Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Animovaný

Zajímavosti k filmům (184)

EVA (2021)

Ještě než vznikl scénář, vznikla k filmu ústřední píseň. Nazpívala ji Věra Špinarová a hudbu k písni složila kapela Penzistor. Věra darovala Jakubovi Krumpochovi píseň zadarmo. Byla to její první filmová píseň a zároveň poslední, kterou udělala. Film je věnován její pamatáce.

EVA (2021)

Soundtrack k filmu obstaraly kapely, kterým v minulosti Jakub Krumpoch natáčel videoklipy. Jedná se o kapely Penzistor a Hannibal Lecter. Dále se na sountracku podílel Jakubův bratr Ondřej a dokonce i Norbert Lichý.

EVA (2021)

Natáčelo se 4 dny ve třech městech (Praha, Jeseník a Ostrava).

EVA (2021)

Ve snímku se objevila v roli Evy pornoherečka Antonia Sainz, nahradila původně obsazenou kolegyni z branže, Drahomíru Jůzovou alias Lady Dee, která v době natáčení byla těhotná.

EVA (2021)

S původní produkcí usilovali tvůrci o finanční přispěvek Státního fondu kinematografie. Fond reagoval, že jde o adaptaci Bukowského, na kterou nemají práva, nacož Jakub zaslal námitku, že nejde o adaptaci, ale inspiraci a poctu Bukowskému. Navíc podle něj Fond přispěl už dříve na adaptaci Bukowského, a to film Petra Zelenky, Příběhy obyčejného šílenství (2005), který má totožný název jako kniha Bukowského a používá přímé adaptace některých jeho povídek, což mimochodem ani Zelenka, ani ostatní tvůrci snímku nezmiňují. Fond na tuto námitku reagoval pozváním Jakuba do užšího výběru, přesto však snímek nepodpořil.

EVA (2021)

Jakub Krumpoch pracoval na realizaci tohoto snímku od roku 2017. Původně připravoval film pod produkcí 8 Heads production Julietty Sichel, rozpočet se pohyboval okolo 3 000 000 Kč. Nakonec film natočil s produkcí Moviefactory, kterou založil Jakub se svým kamarádem Kurtem Neubauerem s rozpočtem 300 000 Kč.

V dobrém i zlém (2020)

Film vznikl v rámci festivalu 48 hours film project Prague. Soutěžící si vylosují žánr filmu a dostanou povinné složky (jméno, věc, věta), které musí ve filmu zaznít, nebo se objevit. Poté musí do 48 hodin odevzdat hotový film. Stopáž filmu musí být nejméně 6 minut. Snímek V dobrém i zlém byl nominavaný na čtyři hlavní ceny (Nejlepší film, herec v hlavní roli, herečka v hlavní roli a produkce).

Unhappy Happy Life (2012) (studentský film)

Správce, který vystupuje v dokumentu jako Děda, je pravým dědečkem autora projektu Jakuba Krumpocha. Právě díky dědečkovi znal dobře ubytovnu i hlavní protagonisty Ivoše a Milana.

Unhappy Happy Life (2012) (studentský film)

Jakub Krumpoch je velikým milovníkem klasických černobílých fotografií a klasických černobílých filmů, což byl také jeden z důvodů, proč se i přesto, že dokument natočil na HD kameru barevně, rozhodl převést snímek do černobílého provedení.

Unhappy Happy Life (2012) (studentský film)

Snímek se točil od ledna do května 2012. Poté byl střihán až do poloviny srpna. Koncem srpna pak proběhla premiéra v Přerově, rodném městě autora. Akce se zúčastnilo přes dvě stě lidí a autorovi se dostalo potlesku ve stoje.

Unhappy Happy Life (2012) (studentský film)

Autorem hudby k dokumentu je Richard Pachman, který daroval Jakubovi dvě skladby z předchozích alb. Jde o písně „Vyznání“ a „Zima“ z alba PianoRelax, na kterém pan Pachman spolupracoval s Jaroslavem Svěceným a Jiřím Bártou.

Unhappy Happy Life (2012) (studentský film)

Jedna z divaček předpremiéry se po konci promítání rozhodla vytvořit sbírku na hlavního propagonistu dokumentu Ivoše. V městě Přerov vznikli dvě sběrná místa, následné předání si aktéři natočili a předali Jakubovi jako díky za poselství, které dokument přináší. Autor snímku se rozhodl toto video zveřejnit na youtube a přidat k bonusovému materiálu na DVD, jehož součástí je rovněž záznam z předpremiéry.

Umělec (2011)

Ve filmu není vidět jediný přiblížený 'zoom' záběr, protože se v době, do které je film situován, zoom ještě nepoužíval.

Umělec (2011)

Snímek byl natočen během pouhých 35 dní.

Umělec (2011)

Všechny taneční výstupy hlavních představitelů nebyly dublovány. Herci naopak tvrdě trénovali, aby mohli taneční kreace předvést sami.

Team America: Světovej policajt (2004)

Kvůli účinkování Kim Čong-ila ve filmu požadovala KLDR stažení snímku z kin. Zástupcům státu se nelíbila například scéna, kde se diktátor rozčílí na bývalého šéfa zbrojních inspektorů OSN Hanse Blixe, který chce zjistit, jak daleko je KLDR se svým jaderným programem, nebo scéna, kde diktátor vhodí Blixe do akvária se žraloky.

Bobule (2008)

Když Jirka (Lukáš Langmajer) při provokování berana utíká do auta, je jasně vidět, že na zadním sedadle nikdo nesedí. V dalším záběru je však na zadním sedadle Klárka (Tereza Voříšková).

Bobule (2008)

Poté, co bouchne burčák a dvojice myje u jezu auto, je všechno velmi špinavé. Oblečení kluků je však zcela čisté.

Bobule (2008)

Ve scéně, kdy Honza (Kryštof Hádek) vytahuje policajty ze sklepa a spadne s nimi před dům, je možné si všimnout, že jeden z policistů má kolena špinavá od hlíny ještě předtím, než dopadne. Scénu tak evidetntně točili vícekrát.

Reklama

Ovládací panel
34. nej uživatel USA
6 bodů

Reklama

Reklama