Skyfall (2012)

Občas trošku přetahované záběry, ale tak trošku jsem to od Mendese čekal. Jinak velkolepý, ne černobílý Bond, který stále posunuje laťku Bondův s Craigem v hlavní roli. Britský humor zachován, akce zachována, napětí a kvalitní děj vylepšeno. Sečteno a podtrženo je to nejlepší Bond, kterého jsem zatím viděl.

Titanic (1997)

Obdivuju Camerona za to, co dokázal. Strhnout lidi a vytvořit velkofilm, který znají všichni. Bohužel mě to přišlo jako romantika zbytečně dramatická, obecně jsem naladěný spíše na komediální romantiku, přestože občasné hádky jsou pochopitelné. Musím říct, že kdyby se omezila romantická linka a bylo to trochu obecnější třeba se čtyřmi pěti hrdiny, líbilo by se mi to víc. Také mám bohužel averzi vůči Kate Winslet (ne herecky, vzhledově a charakterem postavy), což film ještě sráží. Rád bych hodnotil výš, ale podle mě si to více nezaslouží.

Atlas mraků (2012)

Tolik postav a tak málo herců. Skvělé. Čekám na druhé shlédnutí.

TRON: Legacy 3D (2010)

Skvělé. Je možná škoda, že jsem viděl Legacy dřív než původního TRONa, ale stále je to skvost. Speed Racer, který se pokusil o akční povídanou zaměřenou na vizuální zážitek vyhořel. TRON má šťávu, klasický přesto zajímavý příběh. A hlavně - je to nádherná vizuální podívaná, kterou doplňuje skvělý casting a luxusní hudba. Když to shrnu, je to super visuální, ale příběh přece jen má své mouchy a v něm právě se ta jedna hvězda ztrácí. Škoda. Mohl se ve velké konkurenci vyšvihnout mezi nejlepší filmy roku 2010, ale nakonec patří jen mezi ty lepší.

Invaze slimáků (2012)

Krásně ukázáno, jak nás vidí slimáci. Ty různé obrovské výbuchy, obří sečné stroje a černý severský humor (smrt vůdce). Škoda nijak suprové animace, právě na kraťasu je si myslím možné vyhrát.

Where the Hell is Matt? (2008)

Doják. Ale povedený, optimistický a dojemný film. Krásná hudba, krásná místa, krásné úsměvy lidí. Obdivuju ho, že se dostal i do míst, kam se jen tak někdo nepodívá. Například do Severní Koree.

Věříme v Boha (2000)

Děkujeme, že kouříte a Lítám v tom jsou opravdu skvělé filmy a tenhle taktéž. Skvělí úředníci a i hlavní hrdina. Škoda předvídatelného konce.

Crash (2004)

Skvělí herci a skvěý scénář. Mně se Million Dollar Baby nelíbilo, neříkám, že to bylo špatné, ale právě toto mi přijde mnohem lepší. Krásné uzavřené kruhy, které dávají smysl, přesto někomu může připadat náhoda až příliš velká. Skvěle poskládané a myslím, že to zajímavě poukazuje na problémy, které v Americe stále přetrvávají. Nepřijde mi, jak tady mnoho lidí píše, že jde o problémy černých a bílých, ale o obecnou nejen rasovou směsku. Peršané, Číňani, černoši, běloši... všichni mají své problémy vlastní i s ostatními. Jediné, co mi přišlo zbytečné, byla poslední scéna, která jen dala zadostiučinění těm, kteří ji považovali za blbou bábu. (Záběr na křižovatku a poté na město úplně na konci mi přišel naopak skvělý.)

Jumper (2008)

Nedokončené, často divná logika a celkově scénář na prd. Bez efektů skákání a ukázky pár hezkých míst by to stálo za prd.

Coriolanus (2011)

Herci kvalitní, jenže mi to celé vůbec nešle dohromady. Shakespearovské dialogy k střelbě ze samopalů nesedí. Z velké části to byla prostě nuda (122 minut je prostě moc pro dnešního diváka, i když má trpělivost jako já). Můj dojem ještě trochu narušili české titulky, které vypadaly jako kdyby u nich někdo seděl a klepal do mezerníku, aby přeskočily na další. (Shlédnuto v kině Lucerna na projekci pro školy.)