Víno roku (2008)

73% :) Taková letní pohodička...

Tendžó tenge (2004) (seriál)

Na to, že jsem nečekal nic extra, docela překvapení. Pěkná a místy docela drsná bojovka. Vadila mi jedna zásadní věc...proč se to sakra zase musí odehrávat na střední škole. Místy mi to trochu připoměla B.Hills 90210, jelikož tam také chodily na školu postavy, které už měly mít docházku minimálně 10 let za sebou. Co se týče samotného příběhu je vcelku zajímavý, jen škoda, že sledujeme 2 dějové linky a nakonec je tak nějak ukončena jen jedna, ikdyž by asi potřebovala i ta trochu více prostoru. Úlitby teen (zejména mužskému) publiku mě nevadily, ikdyž by seriálu přeci jen dodalo trochu na vážnosti, kdyby se ubralo trochu kalhotek a objemu naděr. Škoda, že nevzniklo více dílů, kde by se příběh aspoň trochu uzavřel, ale i tak je to solidních 70% P.S Mým oblíbencem byl poradce Bunschici a nejen proto, že evokoval jednu postavu z Wolfs Rain (kdo zná pochopí), ale proto, že přec nechtěl bojovat, tak když bylo potřeba, tak to všem natřel.

Push (2009)

Opravdu velká škoda nevyužitého námětu. Každou chvíli jsem čekal nějakou scénáristickou pecku, která konečně využije schopnosti postav a stále jsem dostával jen ta nejjednodušší a nejhloupější řešení ze všech. A jak by se sakra dalo využít toho, že postavy dokáží vidět možnou budoucnost a hlavně ovlivňování mysli, bože to mohla být pecka. Navíc ten nezajímavý nic neřešící konec! 45%

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Forrest Gump meziválečného období. Takový je Benjamin. Ikdyž z části jiný, přesto se tenhle film v mnohém podobá jednomu ze stěžejních děl 90. let. Celkově se jedná o trochu romantickou, trochu smutnou úvahu nad životem a hlavně nad smrtí. Vše viděno z trochu jiného pohledu a možná proto i s trochu jiným účinkem, než jsme zvyklí. Příhodné ke sledování ve dvou u sklenky vína za pošmourných podzimních večerů. 80%

Pád do ticha (2003)

Nejlepší hraný dokument co jsem viděl. Kam se hrabou produkce od BBC a spol. Toto je pecka. Nádherné záběry a drsný příběh, který prožíváte s hlavními hrdiny na plno, ikdyž víte, že je to jen hraný dokument. Slyšet po celou věčnost Boney M - příšerná představa. 85%

Zakázané království (2008)

Ne a ne a ne. Jedním slovem guláš. Mix snad všeho možného bez scénáře, bez jiskry. Některé momenty byli tak stupidní, že to vlastně ani nebylo k smíchu. A chudáci Jet a Jackie, ti možná ještě přemýšlejí, jestli jim to za ty prachy stálo. Nudná pohádka o chlapci jež se přenese do říše fantazie, kde se chvíli mluví čínsky, chvíli anglicky, přátelé co za vás rádi položí život a vědí všechno o všem jsou hned za prvním stromem, kde v temném věži na východě sídlí zlo (kde sem to už jen slyšel :-D), kde stát se chladnokrevným zabijákem je tak snadné a kde cesta je daná ať to dává smysl či nikoliv. Možná by to byl i průměr, ale když vezmu potaz, že to má asi nejhorší hudební doprovod, co jsem zatím letos slyšel, nemůžu dát více jak 40%

W. (2008)

Začátek mě zaujal, ale kousek za půlkou jsem to musel vypnout. Absolutní manipulace ve stylu komunistických filmů 50 tých let. Kdyby šlo jen o období než se W. dostal do úřadu, mohlo to být skvělé dílko. Ale jak se řeší věci okolo Iráku a jak vypadá všechno okolo pana prezidenta, to jsem teda čuměl. Stone si vybral jednoho hodného (Powell) a ze všech ostatních udělal nechutné imperialisty, kterým jde minimálně o světovládu. Ty slova která tam některé postavy vypouští jsou naprosto neuvěřitelná, ať už úmysly těch či oněch aktérů byly jakékoliv. Možná to v budoucnu dokoukám, ale moc se mi do toho nechce, ikdyž Brolin byl skvělý a toho Bushe jsem mu od první minuty věřil. Surová a hloupá propaganda antiamerikanismu ... 40% SPOILER (Cheney při tom výstupu u mapy trochu evokuje Hitlera nebo Stalina, jak tam mluví o globální nadvládě a že už jim konečně nebude stát nikdo v cestě...prostě nemám slov nad tou scénaristickou tupostí) SPOILER P.S. Točit životopis prezidenta, když ten je ještě v úřadě mi přijde přinejmenším podivné. U Stonea nevím jestli se jednalo o kalkul čistě ziskuchtivý či jen o burácení v žaludku zavilého levičáka... jen doufám že za pár let tu nebudeme podobný film o Obamovi (5.5.2009)

Kovboj Bebop: Lovec odměn (2001)

Ta filmová délka mi nějak k Bebopovi neseděla, ikdyž jsem se celých 116 minut bavil. Vlastně je to klasická jen o "trochu" delší epizoda, ikdyž oproti seriálu je zde několik změn. Zaprvé je to menší změna prostředí, které již není tak sci-fi, ale blíží se o něco více současnosti (že to město vypadá jak New York s Eiffolovkou uprostřed mi nikdo nevyvrátí). Za druhé nám trochu ubylo humoru na úkor filozofického bloumání po městě, což je mi trochu líto, ale nijak to filmu neublížilo. Bebop ale nezklamal, ponechal si své nejlepší atributy, jako je skvělé promíšní několika žánrů, dospělý vzhled (což není u anime tak časté), skvělá hudba a realistické postavy (ikdyž ten Spike už se nám pomalu začíná přesouvat do skupiny nezničitelných Rambů). Sayonara Space Cowboy 85%

Den D (2008) (pořad)

Zajímavý pořad, který tu měl být už možná o 15 let dříve, ale díky bohu za to, že aspon BBC své nápady posílá do světa. Přijde mi to ale také trochu unylé, místy tomu chybí šťáva, ale takový je asi holt někdy byznys. Já se u toho docela bavím a dá se to brát i jako dobré školení pro ty jež by chtěli někdy podnikat (nechť jich je jen více a více). 65%

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Ostrý jako nůž. Přímý jako střela. Když je takový člověk navíc expert a profík, tak to v našem zatuchlém rybníčku udělá pěkné pozdvižení. Skvělá sonda do (ne)chutného světa našich restaurací a jejich návštěvníků. "Bože můj, proč zrovna já." 80%