Stud (2011)

Když jsem viděl první scénu a "nahé" přirození Michaela Fassbendera začal jsem se obávat dalšího průběhu filmu. Musím říct, že už jsem další šok v průběhu filmu neprožil. Možná to navštívení "modré ústřice", ale tak každý má někdy slabší chvíle. Film byl jinak takový, jaký jsem si původně představoval. Velmi podobný styl jako film Drive. Myslím si, že tyto dva filmy mají docela společné. Za prvé Carey Mulligan, a také výborný výkon hlavního mužského představitele. Myslím, že herecký výkon M.F. je pro tento film radikální klad. Jinak bych řekl, že je to prakticky film o ničem. To není ani zas tak výtka, jako spíš fakt, se kterým se počítalo. Psychologicky náročný na sledování, ale rozhodně to není nudné. Někteří se mohou na to dívat s nevkusem, proč? Kdo tomu bude chtít porozumět, ten porozumí. O to více jsou postavy důvěryhodné.

Mlha (2007)

Řekl bych, že to není takový ten typický béčkový horor. Přeji jen Frank Darabont ukázal své kvality a bylo na to tom znát. Bavil jsem se u sledování, ačkoliv ta bláznivá fanatička v obchodě mi pořádně lezla krkem. Souvislosti a následné reakce byly akceptovatelné, i chování postav s trochou přimhouření očka se dalo chápat. Čekal jsem, že to nakonec skončí dobře. Nakonec to vypadalo na vítězství tvorů z jiné dimenze, ale do třetice se stalo co jsem po předešlém průběhu neočekával. Jsem z toho trošku zklamaný, ale je to vůle režiséra a já jí musím přijmout. Ale už se na tom nezmění to, že mi to trošku ovlivnilo hodnocení. 60% za ten konec.

Pevné pouto (2009)

Když uvidím pod filmem podepsaného Petera Jacksona, vybaví se mi pouze Pán Prstenu a to úžasné fantasy. Po tomhle filmu si zapamatuji i tento film, jelikož podle mého byl opět geniálně natočen. Skvěle graficky zvládnuté především v tom jakýmsi světě mezi zemí a nebem. Vůbec mi nevadili to moderní zpracovaní, ba naopak. Ten svět má být takový, jaký si my představujeme. Celkově je to smutný příběh, který ale podle mého končí, dá se říct, šťastně. Herecké výkony výborné, kdo by taky čekal něco jiného od Marka Wahlberga a Rachel Weisz. 80% je plně prokazující kvalitu věci!

Anna Karenina (2012)

Upřímně moc nemusím ruská dramata. Po čtení těchto děl mám většinou pesimistické pocity, proto jaksi nevyhledávám takovéto čtení. Film jsem si pustil čistě ze zvědavosti, a zapůsobil na mne stejně jako knižní předloha, tudíž si myslím, že snímek byl natočen dobře. Velmi dobře zpracované a realistické do tehdejší doby. Dal bych tomu lepší hodnocení, ale tento žánr není můj šálek kávy. 60%

Černobílý svět (2011)

Velmi silný příběh který nemůže nikoho nechat chladného, nebo spíše by neměl. Film vzbuzoval pocity a emoce, které od filmu, který považuji za skvělý, očekávám. Skvělé herecké výkony umocňovaly požitek z celého díla. Toto téma si myslím, že už by nemělo být aktuální, aspoň v to doufám. Nicméně nám nemohly být osudy černošských aktérů lhostejné. Oskarové ocenění je tu namístě. Skvěle zpracované, děj byl pozvolna rozvíjející což se k tomuto snímku hodilo. 80%!

Would You Rather (2012)

Pro žánrové zasvěcence si myslím určitě milé překvapení, pro mne zas až tak ne. Už od začátku bylo jasné, kdo bude vítěz. Ne, že bych nefandil hezké Brittany Snow, ale přeci jen potom v tom chybělo napětí a prvek překvapení. Bylo jasné, že ostatní zemřou jakýmkoliv způsobem, jedno jestli umlácením sjambokem nebo utopením. Celkově mám z toho rozporuplné pocity, jelikož celková myšlenka nebyla špatná. Dávám 60%. Myslím, že je to lepší průměr.

Konečná (2013)

Dle sestavy šlo už před shlédnutím usuzovat, že by se mohlo jednat o kvalitní počin. Já bych tento film zařadil do lepšího průměru, přeci jen jsem občas nechápal děj a určité situace. Ačkoliv musím uznat, že Arnold na to pořád má. Nápad na zpracování určitě špatný nebyl, ale celkově to mohlo býti lepší. Rozhodně nelituji čas strávený nad tímto snímkem i když občas postrádal logiku.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Stylovka pro fajnšmekry, lépe bych to asi nenazval. Trochu kontrastní záležitosti (kulomety vs. doba princezen), proč ne. Toto všechno ve mně utvořilo iluzi nepatrné ironie. Což je podle mého plus celého filmu. Čarodějnice hráli obstojně roli zlodušek, avšak museli překousnout porážku od Jeníčka s jeho kanónem a Mařenky s jejími nadutými ňadry a hi-tech kuší, zřejmě pořízenou na aukru. Zábava to byla a jsem rád, ačkoliv smrt krásné bílé čarodějky mě mrzela, že se tam zbytečně nepletl nějaký milostný příběh. Takto dějová linie byla jasná a já si mohl vychutnat nefalšovanou, ironickou a krvavou podívanou.

Česká RAPublika (2008)

Nevím jestli tohle dokáží ocenit lidé hip-hopem nepolíbení. Spousta "sraček", "zmrdů" a "hulení". To k tomu prostě patří. Dokument parádně vizuálně zpracován, vlastně je tomu tak po všech stránkách.. Jsem hrdý, že je takovýto dokument o českém rapu, zasloužil si ho.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Oproti předešlým dílů zřejmě nejslabší, nejnepovedenější část. Snaha navázat na úspěšnou sérii se nepodařila. Největší problém pro tento film byly právě Geroho Verbinskiho díla. Staří známí nezklamali, Penélope Cruz mi tam moc neseděla, ale dokázal jsem přimhouřit očka při pohledu do jejího ladného výstřihu. Vtipně scény střídaly poněkud trapnější. Neříkám, že jsem se nebavil a že tento snímek odsuzuji, jen jsem čekal od značky Piráti z Karibiku více.