Akorát to vypadalo, že kam přijde, tam se něco zvrtne a zombíkům najednou narostou křídla a rozpoutají pekelnou jízdu. Vše vypadalo promyšlené. Hlavní hrdina postupně a "v klidu" přicházel na řešení té závažné situace. Ne žádný survival horor, ale příjemný snímek. 75%!

Sociální síť (2010)

Po první scéně jsem si myslel, že jsi si stáhl nějakou zrychlenou verzi, jelikož Mark Zuckerberg střílel ze svých úst slova jako kulomet. Poté už se intenzita kulek(slov) snížila a já mohl jsem sledovat velmi zajímavý snímek. Většinou, aspoň v mém případě, vzroste ještě více zajímavost filmu, když se zakládá na skutečných událostí. Bylo jasné, že jednotlivé záběry a události nebyly napsány a natočeny doslova, ale celkový kontext byl. Nevím jak ostatní, ale po tomhle filmu si myslím, že Mark Zuckerberg nebyl moc dobrý člověk. Takto na mě film působil. Naopak Eduardo Saverin byl zas dobrák, který ostrouhal. Jestli to tam bylo doopravdy nevíme, každopádně to tak působí. Celkově nutno poklepat na rameno Davidu Fincherovi, je to pan režisér. Na herecké výkony také žádné námitky. Ocenění je na místě. Ještě jedna glosa, po co jsem viděl tento příběh, bych se nikdy nepustil do podnikání! 80%.

Mocný vládce Oz (2013)

Já bych toto dílo vůbec nezatracoval. Dostalo se mi přesně to, co jsem očekával. Tedy příjemný příběh s krásnými herečkami, který jsem si mohl v klídku pozorovat. Celý ten děj nenudil, to rozhodně. James Franco nebyl až tak přesvědčivý, to za něj překryly až krásné herečky Mila, Rachel a Michelle. Spokojenost je na místě. Hezká pohádka na volný čas. Ten, kdo to kritizuje, musel očekávat asi něco jiného, to se stane. Ale už při přečtení názvu bylo jasné, že to bude pohádkový příběh, tudíž jaksi nechápu tak nízké hodnocení.

Muž z oceli (2013)

Příjemné překvapení, jsem rád, že to tak můžu nazvat. To, co se podařilo Temnému rytíři se podařilo i u tohoto projektu. Radost koukat na film, který baví. Henry Cavill je Superman jak dělaný. To se potom pracuje jinak. Žádné velké výtky. Prostě hrdina jak má být. Zack Snyder prokazuje kvality, těším se na další díly trilogie. Spokojenost! Je málo tak úspěšných remaků. Spolu s Batmanem Top Projekty!

Pád Bílého domu (2013)

Zítra si vzpomenu na další hrdě americký snímek, který opět ukazuje jejich kuráž. Po pár dnech už si pomalu nevzpomenu o čem tento film byl, možná jen na výborného Gerarda Butlera. Po delším čase tento film zařadím do škatulky filmů, kterých ročně vychází tucet. Ničím nezajímavý, věčně omílané téma patriotismu, God bless America! Je jedno jestli hrdina Američan je proti zkorumpované tamější vládě a celé společnosti nebo jestli bojuje proti nepřátelům odjinud. Vždycky má ty nejlepší zájmy v prospěchu jeho milované země. A vždy vyhraje a de facto vyhraje celá Amerika, jak jinak. Díky, ale nechápu jak tohle může stále někoho bavit. Jediné plus Gerard Butler, tomu tu suverenitu věříte. Až se divím, že té pomatené vládě pomáhá, když jim musí radit už v těch nejbanálnějších věcech a oni jen tupě čumí. 40%!

Velký Gatsby (2013)

Mírné zklamaní, které je bohužel u většiny dopředu vychvalovaných filmů. Přeci jen při obsazení Leonarda DiCapria jsem zvyklý na trochu vyšší level. Nicméně děj a celkově postup natáčení jsem víceméně už předem předpovídal. Když se natáčí podle nějaké knihy, která je trochu z jiné doby, je těžké z toho udělat trhák a přitom se udržet postupů spisovatele. Tady se to celkem povedlo, ale utrpěl na tom zážitek diváka v kině. Po herecké stránce výborně obsazené a tedy i výborné výkony. Avšak celkově mi to přišlo takové nemasné, neslané. Musím si to pustit vícekrát, abych pochytil vše, co film obnáší. Zatím 60%.

Za borovicovým hájem (2012)

Hvězdné obsazení tohoto filmu jsem nemohl nechat bez pozornosti. Oblíbení herci v nekomerčním filmu, očekával jsem kvalitní podívanou. Chvílemi film měl spád, chvílemi to byla nuda. Ze začátku jsem byl spokojen s filmem a bavil jsem se, ale postupně jak se střídaly propletené příběhy a mizeli hlavní aktéři skončených příběhů, děj ztrácel zajímavost. Následně se snímek propadl na 60%. Rozhodně lepší průměr.

Nutné k přežití (2006) (pořad)

Ať si říká každý co chce, Bear Grylls je borec a můj vzor. Na povrch vypluly nějaké ty "skandály", které měli otřást popularitou fanoušků. U mě teda ani v nejmenším. To co předváděl před kamerami bylo neuvěřitelné, a to, že nějaké věci byly plánované a někdy trochu upravené, je naprosto jedno. Skvělý seriál na půdě Discovery Channel s úžasným hrdinou medvědem!

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Už jen lehký odlesk z mnohem zajímavějších a slavnějších dílů. Snaha vytřískat evidentně nějaké ty finance. Co na to, když oba hlavní borci vypadali spíš jako demoliční četa. Tady platí obrácené pořekadlo: "Za hodně peněz, málo muziky". Přeci jen od McClana jsem čekal více. Už ten příběh nebyl nějak zajímavý, akční situace sice byly skvěle natočené, ale i tak to ve mě vyvolávalo dojem takové lacinosti. Dalším pokračováním by akorát škodili předešlým dílům, radši přestat si mastit kapsy a zbytečně neshazovat značku Smrtonosná past. 40%.