Polednice (2016)

Většinou se snažím na českým filmech (hlavně pokud jde o hororvý žánr) hledat co nejvíce pozitiva. Ale tohle prostě ve mě nevyvolávalo pocit hrůzy, strachu..... Přitom začátek vypadal celkem slibně a těšil jsem se na opravdu dobrý zážitek, ale film absolutně nezačal nijak gradovat a vše prakticky prozradil trailer. Bylo to jako když se všichni kolem filmu báli jít až na hranice na svých a žánrových možností a zůstali pouze na 50%. Chtěl jsem dát 3 hvězdy protože shana tam byla cítit a místama to vůbec nebylo zlé, ale žávěr filmu tomu dal hřebíček do rakve proto pouze 2.

Lída Baarová (2016)

Renč si dal definitivní hřebík do rakve. Krásná ukázka toho jak zničit tak dobrý příběh na pozadí období II.SV. Ze začátku si připadáte, jako když začínají četnické humoresky (nic proti nim), časem to buď vyšumí nebo si na to člověk zvykne. Kříž coby Hitler se snaží, ale přesto v tomto pojetí vypadá spíš komicky (co se dalo čekat od herce, jehož kariéra stojí na jedné komické postavě), než jako ikonická osoba. Nicméně abych neházel jen špínu - Pauhofová mi jako Baarová neuráží. Dobové kostýmy a auto jsou skvělé, proto 2 hvězdy. Shrnuto - Renč už nikdy víc.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Ok, fajn, dobře.... Star wars síla se probouzí je rozhodně dobrým pokračováním známé ságy, ale rozhodně jsem si z něho (bohužel) nesedl na zadek (možná se to rozjede v ostatních dílech), ale taky nemůžu říct, že by to byl vyloženě špatný díl. Avšak některé prvky to vyloženě kazí.... Bál jsem se Boyega a nakonec mě mile překvapil, Ridley super a už se těším, až to rozjede v dalších dílech se světelným mečem (doufám), ale za to Driver - pro mě asi nejhorší záporák v sérii star wars. "klaďasové" nebo "Ti hodní", na mě můžou působit nemotorně, hloupě, vtipně apod., ale ne prosím záporná postava zastupující sithy, to byl opravdu výsměch sithům, chápu že postava Kylo Rena, se má asi vyvíjet, ale prosím tedy ať už si nikdy nesundavá masku.

Teorie všeho (2014)

Myslíš, že oscar je v tomto moměntě oprávněný. Takhle nějak jsem si představoval Hawkingův život, a takto nějak si představuji jeho v mladí, skoro jako kdyby on mohl hrát sám sebe.

Ghoul (2015)

Je mi jedno, že vše jsme už viděli v jiných filmech před x lety. Jákl naservíroval horor, na který by si u nás nikdo netroufl, nebo by ho takto nenatočil. Natočil český horor po nečeském způsobu a vypadá to hrozně super. Husí kůži jsem měl, závěr fakt super, takže film 100% splnil účel.

Interstellar (2014)

Na tento film si musí každý zajít do kina osobně a sám si o něm udělat názor, protože pocity z něm bude mít každý jiné, každý ho asi jinak pochopí a myslím že dost lidí z toho uvidí absolutní epos a někdo to totálně zavrhne. Největším problémem filmu, který bude tyto dva tábory dělit, je jeho délka. Proto bych film rozdělil do 3 částí: "začátek, střed, závěr". Začátek celkem uvěřitelný - lidé se snaží přežít vlivem ekologických změn (nepřímo, či vůbec řečeno jakých) přežít v problematické době, vztah otce a dcery - super, ale pak přichází fáze na kterou se těšíte nejvíc a ona vás vlastně natolik nespolkne, nebo ne tak jak by někteří čekali, nemyslím si že v roce 2014 je nutnost natočit film přesně tak, jako by byl rok 1968, aspoň ne celé 2 hodiny, poté by možná chtělo o trochu více akce (ne nutně a více dramatičnosti a zkrácení středu. Nakonec přichází fáze závěru, ve které si řeknete" "to snad nemyslí vážně", nebo mu to celé sežerete. Nicméně aby nevypadalo, že film jen špiním - palec nahoru za roboty, palec nahoru za herecké obsazení a palec nahoře za určitou novou myšlenku .Poznatky z filmu - naslouchej dětem a láska nezná hranice a vzdálenosti.

Vejška (2014)

Anti-komedie, zasmál jsem se snad jen když byl ve scéně Honza Kraus, což je asi špatně. Vorel absolutní neherec a jeho otec absolutní nerežisér. Jediné co bylo snad na filmu dobré byl Vladimír 518 a to této muzice neholduju.

Želvy Ninja (2014)

Tak teda vážně. Na to jsem měl želvy ninja v dětší až moc rád, abych mohl dát víc než 2 hvězdy. Pro mě zatím nejhorší a nejpitomější zpracování korytnaček vůbec.

Zmizelá (2014)

Tedy sakriš,tady se mísí pěkně emoce. Chvíli člověk fandí jednomu, poté druhému, v jednom vidí chudáku a naopak, a pořád si člověk není jist co si o kom má myslet, až se dostane do finiše, kde vše vyvrcholí a vy odcházíte z kina plni emocí a přemýšlíte nad tím vším co jste viděli. Zatím jediný film roku 2014 u kterého musím říci: " stojí za to ho vidět". Dávám lepší 4 hvězdy a to Affleck není šálek mého čaje.