Tropická bouře (2008)

No... když odmyslím tu spadenou řemenici zhruba v polovině filmu, kdy se scénář odklonil od původní trasy (což byla sakramentská chyba) a pánové místo skvělých gagů začali řešit nějaké pseudopsychologické osobní problémy, tak se jednalo o neskutečnou smršť. Pod palbou hlášek a neskutečných zápichů jsem se svíjela v křečích smíchu, které otřásaly mou bránicí prakticky ještě 3 hodiny po odchodu z kina. Vzpomínka na scénu "necítím ruce.... po návratu tě naučím to žonglování." nebo Jacka Blacka ve slipkách a škemrajícího o odvázání od stromu (nebo lovícího kvér) mě vykouzlí úsměv na rtech ještě teď, takže s klidným srdcem můžu říct - ano, u mě Tropic thunder uspěl na 4 hvězdy.

Comeback (2008) (seriál)

Dělám to s těžkým srdcem, ale musí to být. Seriálu, kde je hlavní postava milovník rocku a metalu dát jen 2hvězdy je téměř svatokrádež, ale reálným faktem je, že na víc tohle dílko opravdu nemá. Díl za dílem sleduji, jak se z původního čistého průměru stává těžký podprůměr a bárku nad vodou z mého úhlu pohledu už opravdu drží jen osoba Ozzáka a písničky, které v dílech zazní. BTW: tajný fígl na otevírání dveří stylem "Smóoooooooouk on d wóóóótr" jsem zkoušla také - asi jsem to nezazpívala potřebně "Ozzácky":-)

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Stačí si pustit jediný díl - Mimikry - a jde nádherně vidět, jak byla tehdejší doba uplně mimo. Nějaké kuňkání žab bylo nazýváno hudbou, která ohrožuje mravnost českosloveské socialistické mládeže - no tak to je vážně síla. Vždycky když tohle vidím, tak si hodně nahlas oddychnu a jsem ráda, že tahle doba je už dááááávno za námi a v životě už se nevrátí - ani ona ani její děsná propaganda prostřednictvím zmanipulovaných filmů nebo seriálů. Proto dávám 3 hvězdy a nestydím se za to, protože u téhle shitárny se vždycky spolehlivě zasměju blbosti, nadutosti a nestydatosti těch k****v komunistických.

Karamazovi (2008)

Silný námět, který byl zpracován zajímavým způsobem ještě více umocnily originální kulisy hutí - dodaly tomu opravdu Atmosféru s velkým A. Famózní herecké výkony kteří předváděli herci si opravdu zaslouží smeknout hodně hluboko - možná bych trochu vyzdvihla Ivana Trojana, který byl opravdu fantastický. Kulisy a výkony doplňuje perfektní hudební linie. Tento velmi emotivně založený koktejl mě vcucl už na samotném začátku a nepustil mě až do posledního záběru, kdy jsem zůstala sedět v němém úžasu nad právě spatřeným. Jednu výtku si ale neodpustím - rádoby vtipná loutkoherecká variace na epileptický záchvat s mončičákem mi díky vlastním zkušenostem přišla spíše trapná, ale to už je opravdu díky tomu, že jsem si to sama zažila a nedokážu na takovou záležitost nahlížet s patřičným odstupem. Ale nakonec.... opravdu... bude mu všechno povoleno. Tak jest!

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Komedie s Jimem Carreyem nemůžu ani cítit, ale jakmile hraje seriózní roli, tak se mi podlomí kolena a já se nemůžu ubránit jeho hereckému umu ani jeho obrovskému charisma - a v tomhle filmu jsem mu propadla dvojnásobně. Opravdu skvělý zážitek, který doplnila neméně skvělá Kate Winslet. Takže díky Jime, díky Kate, díky Charlie a díky Micheli - ty hvězdy máte zasloužený!

Pokání (2007)

Co k tomu dodat? Famózní? Strhující? Neskutečně nádherné? Nevím, které slovo by tenhle film vystihlo nejlépe - asi to ani nejde říci jedním slovem. Po herecké stránce naprosto bravurní - herci si s tím potykali opravdu na jedničku s hvězdičkou a rozehrávají vskutku strhující příběh. Naprosto dokonale k tomu sedla i hudba, která ty silné emoce ještě umocňuje (skvělý nápad s tím psacím strojem). Plno nádherných záběrů (makové pole mě vážně dostalo), nádherný scénář....co víc říct, abych se neopakovala? Došla mi slova chvály, takže můžu už jen dát plný počet a říci: "Bravo!"

Kriminálka Anděl (2008) (seriál)

Nesrovnávat Kriminálku Anděl se staršími tetičkami z Ameriky? To byste mi museli svázat ruce, slepit prsty, zalepit oči, pusu a nakonec uši. Ale Nova chtěla dokázat, že si na kriminálku ve velkém stylu troufne a hlavně - že na to MÁ. Takže - jak to dopadlo? Když zavřeme oči nad tím, že s vymýšlením názvu si tvůrci hlavu příliš nelámali a řežie a styl zpracování prakticky "C. S. I." kopíruje jak přes kopírák, chválím snahu a odvahu. Konečně se na to dá dívat bez obrovských výbuchů smíchu nad trapností a laciností jako např. u Redakce. Mahlera na pitevně si ale pánové mohli odpustit - to už jsem vážně měla pocit, že hlavní postava se jmenuje Gill a za chvíli se v záběru objeví křivohubka Sara. Místy děsný kompars, děsně statické, místy toporné - ale na druhou stranu místy koukatelné, ale až příliš okatě "kriminálkovité". Cenu za originalitu by s tímhle výplodem Nováci nejspíš nedostali, ale uznávám, že se prokopali z okresní žumpy stylu Redakce, přes čutanou krajského přeboru do takové I. A třídy - na vyhřívaný trávník I. ligy to ale zdaleka není.

Knight Rider (1982) (seriál)

No jasně, že je to chujovina - o tom žádná - ale lidi, upřímně: kdo z vás na to nehleděl s otevřenou hubou jak tele na nové vrata, když to tu vysílali poprvé?:-) Já se upřímně přiznávám, že mi nemohl uniknout jediný díl.

Amerika hledá topmodelku (2003) (pořad) odpad!

Blbost a nadutost amíků mě den ode dne fascinuje víc a víc a když už si zase říkám "není možné, aby byli ještě blbější", vždy se najde něco nebo někdo, kdo mě spolehlivě vyvede z omylu. V tomto případě se jedná o tenhle "duchaplný", "hlubokomyslný" a "megapřínosný" seriál na styl reality show!

187 - Kód pro vraždu (1997)

A to jsem se k tomuhle filmu dostala až teď, když už mám papír na to, že se budu po zbytek života živit tak, jako Pan G.????!!! Trochu pozdě! - no a teď vážně - samozřejmě, že věřím tomu, že se vyskytnou situace, kdy učiteli prdne v kuli a stane se to, co se stalo ve filmu. Upřímně doufám, že mě se to netýká, a proto můžu s klidným srdcem film velmi pochválit, vyzdvihnout výkon Samuela L. Jacksona a říct, že konec se mi zdál famózní. Děkuji, pane G., zasloužené 4 H:-)