Zpívá celá rodina (2015) (pořad)

Kdyby tam nebyla porota co nehodnotí, zpěváci co neumějí zpívat a rodiná videa, která jsou ze všeho nejvíc trapná , tak je to dobrý pořad. Jenže co by pak zbylo .. Kopta - 15%

Tučňáci z Madagaskaru (2014)

Tučnáci zklamali. V Madagaskaru byli skvělí, ale tady to bylo takové přepálené a z tučnáků borců jsou tu tučnáci štístka, navíc hodně infantilní. - Na tomhle plánu by se mělo zapracoval - 50%

Šingeki no Bahamut (2014) (seriál)

Ztráta času. Neskutečná patlanina všeho možného s překombinovaným dějem, s klišovitými a nesympatickými postavami. Nejde ani popsat co všechno tam autoři nacpali. Jen tak několik příkladů, řečtí bohové, andělé, démoni, čerti, zombie, draci, Godzillodrak, Johanka z arku, mechy, magie, piráti, rytíři, chapadla, bounty hunteři, chodící kostlivci, mořská příšera, leviathan, banditi, kouzelný les, zakletý les, vyvolávání monster, mluvící kačer, konec světa. Postavy jako Satan, Zeus, Belzebub (to není ten samý co Satan :) ), Lucifer (to je taky někdo jiný), Anděl Gabriel, Michael a kupa dalších. A to vše nacpáno do 4 hodin děje. Všichni se chovají nesmyslně, bojuje někdo z někým z nějakého nesmyslného důvodu a nakonec to všechno zničí drak, který to tak dělá každých x 1000 let, přesto, že tentokrát s tím nikdo nepočítá (všichni jsou tak nějak v klidu) a nikdo to neřeší (ikdyž všichni říkají opak). Ještě, že to má jen 12 dílů, protože s tolika vedlejšími postavami se to mohlo klidně protáhnout na 1000 dílů a vypovídací hodnota by byla stejná. 40% - Chudáci Zeus a Satan se v hrobech obrací...

Pečený sněhulák (2014) (pořad)

Nejlepší satirický pořad od České sody. O třídu lepší než TELE TELE nebo různé Bazary od Izera. Po prvním díle 75% P.S. Že to má zde momentálně 29%? Asi taky nějaký vtip :D

Transcendence (2014)

Film sliboval existencialní sci-fi drama a řešení otázek o duši ve stroji a strachu z technologií. Snahu o řešení všech těchto otázek mu nelze upřít, ale bohužel selhává ve všech rovinách. Navíc je to všechno tak pomalé nudné a jediné co člověka drží vzhůru je přemýšlení nad tím, jestli to či ono opravdu tvůrci myslí vážně a zda se nepřeslechl a postava řekla další do nebe volající blbost. _____ Autoři zde pravděpodobně měli jasno jen v tom o čem to bude a jak to skončí (což se mimochodem dozvíme už na začátku) a zbytek filmu se snažili slepit jak se dalo. Proto to také většinu času vůbec nedává smysl a co se děje na plátně vás vlastně ani nezajímá. ______ Přidejte si k tomu unylou hudbu, která staví na emocích, které však z větší části chybějí, protože postavy o nich nemluví a tudíž nevíte zda s nimi máte cítit či ne. Jediné co má kvalitu je kamera, bohužel se však film často opájí v dlouhých pomalých pohledech či dlouhých spomalených detailech a chybí mu jakékoliv části, které by vytvářely tempo nebo napětí. Hlavním problémem je tu však naprostá stupidita a nelogičnost. kdy prostě nic nedává smysl. ________ Pár příkladů: SPOILERY ---- teroristé zabijí x vědců a idkyž evidentně mají přístup k PINN (vědí, že zmizelo několik jader), tak ten nechají na pokoji ---- teroristé jedou zabít Evelyn a ta pohledem z okna pozná, že to auto, které vidí poprvé v životě, je pro ni nebezpečné a rozhodne se utéct ---- primitivní UI potřebuje celý sál superpočítačů a lidská mysl se vejde na 4 jádra ---- celá lidská mysl se během pár sekund dokáže přenést skrz LAN z PC na internet ---- teroristé z boudy dokážou najít superinteligetní lidskou UI, která je tak hloupá, že používá své jméno a nijak se nemaskuje ---- teroristé i FBI vědí dva roky, že se v poušti něco buduje a je jim to šumák ---- Evelyn jde nahrát virus a všichni vědí, že ji to zabije, ale když na ni začnou střílet Max se bojí, že ji to zabije ---- superinteligentní UI nedokáže bojovat s jednoduchým virem ---- nanoboti se dostanou do všeho, do vody, vzduchu, rostlin, všeho co běži na elekřinu a lidí co přijdou za Will, ale nechájí na pokoji všechny ostatní lidi ---- WIll nemůže zachránit Evelyn a zároveň nahrát virus, přitom kdyby ji zachránil, tak taky nahraje virus ---- virus zabije WIlla a Evelynn a nikomu dalšímu se nic nestane .... a spoustu dalších, které už tu nemám sílu vyjmenovávat, což je na film, který si zakládá na vědeckých otázkách a bere se nesmírně vážně opravdu tragické (nebo transcendické?) --- Skynet in love --- 25%

