Rychle a zběsile 5 (2011)

Některé dialogy jsou napsané snad lidmi z Jedličkova ústavu,příběh a vyústění filmu byli jasné už od traileru,akce často přitažená za vlasy,ale když se na tohle díváte,řeknete si: ''seru na to'' a necháte se svést na adrenalinové jízdě.Justin Lin se do toho obul se vší vervou a baví diváka celých 130 min.Tenhle film nebude asi bojovat o Oscary za scénář apod.Proto u něj logiku nehledejte a jen se příjemně bavte tak jako já a celý sál v kině.[7,5/10]

Zrození Planety opic (2011)

Ceaser is home.Nemám slov.Ani jsem nedoufal,že to tak dobře dopadne,tak jak u X-Men:First Class tohle bylo bezchybné znovuzrození série.Doufám že u obou zmiňovaných filmů se dočkáme stejně povedeného pokračovaní.Film baví neskutečně i diváky,kteří nikdy neshlédli první planety opic.Tenhle film se postavil sám na nohy a stojí pevně.Že jsou opice digitální poznat vůbec nejde.Příběh je přímočarý,jasný ale prostě Vás i tak drží v napětí a baví Vás až do samého konce.Když film skončil,říkal jsem si, ještě jednou prosím.Skvělý zážitek.[9/10]

To (1990) (TV film)

Přesný důkaz toho,že mistrovské dílo mistra hororu S.Kinga se nedá natočit,a už vůbec ne s malým ''TV'' rozpočtem.U knížky se budete bát a již nikdy nenavštívíte cirkus.Klaun byl sice celkem ''strašidelně'' vypadající,ale i 192 minutová adaptace je pekelně osekána a jde to vidět,samozřejmě pro ty,co četli předlohu.Navíc se na filmu vyřádil zub času a stala se z něj jen směšně vypadající televizní zábava pro důchodce,co nemají přes týden co dělat,jen čumět na TV NOVA,kde se tento film tak 2x-3x do roka opakuje.[1,5/10]

Ti druzí (2001)

Dávám pět hvězdiček za to,že jsem se tak už dlouho u hororu nebál.Když vemu horory v poslední době natočené,tak jsem se více smál než bál.Ale u The Others jsem ani nedutal.Nicole Kidman hraje jak o život.Její nesnesitelná paní domu je prvotním strašákem,ale největší hrůzu na Vás sype bezchybná režie Alejandra Amenábara,který se postaral i o také velice kvalitní a děsivý hudební podkres.Postupné budování atmosféry se stále stupňuje a vyvrcholí až ve finále,které méně bystrým divákům připraví překvapivý konec jako kdysi měl Sixth sense.Co se týče hororů,patří pro mne The Others k takovým hororovým hitům jakými jsou již zmiňovaný Sixth sense a The Shining Stanleyho Kubricka.Tenhle film je důkazem,že se dá u filmu bát i bez motorových pil a tisíce litrů umělé krve.[9/10]

Město (2010)

Ben Affleck na postu režiséra i hlavního hrdiny ? A ono to funguje.Ben mi jako herec nikdy moc nevyhovoval,ale když se řídí sám jakožto režisér tak není ani tak otravný,dokonce je velmi kvalitní.To samé se dá říci o jeho režii.Nějaké malé návaznosti na The Heat tam sice jsou,ale The Town obstojí určitě i bez toho.Film mně bavil,postavy byly dobře napsané a zahrané.Výborný byl Jeremy Renner.O tom jak to celé skončí se dá dovědět i z ukázky dle mého názoru,ale v tomhle případě to určitě nevadí.Film i přes to že je dvouhodinový tak vůbec nenudí,právě že naopak.The Town se mi dokonce líbilo víc než Gone,Baby Gone,který je mimochodem taky velice zdařilým režijním počinem Bena,ale tady se nevyskytovali slabé místa.Dvě hoďky utekli jak voda a já si řekl,Ben Affleck je frajer.Klobouk dolů a palce nahoru.[8,5/10]

Blbec k večeři (2010)

Další typický příklad nepovedeného remaku,není to tím,že by byl Steve Carell špatnej komik,je to tím že prostě na originál to nemá a tečka.[2/10]

Old Boy (2003)

Pointa filmu?Urvat divákovi koule ve švu.A to se tomuhle filmu daří víc než skvěle.Jen doufám že z několikrát odloženého amerického remaku sejde nadobro,protože tohle by už nikdo nenatočil a nezahrál líp.Film by se mohl rozebírat na 1000 řádkách,ale je to naprosto zbytečné,tenhle film se musí vidět.Styl vyprávění,hudební podkres,akční sekvence(na jeden záběr s kladívkem),trhání zubů atd atd.Tenhle film je lahůdka z dílny korejského mága Chan-wook Parka,který se toho nikdy nebál a doufám že nebude.Jeho filmy jsou výborné.[9/10]

Karanténa (2008)

Doufám,že jednou přestane Amerika kurvit všechny originální a úspěšné evropské,asijské filmy svými debilními remaky.Je sice faktem,že ne všechny remaky nejsou špatné,některé jsou možná i lepší než originál,ale těch je zatraceně málo.Naopak přibývá těch trapných a zbytečných jako právě Karanténa.Jennifer Carpenter umí sice pěkně ječet,ale její tvář a výkon film nezachrání.Co více rozebírat z tohohle filmu?Asi nic,radši si pustím španělský originál,a to samé doporučuji lidem co tuhle blbost ještě neviděli.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Terry Gilliam tak trochu ztratil šťávu.Samozřejmě film lákal na poslední ''štěk'' Heatha Ledgera ve filmu.Chvílemi mi jeho intonace hlasu připomínala Jokera v Dark Knight.Co musím vyzvednout byl nápad Terryho a chlapců Deppa,Farrella a Lawa dohrát film za Heatha.Když jsem se o tom poprvé dozvěděl tak jsem si říkal jak to chce proboha udělat,a vyšlo to skvěle.Vůbec nevadilo že Heath v Imaginariu vypadal chvilku jak Farrel a poté jako Depp nebo Law.Náhodou se mi to líbilo možná i víc,než kdyby si to celé Heath zahrál sám,ale to je těžké takhle říci.Filmu chybí něco co by ho zapsalo do historie a proto padá bohužel do průměru fantasy.Dále bych chtěl upozornit na výkon Toma Waitse,který svou roli hrál více než skvěle.Jeho pan Nick byl výborný a kradl si celý film pro sebe pokaždé když se objevil na plátně.Imaginarium jsem už viděl třikrát a jediné co mi utkvívá v paměti je právě on.Film bych hodnotil tak [7/10].Něco mu prostě chybělo ke ****.(Asi překvapení z něčeho nového při každém dalším shlédnutí, jak to Terry dokázal kdysi dávno s Twelve Monkeys.)

Drive Angry (2011)

Kariéra Nicolase Cageho mi trošku začíná připomínat sestupující kariéru Stevena Segala.Co film to větší průser než minule.Nechápu že po otřesném Ghost Riderovy se chystá dvojka.Škoda,Nicolas patřil dříve k mým oblíbencům,ale teď už začínám ztrácet veškeré naděje na to,že tento kdysi TOP herec natočí něco pořádného. K filmu se ani nedá toho moc říci,podívátě se na trailer a je Vám jasná celá zápletka i to jak to dopadne,akční sekvence nejsou ''kulervoucí'',spíše máte při nich pocit,že jste to už někde viděli.Jediná Amber Heard stojí za kouknutí protože ji to dost sluší,ale to je tak vše.Ale tak co se dalo čekat od režiséra ultradebilného Draculy 2000.