Konkurenti (1992)

Naozaj to posobi viac ako divadlo nez film, pretoze praca s vizualom, hudbou, strihom ci celkovo rezia je uplne fadna a cele to dost stoji na mieste. Ale o to viac priestoru potom dostavaju bravurne zahrane postavy (dal som si to hlavne kvoli mojim oblubencom Spaceymu a Pacinovi, no mozno este viac ma strhol perfektny Jack Lemmon) a vyborne dialogy od sviznych a odusevnenych fuckovaciek az po Alove hlbave uvahy. Ak sa vam pozdava casting, je to jasna volba.

Půlnoc v Paříži (2011)

That's what the present is. It's a little unsatisfying because life is unsatisfying.

Zastav a nepřežiješ (2006)

Asi moje najprijemnejsie filmove prekvapenie v zivote. Podla tunajsieho hodnotenia som cakal nejake zlahka nadpriemerne akcne becko, na ktore do tyzdna zabudem, no dostal som jednu neuveritelne vtipnu, brutalne efektnu a v sialenom tempe sa odohravajucu akcnu jazdu, kde som ani na sekundu neodtrhol zrak od obrazovky. Pre mna doteraz nezname reziserske duo mi svojimi kvalitami vyrazilo dych a navyse tam stale hrala genialna hudba. PS: Na druhe pozretie stale super, na tretie uz slabsie, ale na piatich ostavam.

Zelený sršeň (2011)

Seth Rogen ma na svojom konte ovela vtipnejsie kusky. 50%

TRON: Legacy 3D (2010)

Bozska hudba zasadena do vizualne atraktivneho prostredia. Nic viac. 70%

Loupež po italsku (2003)

Taki akcnejsi, ale aj povrchnejsi a ovela priamociarejsi Dannyho partaci. V prostrednej pasazi sa to cele odohrava vo velmi slusnom tempe, ale uvodna lupez ani finalna akcia ma prilis nezaujali. Casting je fajn (Charlize Theron viac ako fajn) ale Edward Norton, ktoreho mam inak velmi rad mi v tejto ulohe akosi nesadol. Celkovo dobra zabava, ktora ale neprinasa nic nove a spoliehajuc sa na osvedcene prvky sa bez vacsich prekvapeni "presoferuje" do ocakavatelneho konca. 70%

Zabiji Nixona (2004)

Pamatam si z toho vyborny vykon Seana Penna a slabsiu druhu polovicu. 70%

I Love You Phillip Morris (2009)

50% a mam z toho dost zmiesane pocity. Vlastne ani neviem, co tym chcel basnik povedat. Ako originalny zivotny pribeh typu Catch me if you can to u mna neobstoji kvoli povrchnejsiemu pristupu a absencii efektnych detailov, vdaka ktorym by som hlavneho hrdinu obdivoval. Ako komedia to ujde v prvej polovici (Carreyho "vitazstvo" na sude bolo dost vtipne), no potom fory akosi vymiznu a uz nasleduje viacmenej len romanticka linia, ktora nie ze by bola zle napisana alebo zahrana, ale jednoducho ma skoro vobec nezaujimala. Nakoniec mi z toho v hlave zostal len nejaky neurcity gulas a pocit, ze potencial daneho nametu sa dal vyuzit ovela lepsie.

Red (2010)

Vycitky k slabsiemu scenaru su sice na mieste, ale moze mi to byt uplne jedno, pretoze som sa cely cas velmi dobre bavil. Akcia dost slusna, vtipy dost zabavne a herecke obsadenie presne take, ake by som si pre dany film predstavoval. Rezia bola tiez celkom napadita a tempo sa viacmenej darilo udrziavat na vysokej urovni aj vdaka dobremu soundtracku. Fakt som si to uzil.