Dunkerk (2017)

Počet slov ve filmu by se dal napočítat na prstech ruky, za to atmosféra doprovázená opět excelentní hudbou by se dala krájet. Fandíte všem bez rozdílu před neviditelným nepřítelem. Škoda nerozvinutých postav a nevyužití známých herců.

Transformers: Poslední rytíř (2017)

dlouhé... nic. Je mi zcela jasné, že v 5. dílem Bay nemůže přijít s nějakým scénářem a dějem, ani bych to u tohoto filmu nečekal, ale sakra, přece by ten film měl nějak fungovat a tvořit celek. Pro mě to je akorát přehršel nepřehledných akčních (vůbec ne vyšperkovaných) scén. Míšo už na to asi kašli, kastruješ mi dětství a představy o transformers.

Wonder Woman (2017)

Perfektní komiksovka se špatným finální bossem. Chvílema na houpačce, možná zbytečně natahované ale jinak super. Ve srovnání s Captain America: První Avenger, kde je děj zasazen do podobného období se stejnou tématikou mi toto přijde o dost lepší + spolier: možná je to i tou dojemnější scénou s letadlem oproti Kapitánovi :D.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Nebýt zfilmování Harryho Pottera, asi by film neměl sám o sobě takový úspěch. Nicméně krásné vykreslený čarovný svět, vše je na jistotu a Eddie Redmayne je prostě Eddie Redmayne :)

Pasažéři (2016)

Romantické sci-fi, které nepřináší nic nového do romantického filmu ani žánru sci-fi. Nicméně film je zábavný, čekáte co bude dál, zamilovanost dvou osob je uvěřitelná. Vesmírné prostředí je až moc poklidné, na to že letíte někam 120 let, a na té cestě Vás může potkat několik komplikací není toto hlídané žádnou osobou. Ale jinak vše beru jako hezký romantický film zasazený do prostředí vesmíru a především života na vesmírné lodi.

Příchozí (2016)

Jsem rád za toto pojetí setkání s mimozemšťany. Je to jiný pohled, vypadá to realisticky, ale nemůžu se zbavit dojmu, že jsem zhruba v půlce filmu věděl jak to bude (což netvrdím, že mne začalo nudit), proto jsem čekal ještě něco víc a to se nedostavilo. Proto prozatím 3* a časem třeba 4*.

Decibely lásky (2016)

Jedna hvězda za tanec Romana Vojtka. Ostatní snad radši bez komentáře.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Čekal jsem že boj s prvním nejsilnějším mutantem bude trošku drsnější, než nám nabídl film a hlavně samotné finále. Mladí x-meni celkem otravní, obzvláště Storm. Situaci zachraňuje Fassbender coby Magneto. Scéna s Quiksilverem potěší a aspoň na pár vteřin jsem si v duchu neříkal nuda. Aspoň jsme se dozvěděli jak přišel profesor o vlasy. Závěřem - neurazí, nenadchne.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Mě se tohle pojetí prostě líbí. Chtěli jsme batman vs. superman a dostali jsme batman vs. superman. Nemá smysl tady říkat temný rytíř byl lepší apod. Temný rytíř byl čistě o batmanovi a jeho světu, dostal prostor na trilogii, která se velmi vydařila a tím bych to uzavřel. Nyní se nám otevírá jiná scéna, ve které se nemotá jen svět batmana, ale otevírá se svět ligy spravedlivých, respektive svět ve kterém se postaví proti sobě dva titáni. Batman a superman a to se povedlo. Úvod filmu coby konec muže z oceli potěšil a závěr byl celkem (pro toho kdo má rád digi-bordel) pompézní. Cavill uspěl jako superman už v mužovi z oceli (velmi dobrý film) a Affleck nezklamal a celkem mě jako batman potěšil. Třešničkou je pro mě Gadot, která film skvěle doplňuje. Uznávám, že Zimmer měl slabší chvilku, ale je to tím, že jsme u něj zvyklí na práci na 130% a nyní jí odvedl "pouze" na 100%.