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Strašně přeházené. Nemá to vůbec filmovou gradaci. Jsou to spíš tak 3 díly seriálu spojené dohromady. Na konci už opravdu chybělo ... to be continued. Přemýšlím co bylo hlavní dějovou linkou a nemohu na to příjít jelikož většina zůstala nevyřešena (rodiče, vztah s tetou, Harry , nosorožec, Gwenino vyšetřování Electra...) nebo se ukázala jako ztráta času (chození s Gwen, nechození s Gwen, chození s Gwen, Gwenina škola, krev pro Harryho, spory v Oscorpu...). U tohohle filmu nikdy nevíte kolik času zbývá do konce, protože děj je absolutně nepřehledný. 50%

Godzilla (2014)

Chtěl jsem dát 4*, protože to mělo spád a takovou zajímavou civilnost, ale ten odbitý konec mě nutí jít s hodnocením dolů. SPOILER Celou dobu se tam mle o tom jak je Godzilla ultimátní predátor a když teda ty ostatní vymlátí, tak si tam dáchne a pak jde domů. To je jako na baterky, že nepotřebuje žrát? MUTA chroustaly uran, ale Godzilla nepotřebuje nic. Godzille stačí jen chuť vítězství. To je trochu moc i na mě. KONEC SPOILERU Civilní pohled byl super, ale hlavně ke konci by neškodilo přidat víc epičnosti a aspoň kousek monstr fightu nasnímat trochu přehledněji než je mravenčí (myšleno lidský) pohled do obřího mrku prachu, z něhož občas vylátne nějaký ten pařát. - The winner and this year UFC champion is Gojira - 70%

Strážci vesmíru (1993) (seriál) odpad!

Chujovina ve stylu Teletubbies. Nelíbilo se mi to ani jako dítěti - asi už sem byl starší než cílové publikum 0-3 let. 10%

Kosmos - časoprostorová odysea (2014) (seriál)

Takový jednoduchý úvod do Vesmíru pro 1. třídu základní. Informací poskrovnu, spíše se to vyžívá v hraných scénách, jednoduchých přirovnáních a oslavách historických objevitelů. Bohužel nemá žádný díl nějakou zajímavou nosnou linku, která by dané informace více sjednocovala. Navíc to nepřináší prakticky nic nového, což je škoda. Animace nadprůměr. Hudba je skvělá, jen mi to místy připadalo na dokument moc pompézní a akční. 60%

Turbo (2013)

Recept na film: Vezměte příběh z Aut (nebo Letadel), přidejte postavy s Toy Story a Rattatuile, použijte animaci z Madagaskaru a okořeňte něčím co tu ještě nebylo, třeba tím, jak se ze šněka stane auto (WTF?) a máte TURBOO. - Turbem do zapomnění - 40%