• Fantasy

Star Trek: Do temnoty (2013)

Dobrý akčný film. Kto vyslovene nemá rád vesmírne/alien/sci-fi filmy nech to nepozerá. Ostatný smelo do toho. Ale len 4 hvezdy, lebo jednotka bola lepšia a 4 a pol sa nedá dať.

Paralelní světy (2012)

Strašne sa mi páčili niektoré zábery prírody a dvoch paralelných svetov. Klasický príbeh zakázanej lásky. Oddeľujú ich nielen sociálne vrstvy ale aj gravitácia, a stratená pamäť. Netreba však na 100 percent rozoberať fyzikálne zákony, určite by tam boli nejaké chybičky. No bolo to aj nudne zdĺhavé a klasicky romanticky ukončené, ona si spomenie a žijú spolu šťastne až do smrti, nevadí že pred pol hodinou to bolo to isté len ich naháňali zlí páni a absolútne netuším kam odišli, alebo čo sa vlastne stalo.

Croodsovi (2013)

Rozprávka na ktorej sa niekto riadne vyhaluzil. Mixovanie zvieratiek bolo fakt zaujímavé. Dúfam že rodičia učia deti, že nemajú brať všetko v telke vážne. Ale k filmu: fajn, pozerateľné a mierne viac.

Hostitel (2013)

Príbeh bol pekný, prekrásne čisté zábery púštnej prírody. Aj na hlavnú hrdinku som si zvykol. Ale neskutočne zdĺhavé. Stačilo by 90 min.

Pád Bílého domu (2013)

Jednoducho akční film. Butlera v poslednom čase dosť zbožňujem. Akcie bolo dosť, zopár prekvapení v zápletke. Ku koncu sa to mierne podobá na nesmrteľného bruca z pasce 1, behá po budove a dáva ich dole, jediný, ktorý to dokáže. Ale dokázal som to odpustiť tomuto filmu.

Žralokonádo (2013) (TV film) odpad!

Tak toto teda naozaj nie. Prekvapivo veľké množstvo pozitívnych hodnotení ma presvedčila pozrieť tento "film". Ale bolo to strašné. Dialógy, herecké výkony... jednoducho hrôza. O efektoch sa hádam ani nedá hovoriť. Ale najviac ma ničilo to more. Kľudná morská hladina a z ničoho nič sa vlna rozráža na budove, kde sa vzala? Nezniesol som sa na to pozerať.

Neobyčejný Odd Thomas (2013)

Po dlhšej dobe film, ktorý ma príjemne prekvapil. Sympatické hlavné postavy. Ducharina, svet mŕtvych, boj dobra a zla. Takéto veci môžem a navyše ten humor. Dosť som sa pobavil, aj keď asi nie každému vyhovuje takýto štýl.

Naboř a ujeď (2012)

Ešte trochu niečoho a mohlo to byť vtipné. Ešte trochu niečoho a mohlo to byť akčné. Ešte trochu niečoho a mohla to byť auto-naháňačka. Ale takto to nebolo nič. Hviezda za zopár vtipných scén.

Rallye smrti: Peklo na zemi (2012) odpad!

To bolo strašné. Pískanie gúm na štrku/piesku mi trhalo uši, dialógy ma nútili pchať si prsty do uší. Sa hovorí, že do tretice všetko dobré. Tu to nevyšlo, ale vôbec.

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Film ako taký nebol až taký zlý. ALE celkové hodnotenie nemôže byť lepšie ako 2 hvezdy. Po 115 minútach som tak nejak nevedel, že prečo sa to stalo a viac krát to teda asi pozerať nebudem. Jedno veľké plus je hudba a že konečne skončila celá séria.