Volejte Saulovi (2015) (seriál)

1.Séria: 90% 2.Seria: 95%, 3. Séria: 95%, 4. Séria: 95%, 5. séria: 100% Musím sa priznať, že som moc neveril tomu, že by ma tento seriál mohol nejak zvlášť zaujať, alebo, že by sa čo i len výraznejšie presadil. Postavu Saula Goodmana som v Breaking Bad mal rád tak na poly, čiže moje očakávania neboli veľké, a to je asi dobré, pretože ma prekvapil o to viac. Jimmy McGill a jeho strasti naprieč právnickou kariérou, rodinným i osobným životom sú ukážkou skvelej práce Vinca Gilligana, ktorý sa pomaly dostáva na seriálový vrchol a ja verím, že v druhej sérii zvýši tempo. O kvalite známej dvojice Odenkirk/Banks ani netreba písať, plus sa k nim pridalo pár dalších, pre mňa veľmi pozitívne prekvapenie, teším sa na ďalšie série. Druha seria este lepsia, ako ta prva. Chuck dostava ovela viac priestoru a posledne dve casti som skoro ani nedýchal 😂 Po štvrtej sérii musím konštatovať, že Better Call Saul jednoznačne patrí do mojej TOP 10. Skvelé dielo, možno ešte lepšie ako Breaking Bad.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Klasické klišé boja dobra proti zlu. Ale kupodivu to funguje, je to originálne a zábavné a UK produkcia nakopla tej hollywoodskej pekne zadok, a ešte s úsmevom. Vaughn zúžitkoval svoje skúsenosti z filmov Kick Ass a X-men First Class a zabalil ich do vydareného britského balenia a pre mňa je to filmové prekvapenie roka.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Prekvapivo sa ,mi posledný Hobit zo všetkých troch páčil asi najviac. Ale i tak sa jednalo len o polovičnú jazdu, film to nie je vôbec zlý ale, a určite, pre mnohých fanúšikov fantasy ide o uspokojivé finále.

Kmeny (2015) (seriál)

Nemám prejdené ešte všetky časti a nie každá je na rovnakej úrovni, ale myslím si, že ide o veľmi podarený počin, ktorý zaujímavo priblíži každú subkultúru, a určite si každý nájde tú svoju, ktorú žije a na ktorej vyrastal.

38 (2014)

Veľká pocta VEĽKÉMU hráčovi.

Interstellar (2014)

Interstellar, ďalší film, ktorý rozdelil široké obecenstvo na dve skupiny ľudí, a ani sa nečudujem, pretože sa určite nejedná o dokonalý, alebo najlepší film od Nolana. Prvá pol hodina vyznela dosť pateticky a naivne, ale odletom do vesmíru ma film neskutočne pohltil a ja som stále čakal ako sa to vyvinie a ako to vlastne skončí, čo sa mi už veľmi dlho pri filme nestalo. Po nudnejšiej prvej polhodinke ubehli ostatné dve a pol nekutočne rýchlo a Zimmer sa zas vybujačil, dal tomu parádnu atmosféru. Tiež mi ešte prekážala tá citovo vydieračská zameračka na lásku a rodinu, ale chápem, bez toho sa to asi neobíde, aj ked je to mega klišé. Ale nevadí, je to kurva Nolan a zas raz natočil iný film a hlavne pútavý film so zaujímavo vykreslenou alternatívnou budúcnosťou a s originálnou výpravou za hranice nášho vesmíru.

Birdman (2014)

Ikonická cieľovka na Oscary, s hravou kamerou a artovým spracovaním. Dialógy chvalabohu nenudia a herci podávajú kvalitné výkony, i keď si nemyslím, že Keaton vyhrá a úprimne viac sa mi páčili Norton a hlavne Emma Stone, ktorú jednoducho milujem, ale i tak Keaton podáva skvelý výkon a v tomto sa môže s Birdmanom stotožniť, tiež sa chytá posledného stebla, ktoré by mu pomohlo navrátiť kariéru. Iňarritu opäť potvrdil svoj talent a to, že originalita mu nechýba, snáď to nerobil len pre tie pozlátené 5 dolárové sošky starých geriatrixov. 80%

John Wick (2014)

Na jednej strane super akcia, super atmosféra, na druhej strane opäť zdecimovaný Keanu, ktorý je nezastaviteľný ako rambo a scenáristi mu naplnili ústa samým klišé. Nie je to vôbec zlý film, dá sa to odsledovať bez ujmy na zdraví, ale neoriginalita dnešných tvorcov mi už pomaly začína kradnúť spánok.

Železná srdce (2014)

David Ayer je pre mňa zárukou nie excelentných, ale určite kvalitných filmových zážitkov. Fury nie je žiadna výnimka. Zaujímavý príbeh o premene z chlapca na chlapa, pekne vykreslené charaktery a drsňácky Brad Pitt, ktorý sa znovu vrátil do druhej svetovej aby kosil náckov skoro tak dobre ako B.J.Blazskowicz. Jediné čo mi tak vadilo, boli tie čudné záblesky striel, ktoré vyzerali ako zo Star Wars.

Škatuláci (2014)

Nebolo to zlé, ale asi som očakával lepší príbeh. Ako oddychovka ale super.