Predátoři (2010)

Nemozem si pomoct, ale na mna ten vizual posobil strasne lacno... Ako keby sa par wannabe drsnych chlapcov zavrelo na tyzden do studia 3x3 metre (ten prales bol sakra stale taky isty) a s rozpoctom 5 korun sa tam zabavali strielanim zo samopalov. Proste neveril som tomu ani trochu a navyse na miesto Adriena Brodyho by som si vedel prestavit mnozstvo lepsich adeptov.

Papírový hrdina (2009)

Neviem co by z toho bolo bez Emmy Stone.... Kazdopadne si ma tu ziskala natolko, ze v konecnom dosledku prekryla vsetky nedostatky (zbytocne natahovany scenar, neatraktivne vedlajsie postavy...). V zasade nic prevratne, ale prijemne podane a v urcitych momentoch dost emotivne prave vdaka ustrednej dvojici ktorej som veril kazde slovo.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Zaciatok ma velmi milo prekvapil a vlastne cela prva cca tretina bola super, ak si odmyslime zopar hlupych vtipov a samoucelnych zaberov. Prostredna pasaz je zbytocne pretahovana a zdlhava a aj napriek tomu je vztah ustrednej dvojice dost chabo rozvinuty a ovela menej sympaticky ako v jednotke. Megan je sice stale hot, ale... uz to proste vsetko nefachci tak jak ma a je to cele ovela menej osobne a az prilis prvoplanove. S pribudajucimi minutami som trpel viac a viac - efektneho audiovizualneho koncertu som sa postupne prejedol a zdalo sa mi ze aj logika dostavala stale intenzivnejsie na hubu (John Turturro > megarobot ?!)... Ale zrejme sa neubranim tomu pustit si to znova. A urcite budem znova krutit hlavou ake je to nevkusne a primitivne. Ale svojim sposobom sa znova budem bavit.

The Black Hole (2008)

Zufalo predvidatelne, prevarene. Black Hole tam bola skor v logike a ani vtipne sa mi to vobec nezdalo.

Californication (2007) (seriál)

1. seria - 90% 2. seria - 95% 3. seria - 85 % 4. seria - 75% 5. seria - 80% 6. seria - 65%. Podla jednotlivych hodnoteni to tak mozno nevyzera, ale celkovo je to na jasnych 5. Aj ked serial tazi v podstate stale z toho isteho a niekedy sa za kazdu cenu snazi byt az prilis extravagantny dokazal ma 5 serii vyborne bavit. A dokonca priniest neuveritelne autenticke emocie a zblizenie sa s postavami, ktore vyvrcholili niekde na prelome tretej a stvrtej serie. Do konca piatej to bola potom uz "len" velmi dobra zabava, ktora bohuzial v siestej totalne prestala fungovat. Pribudli nove charaktery, ktore neboli sympaticke ani vtipne, niektore dokonca otravne (Ophelia, vdova, cela ta gay linia na zaciatku... cest vynimke Faith), no aspon poslednych par epizod to ako-tak zachranilo. Dufam ze siedma seria zabudne na tu predoslu a ukonci serial tak ako si Hank a parta okolo neho zasluzi.

Město (2010)

Osobne nechapem reci o tom ze Ben Affleck nevie hrat... nie je to moj oblubenec, ale hlavnu ulohu tu popri rezirovani utiahol minimalne velmi solidne. A samotna rezia dokonala. 90%

Muž bez tváře (1993)

Pekny podnecujuci film. VELMI presvedcive herecke vykony. 80%

Fargo (1996)

Po formalnej stranke vynikajuce, po obsahovej ci emocionalnej uz ani zdaleka. Fargo ma vyborne napisane a zahrane postavy, silne momenty v jednotlivych scenach a slusnu atmosferu, no dejova linia je az prilis priamociara, vdaka comu na mna posobi ako odsunuta nabok len kvoli vypiplanym detailom pre efekt. Bavilo ma na to cumiet, ale vlastne ma ani nezaujimalo ako to cele dopadne. Tato skutocnost, najma pri danom zanri, je u mna (do urcitej miery) neodpustitelna. 75%