Navždy spolu (2012)

Převapivě povedená romaňťárna, kde to prostě těm dvěma od začátku přejete. Více netřeba. - w ... wait for it ... au! - 75%

Muži v černém 3 (2012)

Mě to bavilo. Hodně mi to připomínalo jedničku. Zábava dobrá, zklamání žádné. - MIB^((3x3)/3) - 70%

MasterChef (2012) (pořad)

Pořád je to licence Masterchef, tudíž tam muselo zůstat trochu kvality originálu, proto nedávám odpad! Jinak je to tragedie, chybí tomu gradace i napětí a porotci jsou příšerní. Viděna polovina první epizody, dál už mě to neláká. 20%

Prometheus (2012)

Jako kdyby se to v půlce změnilo na úplně jiný film. Postavy se zpočátku chovají v celku normálně a poté najednou jako by nic co dělají nedávalo smysl. SPOILERY Proč si musí všichni hned při první příležitosti sundávat helmy? Proč ho ten robot nakazil? Proč museli všichni tak spěchat? Dva roky spí a pak chtějí vše stihnout za jeden den. Proč ten rozežraný kyselinou, zmutoval a chtěl všechny zabít? Proč nikoho nevzrušovalo, že si Shaw vyřízla z břicha mimozemský "něco"? atd... KONEC SPOILERŮ Víc horou, míň akce, více přemýšlení, méně spěchu a byl bych spokojen. Takhle to bohužel nestačí. - Jak pejsek a kočička zkoušeli vylepšit vetřelce - 60%

Bylo, nebylo (2011) (seriál)

BYLO, NEBYLO....Příjemné překvapení. Je těžké nespoilerovat a přitom jmenovat klady tohohle seriálu. Po první sezóně: Zajímavě spojené příběhy z obou stran a dobře vyřešená epizodičnost, kdy každou jednotlivou pohádku/postavu si představujeme v "důležitém" kontextu pro daný moment. Pohádková se mi líbí víc, protože většina postav má jasnou motivaci a tudíž je i jejich konání logické, což v té reálné jaksi (logicky) chybí (prostě se moc nedá věřit konáním postavy, která má vymazané vzpomínky). Seriál má dost emocionálních momentů, které (hlavně v pohádkové části) působí skvěle a jsou hlavním držákem seriálu Kdyby se vynechal nudný lidký svět a zůstaly jen ty drsné pohádky, tak hodnotím ještě o stupínek víš.. - Hard-core pohádky - 75%

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Nádherně vyplýtvaných 200 000 000 $. A to nevím, kde ty peníze utopili, když třeba aréna je skoro komplet okopírovaná z SW:EII. Pozitiva se tu hledají těžko a já jich moc nenašel. Možná ten rychlopes byl aspoň vtipný. Scénář je šílený, nic se pořádně nedopoví a když ano, tak si radši přejete, abyste to nevěděli. Co to sakra mělo být? SPOILER Co tam sakra dělali ty mnichové? Proč to dělali a co by zač? Proč ten chlapík uměl skákat 200m do výšky a 1km do dálky?Proč ho všichni obdivovali už když ho poprvé viděli? Co mělo znamenat těch 20 min mezi indiány? KONEC SPOILERU Kitch byl sympatický jako psí lejno a ostatní postavy tam vlastně vůbec nebyly. Když něco podobného, tak radši HULK, který má velmi podobný děj, ale kvalitou je o dvě třídy víš. - Pitomina - 40%

Legenda o zlaté perle (1987)

Tak tohle je fakt šílené. Že hongkongská produkce z 80. let je plná bláznivých štřihů, superzrychlených honiček a originálních soubojů, jsem si už zvykl. Tohle ale byl extrém. Navíc to mělo spoustu děr ve scénáři a humor tam byl někdy až moc naroubovaný. Přesto je to právě humor a vkusné souboje, co tenhle film drží nad vodou. - Nadzvukový crazy mix hitů 80.let - 45%

Třinácté patro (1999)

Film tak na půli cesty. Námět je vynikající, ale provedení není úplně špičkové. Tam kde byl snímek zvolnit a s zahrát více na strunu rozvedení a přemýšlivosti se jede až moc rychle a na druhou stranu, tam kde by se dalo přidat se jede pomalu a osvětlují se věci naprosto zbytečné. Chtělo by to ten svět prostě víc zaplnit, ať už po stránce množstevní (odehrát takový film prakticky se 4 herci je napováženou) nebo obsahové (ono se tam vlastně moc neděje a když jo, tak diology nejsou většinou moc hloubavé). Jeden z mála filmů, který je možná až příliš krátký. P.S. Pokud jste jako moje matka nikdy nepochopili Matrix, raději si to ani nepouštějte. - Simulovaná detektivka - 65%

Legenda Korry (2012) (seriál)

BOOK 1: Moc nepřesvědčilo. Ikdyž by to na první pohled nemuselo být vidět, je zde vše o něco "lacinější" než v Aangovi. Největší ústup je v dialozích a dabingu. Dialogy jsou teď strašně ploché, jednoduché a zkratkovité a nevýrazný dabing tomu také nepomáhá. Postupně jdeme nahoru, ale i tak to není úplně ono. Slabší odvar z Avatarského čaje - 60% BOOK 2: Tohle je už jiná káva. Je vidět, že tady se nasypalo víc peněz do všeho, od scénáristů po animaci. Zápletka je zajímavá i dobře podaná. First Avatar vyloženě potěšil. This is the Avatar spirit - 80%

Vítejte v novém těle (2011) (pořad)

Inspirativní příběhy s jasným poselstvím, že silná vůle dokáže vše, co si usmyslí. Typické US tlačení na city mi nevadí. Co mi vadí je malá variabilita. Už po 3 dílech, kde to bylo stále stejné (Chris nového adepta překvapí - naučí ho jak hubnout - Chris odjede - přijde krize - Chris zatlačí - a na konci je ječící dav co nevěří, jak mohl někdo takhle shodit) je cítit stareotyp. V podobném Jste to co jíte se snaží v každém díle zdůrazňovat jiné problémy a syndrom stále stejného, tak odpadá. - Fitko XXL - 60%