• Romantický

Colombiana (2011)

Sice je to jedno velký klišé, ale mě to více než dostatečně zabavilo.

Obhájce (2011)

Ze začátku jsem se v ději mírně ztrácela, kdo je kdo a tak podobně. Místy to bylo tak překombinovaný, že jsem se ztrácela i během filmu. Nakonec okamžitě po shlédnutí jsem jsem měla z filmu velmi dobrej dojem, ale pár dní nazpátek už skoro nevim, o čem byl.. Ovšem to, že Matthew má svý nejlepší léta za sebou, si pamatuju až moc dobře.

Smrt a život Charlieho St. Clouda (2010)

Na můj vkus to šlo až moc do té duchařiny, ale to jsem taky mohla čekat, když je film označen jako "fantasy". Každopádně to byla docela oddychovka, nijak náročnej film natočený v moc hezkým prostředí. Na začátku jsem si myslela, že se to bude více odehrávat na těch lodích, což se naštěstí nepotvrdilo. I když děj odehrávající se na hřbitově, taky nic moc :D Každopádně ráda se budu dívat na další filmy Zacka Efrona, od dob Muzikálu ze střední si začal vybírat mnohem lepší role a mě to s ním začíná mnohem víc bavit.

Můj milý, můj drahý (2009)

Nenadchne, neurazí. Road-movie z dob padesátých, kdy se vydržovaná panička rozhodne odejít od manžela a setkat se se svými bývalými nápadníky a získat nového manžela. Příběh nic extra. Ztvárnění let padesátých se mi líbilo, už méně pak Renée, které jsem ale nikdy nepřišla na chuť. A Chrisu Nothovi jsem jeho roli vysloužilého vojáka nevěřila, už nadosmrti pro mě zůstane Panem Božským :)

Anna Karenina (2012)

Čekala jsem extra film, u kterého budu sedět jak přibitá a nedutat. Bohužel, toho se mi nedostalo. Chápu, že zfilmovat tisícistránkový román není tak jednoduché, ale přeci jenom.. Když už vznikl ten jedinečný nápad natočit film v prostorách divadla, šlo si s tím mnohem víc pohrát. V tomhle případě se tvůrci soustředili mnohem víc na formu než na obsah. Například pro mě naprosto bezemoční závěr byl neuvěřitelně odfláknutý a zbytek filmu, co si budeme povídat, taky emocemi moc natřískaný nebyl. Snad jedinou nezapomenutelnou scénou byl společný tanec Anny a Vronského. Herecké výkony byly vynikající, hudba nádherná a ty kostýmy - prostě skvělé.

Zlatovláska (1973) (TV film)

Z téhle pohádky se stává jedna z mých nejoblíbenějších. Pěkné písničky, pěkné kostýmy a krásná atmosféra.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Při sledování filmu jsem si uvědomila, že už mi Jackovo rádoby vtipné komentáře nebaví.. Už jsem asi z těchto filmů vyrostla, jinak si to nedovedu vysvětlit. Příběh byl slabší, ale já se stejně celou dobu nejvíc soustředila na to, jestli je v té jaké scéně těhotná Penélope nebo za ní zrovna zaskakuje její ségra.. Líbilo se mi zobrazení Londýna, mořské panny a téměř hororová loď Pomsta královny Anny.

22 výstřelů (2010)

Podle plakátu filmu jsem čekala velmi temnej thriller z prostředí francouzského podsvětí, dostalo se mi kriminálky o vysloužilým mafiánovi a podívala jsem se dokonce i k moři. Příběh docela zajímavej, ale na mě tam bylo moc postav a všichni ti Francouzi mi nějak splývali.

Jana Eyrová (2011)

Snímek Caryho Fukunagy se krásně strefil do mých představ, které jsem si vysnila, když jsem Janu Eyrovou četla. Rochestrův dům, příroda kolem, nekonečná vřesoviště, kterými Jana putuje, když utíká z Thornfieldu.. Dokonce i postavy příběhu se moc neliší od mých představ. Snad jedině Mia Wasikowska mi do postavy Jany Eyrové moc nesedla, ale to bylo jen zezačátku, než jsem si na ní zvykla. Herečka je to výborná, takže jsem jí její postavu snadno uvěřila. Byla to moje první filmová adaptace Jany Eyrové, kterou jsem shlédla, a musím říct, že mi moc potěšila. Možná se časem dostanu i k starším snímkům s touhle tématikou. Už teď se každopádně těším na další filmy Caryho Fukunagy, protože i Sin Nombre se mu hodně povedl.