• Romantický

Benga v záloze (2010)

Film mě zezačátku celkem dost nudil, zlepšilo se to až ve chvíli, kdy Allen a Terry začali spolupracovat. A zlepšilo se to vlastně jen trošku, protože celej ten jejich případ mě moc nezaujal, občas jsem se v něm ztrácela. Za celý film jsem se párkrát těm jejich hláškám pousmála, ale rozhodně v nejbližší době neplánuju, že bych si ho pustila znovu. Nejvíc se mi tu líbil Will Ferrell, a to je co říct, protože ho normálně fakt nemusim. A Evě Mendes to jako vždy slušelo, ale ta její role byla dost prapodivná.

Titanic (1997)

Naprostá pětihvědičková klasika. Režisér Cameron provedl téměř celý svět po palubě Titanicu a nechal nás prožít jeho ztroskotání společně s vyprávěním příběhu lásky chudého Jacka a bohaté Rose. Kdykoliv tenhle film běží v televizi, tak neodolám.

Půlnoc v Paříži (2011)

Tak tenhle film mě nijak zvlášť neoslovil. Asi nejsem ta pravá cílovka pro návraty do minulosti, které mě obzvlášť nudily.. Ani Owen Wilson mě ve své roli nijak extra nenadchl. Velké plus je samozřejmě Paříž samotná. Krásná úvodní sekvence pařížských momentek s podkresem francouzské hudby mě ale nejspíš navnadila na úplně jiný film.

Voda pro slony (2011)

Velké plus tohoto filmu je rozhodně atraktivní prostředí, ovšem tím to podle mého asi i končí. Mezi Robertem a Reese to moc nefunguje, ona mi do její role vlastně vůbec nepasovala (a to jí nemam zafixovanou jako Pravou blondýnku). O herectví Roberta asi nemá cenu debatovat, podle mého má lepší filmy, tady toho moc nepředvedl. Příběh celkem ujde, ale taky by to šlo udělat ještě lépe. Celkem teda film, na který se dá podívat jednou a víckrát už ho vyhledávat nebudu.

Přestupný rok (2010)

Nic světoborného. Ani Amy Adams, ani Matthew Goode mě nijak zvlášť ve svých rolích nezaujali. Plus dávam za poslední půlhodinu, která byla nejlepší z celého filmu. A velké plus dávám za nádherné irské exteriéry.

Hezké vstávání (2010)

Výborná komedie, která neomrzí ani po několikerém shlédnutí. Po tom, co se k nám z USA valí jedna "romantická" komedie za druhou, oceňuju hlavně, že se tentokrát filmaři odklonili od romantické linie a upřednostnili tu komediální. Rachel McAdams jako obvykle sympatická. Tentokrát jsem snesla i Diane Keaton, která se v několika svých minulých filmech objevovala jako praštěná matka a to tak praštěná, až se na to nedá koukat. Její slovní přestřelky se svým kolegou Fordem jsou originální a vtipné! Díky za to.

Odpočítávání (2010)

Psychologické drama o tom, jak si jeden terorista hraje s americkými tajnými službami, a o tom, jak si jeden profesionální "mučitel" hraje s teroristou. Zajímavé rozehraná hra o tom, kde jsou naše hranice v zájmu ochrany ostatních. Největší klaďas ve filmu byla samozřejmě žena - Carrie Anne Moss, já osobně bych si tam dovedla představit klidně i někoho jiného. Těžko říct, kdo byl největším záporákem, jestli zjevně se v mučení vyžívající Samuel L. Jackson nebo terorista Michael Sheen, který hrozí smrtí milionům obyvatel USA.

Na doraz (2010)

Na tenhle film jsem se docela těšila. Námět mi přišel originální, výběr herců zajímavý, bohužel, jak už to tak bývá, když se na něco moc těšíte, obvykle vás to zklame. Pro mě to nebyla komedie, jestli jsem se zasmála třikrát za celý film, tak to bylo moc. Navíc obě hlavní postavy, jak "blbeček" Ethan tak i arogantní Peter, mi byly vyloženě nesympatické.

Grey Gardens (2009) (TV film)

Drew Barrymore a Jessica Lange předvedly své herecké umění ve filmu, který dle mého dosahuje kvalit více než televizního. Skvěle vykreslené obě postavy, výborné herecké výkony. Zajímavý příběh o dvou příbuzných J. Kennedyové, o kterých jsem nikdy předtím neslyšela.

V hlavní roli já (2008)

Kvůli některým komentářům jsem byla připravená na mnohem horší film, než co se z něj nakonec vyklubalo. Párkrát jsem se dokonce i zasmála, ale nemyslim si, že bych se na tuhle "komedii" ještě někdy podívala.