Řidič slečny Daisy (1989)

Pekný film, s kludnou a nikam sa neženúcou atmosférou o vzniku jedného silného vzťahu. Morgan Freeman bol parádny, len ma to celé nejak nezaujalo. 60%

Děti moje (2011)

Zaujímavý pohlad na útrapy človeka z malebného Havaja, ktorý robil tak nádherné kulisy, že mi občas aj bolo do plaču (fakt len občas)!! Inak precízne natočená dráma, vyrovnaná a nenútená. Herecké výkony vás potešia, charaktery a vzťahy medzi postavami sú konštantne napísane a hlavne Clooney mal rolu šitú na mieru a spojitosť Havaj/soundtrack i z tak smutného filmu robí dvojnásobne peknú podívanú. 80%

Špinavé ulice (1973)

Skvelý snímok Martina Scorseseho s dokonalými diálogmi a ešte lepšími hereckými výkonmi. Robert De Niro neostal nič dlžný svojej povestia, ba naopak bol najjagavejšou hviezdou filmu. Hneď za ním nasleduje samotný režisér, či už výberom soundtracku, alebo kamerou. Pre Scorseseho fanúšikov a milovníkov starých gangsteriek povinnosť. 85%

Norman a duchové (2012)

Síce občas naivné a príbehovo otrepane, no i tak vtipné a pozeratelné. U detí by to mohol byť hit. 75%

Most přes řeku Kwai (1957)

Moje prvé stretnutie s Davidom Leanom dopadlo v skutku dobre. Most cez rieku Kwai je nadpriemerný vojnový výpravný snímok, plný krásnych obrazov a psychologických hier. A i keď je niekedy film troška naivný, tak musím priznať, že ma vôbec nenudil a musím tento snímok zaradiť medzi najlepšie filmy svetovej kinematografie.

Bratříčku, kde jsi? (2000)

Na Coenovcov typický zvláštny film, ktorý sice nemá nejak zvlášť prepracovaný príbeh, no svojim spracovaním dokáže zaujať a svojim vtipom pobaviť. A netreba zabúdať na vynikajúci soundtrack.

Ledová bouře (1997)

Fuha, Ang Lee a jeho najsilnejší film, pre mňa teda jednoznačne. Jeho symfónia postáv, hudby a obrazu bola úchvatná, vďaka čomu má Ice Storm paradnu atmosféru. Tiež treba pochváliť herecké výkony, Christiana Ricci vo svojej životnej úlohe. 85%