Hellraiser: Revelations (2011)

Překvapivě koukatelné. Scénář je na poměry série nadprůměrný, najdou se v něm neotřelé nápady i návrat k myšlenkám prvního dílu. Triky jsou solidní a Garcia se snaží z mála vydupat maximum, ale co naplat, když studio film odkleplo pouze kvůli udržení licence s miniaturním třistatisícovým rozpočtem. Zázraky neumí dělat nikdo a už vůbec ne se špatnými ochotnickými herci, neschopným kameramanem a výpravou na úrovni papundeklové televizní inscenace. A samozřejmě nahrazení Douga Bradleyho směšným šišlajícím panákem nedopadlo dobře; navíc příchody cenobitů z jiné dimenze vypadají spíš jako kdyby Pinhead vylezl ze skříně. I tak jsem ale ochotný tento díl posadit na roveň se slabšími předchozími díly, třeba s Bloodline. A pořád je o míle lepší než imbecilní Hellworld. (Pořadí: H1, H2, H3, H7, H6, H5, H10, H4, H9, H8)

She Who Must Burn (2015) odpad!

Hodinu se neděje nic. Zbylou půlhodinu se neděje skoro nic. The end. Ale jak vidno z komentářů, libtardi hýkají blahem, protože agitka se musí lajkovat, i když je to sebestupidnější amatéřina. Tak určitě.

Resident Evil: Poslední kapitola (2016)

Nekoukatelný bordel se třemi střihy za sekundu v akčních scénách. Nefunguje ani vyprávění příběhu, ani budování atmosféry, nic. Celkově je to někde na úrovni filmů od Asylum.

Pobřežní hlídka (2017)

Nesnesitelně nudná sračka plná otřepaných klišé, fekálního humoru a otřesné politicky korektní agitky.

Sherlock - Poslední případ (2017) (epizoda) odpad!

První půlhodina byla "jen" špatná variace na Austina Powerse, to bych asi ještě asi zkousnul. Pak ale přišlo zařazení drahé sestřičky s nadpřirozenými schopnostmi, což porušilo základní pravidlo všech příběhů o Sherlocku Holmesovi - žádné nadpřirozeno! A zbytek dílu tvořilo hodinové pokračování Saw s takovými dírami v logice, že by v nich neuvízl ani vorvaň. Odpad všech odpadů. Arthur Conan Doyle rotuje v hrobě jak turbína. V příští sérii bude Moriarty tisíckrát naklonovaný jako agent Smith, Watsonová přiletí z alternativní minulosti strojem času spolu s robotickým Watsonem, Eurus se naučí střílet z očí lasery a Sherlock v nejdražší trikové scéně zjistí, že se mu celý jeho život jen zdál a on ve skutečnosti vůbec neexistuje.

The Invitation (2015)

Hodinu a čtvrt sledujeme nesnesitelné postavy žvanit o nudných, nezajímavých věcech. Jen občas probleskne náznak toho, co bude následovat.To nakonec skutečně přijde v solidní závěrečné dvacetiminutovce završené povedeným rozuzlením. Jenže na tu strašlivou nudu předtím už nejde zapomenout.

Blair Witch: 20 let poté (2016) odpad!

Proč budovat nějakou hororovou atmosféru, když místo toho může radši každé tři minuty něco vybafnout ze tmy. Imbecilní lekačky, o tom přece moderní horor je... Trochu zábavy jsem si užil až ke konci, kdy se ve filmu objeví i Robinson Crusoe a dokonce se ukáže i samotná blairská čarodějnice. Protože to v původním filmu fakt chybělo, ne? Nasmál jsem se, jak už dlouho ne. Originální The Blair Witch Project je dodnes jeden z vrcholů žánru found-footage. Tento film představuje jeho dno.

Krotitelé duchů (2016)

Většinu času to byl jen průměr, ale finále vysloveně bolelo. Původní film je nesrovnatelně lepší ve všech možných ohledech, a to kupodivu včetně trikových efektů. Paula Feiga jsem doteď měl za spolehlivého komediálního režiséra. Tentokrát ale vystřelil tak mimo, že ani netrefil terč.

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Ušetřím vám zklamání - s původním Cloverfieldem to nemá společného nic. A teď, když to víte, si můžete tenhle vynikající komorní thriller pořádně vychutnat.