Vinaři (2014) (seriál)

Davam dve hviezdy naviac, aby som trochu zmiernil hodnotenia vsetkych ceskych hejterov, ktori asi musia kazdy domaci cesky produkt vzdy vyhejtovat. Kazdy druhy tu riesi, ze sa tam neukazuje realna morava, alebo ze je tam vela vina. Ja teda neviem, ale nevsimol som si, ze by to bolo oznacene ako dokumentarny serial. A ze je tam vela vina - podla nazvu ste pani asi ocakavali, ze tam budu pit whisky a hovorit o rope?

John Wick (2014)

John Wick striela a striela a striela a obcas pouziva i paste a nohy. A je toho tak moc a tak bez napadu, ze aj Walker Texas Ranger ma niekedy akcne zabavil viac. Tretia hviezda len za napad s hotelom pre zabijakov. Film, na ktory sa rychlo zabudne.

Lovci zážitků (2015) (pořad) odpad!

Preboha, kedy v Prime pridu na to, ze afektovani pozeri nie su vobec cool? toto je rovnako strasne ako Hrajeme s Alim. Odpad!

Hrajeme s Alim (2015) (pořad) odpad!

Nechapem, ze sa tento megapruser este vysiela. Radsej by mohli predlzit program Aplikace. Chlapci nie su schopni ani len pripravit si vopred situacne vtipy. Ale vlastne, nic by to nezachranilo, lebo to je cele uplne zle.

Kandidát (2013)

Tema s velkym potencialom, ale pre mna horkotazko na tri hviezdy. Ako to uz zmienill niekto nizsie, kampane predsa nie su len o reklamnej agenture a jej praci, ale predovsetkym je to o mediach. Vo filme je par momentov, ktore su technickymi alebo logickymi nezmyslami. Napriklad x tajnych instalovanych kamier v dome, kde su hole biele steny aj stropy. Herecke vykony super, strih najma v prvej polovici paradny, dialogy takisto. slusna filmarcina, len scenar mohol byt lepsi.

Zvonilka a tvor Netvor (2014)

Na toto som isiel len preto, lebo sa mi usli zdarma listky na predpremieru. Ale chcel som vidiet, co to pre tie male decka vlastne vyrabaju. V kine bolo mrte deti vo vekovom priemere asi 6 rokov. Hned v prvych 5 minutach som sa pozastavil na slovenskom novotvare "vynaliezla". Neviem, kto robil preklad a kto dabing, ale obidvaja boli asi uplni idioti. Decka v kine sa zasmiali asi 5 krat. Neviem, ci je to u takejto rozpravky malo alebo vela. Z mojho pohladu pre deti do 7 rokov prijatelna rozpravocka. Co rozculi dospelaka, mozu byt prave jazykove novotvary a uplne nezmysly. Napriklad novotvar prekladatelky "vílovec". Za ten by si zasluzila poriadneho facana. Len preto, ze ani jedna norma slov. jazyka neposkytuje muzsky ekvivalent slova vila, nemusela vymysliet takyto paskvil. Ale prostredie zkostnatelych slovenskych prekladatelov a editorov - to je na inu temu. Tiez som nepochopil, preco sa hlavna predstavitelka vola Fauna, ked aj v nazve filmu je pomenovana Cililing. Prekladatelsky bordel.

Pavoučí teror (2002)

Wow, tak toto bolo nečakane príjemné prekvapenie. Príjemné skĺbenie hororu a komédie, dokázalo i rozosmiať. Na nič sa to nehrá a nelogických do očí bijúcich momentov je tam dokonca napriek žánru minimum. A hviezda najviac za nápad dať do filmu rôzne druhy pavúkov - scéna chytania ľudí zo zamaskovaných dier v zemi ma dostala :)

Rec 2 (2009)

Po jednotke dost velke sklamanie. Tvorcovia by to vyhrali ovela viac, keby to tentoraz nebolo z pohladu kamery. Lebo to neustale vypinanie/zapinanie a hladanie padnutej kamery mi slo po chvili riadne na nervy. Oproti jednotke je tam velmi vela zaberov v tme, maskeri sa asi pri tomto diele moc nenarobili. Trojica tinedzerov je stupidna a v ceskom dabingu neskutocne otravna. Oproti jednotke som tu nedalo prehliadnut par nelogickych/hlupych veci. V kazdom pripade, ak ste videli jednotku, urcite pozrite aj dvojku. Stale patria s jednotkou medzi tie najlepsie horory.

REC (2007)

Tento horor bol pre mna obrovskym prijemnym prekvapenim. Jeden z troch najlepsich hororov, co som videl. Dej suprovo graduje, lakave sceny rozhodne nie su vhodne pre srdciarov, nelogicke veci som vobec nezachytil, aj ked nevravim, ze tam neboli. Pat hviezdiciek bez debaty.

Horná Dolná (2015) (seriál)

Skúsil som pozerať tento seriál po tretí raz. A znova som nevydržal viac ako 4 minúty. Nechápem, ako sa momentálne najlepší slovenskí humoristi nechali presvedčiť účinkovať v takej neskutočne nudnej sračke, ktorá vykráda všetky možné komédie, ale hlavne tie zlé. Pôsobí to, ako keby si pár študentov VŠVU stiahlo pár komédií a začali vypisovať všetky gagy a vtipné hlášky. Blbý scenár nezachránia ani dobrí herci.