Nespoutaný Django (2012)

Obdivuju Tarantita protože dokázal vytvořit film a parodii na něj v jednom filmu. Dlouhém, ale dobrém. Konec je příliš natahovaný, to jediné bere body Djangovi.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Užil jsem si to skoro každým coulem. Příjemné a i přes předpovídatelné dramatické scény vcelku smysluplné. Není to naprostá romantická oddechovka, ale do určité míry to náladu americké střední vystihuje skvěle. V Česku se holt tak nevydělujeme (školní sportovní týmy nejsou tak důležité). Zajímavý komentář od Bluntmana, se kterým z velké části souhlasím, ale... Na filmy se dívám kvůli pocitu, které mi dokážou dostat do hlavy a Perks of Being a Wallflower se povedla krásná sentimentální nálada. A musím pochválit Chboskyho a jeho partu, která z přehlídky dobrých mladých herců, udělala dobře natočený film. A dodávám, že mě štvou čeští distributoři, kteří Perks of Being a Wallflower v kinech vůbec neuvedli a poslední dobou mi přijde, že filmy, které nemají zaručené přeplněné pokladny mají problém dorazit.

Zpátky do školy (2009) (seriál)

Snad nejlepší seriál ze školního prostředí. Skvělé postavy, skvělá parta herců a spousta bláznivých nápadů. A Danny Pudi prostě exceluje.

Aim High (2011) (seriál)

Povedená komediální akce, která se konečně dostala i oficiálně na YouTube. Přestože příběh je poměrně jednoduchý, všechno do sebe vcelku zapadá a Nickův přístup k věcem je dost dobrý.

Drive (2011)

Technicky skvělé. Herecké výkony dobré, ono mlčet a tvářit se jinak asi není zas tak těžké. Konec filmu nahnal tu poslední hvězdičku, protože mi přijde logičtější než jak by to chtěla americká klišé.

Vyměřený čas (2011)

Skvělý nápad ze kterého by se dalo vytřískat více. Přesto zajímavý film s dobrými herci.

3 Idiots (2009)

Film ve kterém mi vadil jen kroužek v nose.

Ptáci (1963)

Chcete-li, aby se vaše přítelkyně pozvracela, pusťte ji SAW, chcete-li, aby se bála, pusťte ji Ptáky.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Přijde mi to zbytečně osekané, na to jak to bylo dlouhé. Rooney Mare tu Lisbeth prostě veřím o strašně moc méně než Noomi Rapace. Daniel Craig jako Mikael byl zase problém, protože ač jsem viděl stárnoucího Bonda ve Skyfallu stále to je Bond, ne Blomkvist. Některé upravené reálie (např. Mikael nejde do vězení, Lisbeth nezabije záporáka, jen ho nechá umřít - to mi pilo krev děsně) mi přišli zbytečně změněné. Celkově jsem ten film viděl jinak a švédská verze mě chytla více, přestože jsem se snažil být objektivní i u tohoto filmu. A to pro mě nejhorší nakonec - můžete mi někdo vysvětlit, proč Fincher má polovinu psaných textů anglicky, polovinu švédsky? A proč se v dialozích ojevují švédské výrazy? Je hezké, že jste to natáčeli ve švédsku, ale když přes to hodíte takovýhle paskvil, tak potěš koště. Nebylo to tedy špatné, ale podle mě špatný casting a mírně poškozený scénář tento film sráží na tři hvězdičky, když má silnou konkurenci ve švédské verzi.

Jumanji (1995)

Jako malý bych to zařadil do hororů a dal rovnou 5 hvězdiček, teď to dostane sice jen 4, ale jako film mého dětství si to budu pamatovat dál. Škoda, že to kus kouzla ztratilo dospíváním.