13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

Na to, že všechny ty BayTradeMarks mi přijdou směšný, to bylo celkem snesitelný. Pokud by to ovšem někdo jinej pojal jako spešl ops procedurálku ( včetně toho Mannovskýho snímání akce ), mohlo to bejt mnohem zajímavější.

Anjelah Johnson: Not Fancy (2015) (pořad)

No do půče!! - aneb - máme tu nečekaně novou vedoucí!!! Protože tahle paní nevypadne z role ani jednou!

Ant-Man (2015)

...Čéče voe jednou povidám holkám - pojedeme do kina na mravence. Oni - jooo??? Já na to - cywe čéče joooo!!! Sme cywe kámo jeli a ... vooooeeeeee - bylo to voe čéče dobrý. Jedna dolů za elfku, ta je fakt mizerná ve všem, v čem se ukáže. Joooo. Voe.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Dostal jsem o trochu víc, než jsem čekal, takže 4. Bavil jsem se, což je pro mě u Marvelu hlavní. Líbilo se mi, že každá akční část byla natočená jiným stylem, a že se objevil i náznak budoucí Civil War. Slušný, víc než slušný.

Baahubali: The Beginning (2015)

Pro "zápaďana" je to až nepochopitelně naivní, ale - tohle je prostě základní hrdinskej mýtus (teda zatím jeho první půlka), voholenej až na kost. Tohle je podloží všech našich Supermanů a Potterů. Postavy tady nejsou komplexní lidi, jsou to totální archetypy, hlavně v tom flashbacku přes půl filmu. A tak má hlavní hrdina "plaváček" svůj Šiva moment (jako prd přenese lingham a pak si dá nataraj - to je ten tanec), Devasena v řetězech má svůj SmashanTara moment - a proto je z ní v tu chvíli Kattappa tak vyplesklej, Bhallaladeva má v bitvě svůj Indra moment, temná horda Kalakeyů jsou samo Asurové, zatímco obránci Mahishmati jsou Dévové, a určitě by se dalo pokračovat, ale už je to dávno, co jsem se v tom řádně orientoval. No jak říkám, je to čistej mýtus, a protože mýtus je fajn, je to za pět. JAY MAHISHMATI !! :-)

Barbora Poláková: Nafrněná (2015) (hudební videoklip)

Nostradamus Barbora - aneb - cywe WOUKNESSSS p..o!!! Tohle je na oskara pro všechny, co v tom hrajou.

Bestie bez vlasti (2015)

... "moderní" kmenový válečnictví in natura. Každá válečná tlupa kdekoliv na světě funguje na obdobnejch principech, rituálech... a její konce budou taky podobný.

Čarodějnice (2015)

Letmý náhled do trablů patriarchální rodiny po tom, co to Otec prokaučoval ... aneb .... když jsme pubescenti, rodiče jsou bigoti, nemáme co jíst, a okolo není korigující societa, tak nám zákonitě jebne. Samo že tu žádný čarodějnice nejsou, jen ta psychóza...

Daredevil (2015) (seriál)

Vincent D'Onofrio si pro sebe uzmul první řadu, Jon Bernthal.... cyweeee fuk mí !!!!(extatické zvolání)... totálně ovládl druhou. Oba (a vlastně skoro všichni v tomhle počinu...ale tyhle dva nejvíc) dovedou prodat opravdu lidský nejednobarevný postavy s pochopitelnejma motivacema a uvěřitelnejma pochodama k naplnění těch motivací. Je to celý moc chytře udělaný, zná to svoje limity a nikdy se to přes ně necpe, a na začátku musela bejt velká odvaha něco takovýho v komixový rovině vytvořit. Přiznám se, že ty červený kozelce mě časem bavit přestaly, a paní s řeckým jménem byla plonková až běda, ale jakmile se na place objevil pan plešatý nebo pan modřina, bylo to žrádlo! No a ta vězeňská chodba....no žrádlo žrádlo žrááádlo!!!!