Svět podle Prota (2001)

Zajimavy namet, dobre zpracovany scenar, hvezdny vykon Kevina Spaceyho a v neposledni rade Jeffa Bridgese. Pro me jasnyc 5*. Uz jen proto, ze Kevin Spacey patri mezi me oblibene herce.

Děsnej dupák (2009)

Jako oddychova parodie, u ktere se nemusi premyslet je to fajn. Kratka stopaz napovida, ze tvurcum uz dosly napady, i kdyz ani v prubehu filmu jimi nehyrili. Urcite se dalo vymyslet vic, ale proti ostatnim parodiim je to jeste v norme

Sherlock Holmes (2009)

Pokud nebudete na film koukat s tím, že se jedná o sherlocka Holmese, pak jde o docela povedenou akci. Vzhledem k tomu, že však patřím k fanouškům klasického příběhu Sherlocka Holmese, je pro mě tato slátanina Indiana Jonese a McGyvera naprostým propadákem. Koho zajímá, že efekty patří k těm lepším stránkám filmu, když z klasické detektivky se udělá trapný akční film s béčkovými kulisami. Jediné co zachraňuje v mých očích film je herecké obsazení, ale jinak brak.

Americká kletba (2005)

Tyhle filmy mam rad a musim uznat, ze tady mi nekolikrat prebehl mraz po zadech. A o to v hororech jde v prvni rade. Po dlouhe dobe se objevila zdarile natocena ducharina. Kdyby si dal nekdo praci s trochu promyslenym koncem, sel bych i na pet hvezd, ale tady me popravde receno zklamal

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Tenhle film jsem dlouho odkladal, protoze jsem se bal zklamani, jako u Rambo III. Nebyl duvod. V tomto zanru proste nema konkurenci. Sly i ve svych letech dokazuje, ze na to ma, efekty propracovany (zadna pocitacova grafoka a sceny, kterym nemuze nikdo normalni verit, ale stara dobra prace pyrotechniku, maskeru) a mimo prvnich 15. minut se clovek nemuze ani na chvili odtrhnout a bonus nazaver ve forme konecne bojove sceny, kde se tvurci specialnich efektu vylozene vyradili. A presne o tohle v akcnim filmu jde. Navic mistrovsky zakoncena cela serie. I kdyz bych se vubec nezlobil za jeste jeden navrat. Samozrejme, ze jsou tu klise z minulych dilu, ale kdo chce psa bit, hul si vzdycky najde. Rozhodoval jsem se, jestli dat 4 nebo 5 hvezd, ale vzhledem k tomu, ze jsem fanouskem Slye, tak zvitezila druha moznost. Fanousci akcnich filmu urcite nebudou zklamani.

Darwinovy ceny (2006)

Nevyuzity potencial filmu, ktery ma sestupnou tendenci. Zacina se na 100% humoru a konci, jako sladarna typu beckovych filmu. Myslim, ze scenar mohl byt propracovanejsi. Puvodne jsem chtel dat tri hvezdy, ale vzhledem k tomu, ze bych urazil ostatne ohodnocene filmy, tak za dve.

Thor (2011)

Dve hvezdy za efekty a Anthonyho Hopkinse, ale jinak des. Udelat z historickych nadprirozenych bytosti sci-fi s prvky komiksu neni nic pro me. Mozna prave proto jsem u toho filmu usnul. Ale verim, ze priznivcum moderniho zanru to muze prijit zajimave. Me to vsak neoslovilo.