• Romantický

Moje borůvkové noci (2007)

Krásně plynoucí pohodový film, s výbornými herci a nádhernou hudbou, ze kterého budete mít chuť na borůvkový koláč :)

Nevinná (2008)

Sice nechápu, co Amíky vedlo k tomu, natočit jen pár let po tomhle filmu jeho remake, ale musim uznat, že jejich film mi sedl o hodně víc. Vincent Lindon mi přišel poněkud starej pro takovou manželku jako je Diane Kruger (i když i taková manželství jsou možná). Tady to drama nebylo až tak dramatický. V remaku je víc napětí, akce a jasně že USA vyhrává i co se týče emocí.

Tři dny ke svobodě (2010)

Pecka film. Russell Crowe i Elizabeth Banks výborní. Potěšila rolička pro Liama Neesona. Napětí stoupá od úvodních scén až k závěru filmu velmi plynule. Celkové ztvárnění onoho očekávaného útěku z vězení potěšilo, protože ne vždycky bylo jasné, jak to nakonec dopadne. Zajímavé zvraty v ději, dobrý hudební doprovod. Tenhle film můžu vřele doporučit. Originální film jsem neviděla, ale v nejbližší době bych se na něj chtěla podívat.

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Normálně filmy s Tomem Cruisem nevyhledávam, ale musim přiznat, že tenhle stojí za to. Super komedie, kde zejména první třetina filmu je nabitá hláškama a vtipnýma scénama. Konec filmu je naopak trošku slabší. Některý počítačový triky (honička na motorce) jsou jako pěst na oko, fakt příšerný, ale asi jsem moc náročná :) Cruise s Cameron Diaz jsou sehraný, sluší jim to spolu. Ona je ve své roli správně střelená. A navíc hudba je výborná.

Děcka jsou v pohodě (2010)

Film, na který se dá poměrně dobře a snadno koukat. V hlavních rolích špičkoví hollywoodští veteráni (Moore, Ruffalo a Bening), v rolích dětí nová nastupující herecká generace (Wasikovska a Hutcherson). Docela mě zaujalo sympatické zpodobnění rodiny homosexuálního páru. Ale z Marka Ruffala tu udělali takovýho divnýho týpka, na kterýho u něj nějak nejsem zvyklá. Celkový dojem - příběh originální, ale k dalšímu shlédnutí mě to extra neláká.

Kid (2010)

Pořád si říkám, že všechny filmy podle skutečných události jsou lepší, než ty vymyšlený kraviny, co se natáčejí. Tady to platí také. Matka - Frankenstein v sukních - opravdu hrůzostrašná, stejně jako celé Kevinovo mládí, o které se postaral i jeho tatík. Ke konci to už vypadalo, že nebude happy end, to už jsem si začala říkat, že zrovna v tomhle příběhu bych ho opravdu ráda viděla. Nakonec tedy byl, ale cesta, kterou k němu Kevin došel, byla opravdu dlouhá a náročná. Herecké výkony vynikající.

Imaginární lásky (2010)

Film o tom, jak prožívá lásku ke kudrnatému blonďákovi gay a retro dívka. Atmosféra celého filmu dokonalá, příběh už byl slabší.

Glee Live! 3D (2011) (koncert)

Nejsem pravidelný divák Glee, ale čas od času se na nějaký díl kouknu. Písničky v seriálu mě osobně bavily víc než takhle z koncertu. Ale tvůrci se měli rozhodnout, jestli chtějí vytvořit dokument o Glee fanoušcích, kterým sledování seriálu změnilo život, nebo prostě jenom záznam z koncertu. Dohromady to dopadlo dost špatně..

Kvílení (2010)

Přiznávám, že z tohohle filmu jsem měla ze začátku dost rozporuplné pocity. Chvíli jsem dokonce přemýšlela, že ho vypnu. Pak ale začaly scény ze soudního procesu a mě zajímalo, jak dopadne. Rozhodně zajímavé byly animace, které probíhaly současně s recitací básně (i když musím přiznat, že v několika místech jsem zavřela oči a nechala pracovat s jednotlivými obrazy básně svou vlastní fantazii). Fanouškem filmu se asi nestanu, ale možná mě donutí si Kvílení i přečíst.

Spálené vzpomínky (2007)

Moje srdcovka. Tenhle film je podle mě dokonalý. Nechybí tu emoce, výborné herecké výkony. skvělá režie, nádherná hudba. Všechno je tak, jak má být.