Griffinovic Vánoce (2004) (TV film)

Veľmi príjemný film zo skvelým humorom, naozaj som sa zasmial. A navyše to má zaujímavú pointu.

Ghost Rider (2007)

Totálna debilita, často úbohé efekty, béčkoví záporáci. Jediné čo potešilo boli kaskadérske kúsky a narážka na film Apokalypsa...

Zastav a nepřežiješ (2006)

Neuveriteľne "iný" akčný film. Originalita v každom kúsku. Ukážkový príklad snímku, pri ktorom a nedá zaspať, nie to ešte nudiť.

Silent Hill (2006)

Hru som nehral, takže aspoň nemusím porovnávať, ale tu sa bavíme o filme a jeho kvalitách. Dej mi prišiel nelogický, pre mňa to bola akási zlátanina, kde by ma už nič neprekvapilo. Napríklad nechápem význam toho chlapíka s veľkým nožíkom. Viaceré efekty mi pripadali skôr smiešne ako hororové, proste digitálne príšery ma nedokážu vystrašiť a nemám pri nich pocit reálnosti. Dve hviezdičky za pekné spracovanie (napríklad vjazd do Silent hillu je krásne natočený) a za skvelú hudbu.

Requiem za sen (2000)

Requiem for a Dream odpozerané na veľkom plátne patrí k mojim najväčším filmovým zážitkom. Soundtrack Clinta Mansella je dnes už síce trochu prefláknutý, ale v tomto filme neomrzí. Snáď žiadny iný film som neprežíval ako tento a myslím, že za to môže práve hudba v spojení s dokonalým strihom.

Gauneři (1992)

Ak by sa ma niekto spýtal, ktorý Tarantinov film je najlepší, asi by som musel chvíľu rozmýšlať. Nakoniec by som však vybral Gaunerov, pretože v ňom Quentin snáď najviac ukázal svoj talent pre réžiu a písanie scenárov a stačil mu na to len malý rozpočet a jeden sklad. Zároveň to je pre mňa dielo, ktoré ma ani na sekundu nenudí a zo všetkých Tarantinových celovečerných filmov ubehne najrýchlejšie.

25. hodina (2002)

Päť minútová scéna posielaním všetkých "do hajzlu" je jedinečná a perfektná. Proste jedna z mojich najobľúbenejších, nie len v tomto filme. Do hajzlu so Spikom Leem, do hajzlu s Edwartom Nortonom a do hajzlu aj s celým týmto filmom...

Nejúžasnější videa světa (1999) (pořad)

Dosť husté videá, ktoré spôsobujú zimomriavky. Nechcel by som zažiť nič z toho, čo bolo v tomto programe odvysielané.

Osudový dotek (2004)

Odpoveď na otázku "Prečo sa hrdina nevracal do minulosti viac-krát a nesnažil sa všetko vyladiť, aby bola prítomnosť dokonalá?" Možno preto, že pochopil že sa to nedá vyladiť do dokonalosti (sú snáď všetci vo Vašom okolí bez problémov?). Možno preto, lebo už bol zúfalý a proste to vzdal. Možno preto, lebo jeho mozog sa vždy reštartoval, čo spôsobovalo bolesti a krvácanie a nechcel riskovať, že ho z toho raz j*bne. Musí byť vo filme všetko polopatisticky vysvetlené? Niektoré veci si treba domyslieť ;-)

Van Helsing (2004)

Pozerať Van Helsinga je obrovská strata času. Ničomu vo filme sa nedá veriť a keď nemáte ani trochu pocit reálnosti, tak sa do deja ani nemôžete vžiť. Zbytočná zlátanina plná digitálnych efektov, ktorá vo mne nevyvolala žiadny pocit (ani strach, ani napätie, ani emócie, ani nič).