Spalovač mrtvol (1968)

Od Spalovača mrtvol som očakával, že v ňom uvidím postavu Karla Kopfrkingla, ktorá sa zo vzorného otca postupne mení na sadistickú beštiu veriacu v nacistické ideály. Lenže Kopfrkingl už od začiatku viac menej pôsobí ako psychopat a vy len čakáte, kedy nastanú okolnosti, ktoré umožnia jeho vnútornej povahe vyplávať na povrh. Atmosféra filmu je vskutku hororová a jeho technická stránka je mimoriadne nadčasová. Stále mi však niečo nedovoľuje dať plný počet hviezdičiek. "Zinuško, když máme tak vzácnou návštěvu, nezahraješ na klavír? Třeba Mahlerovy písně o mrtvých dětech. Nebo něco úsměvnějšího! Saint-Saenův Tanec kostlivcův!"

Pouze pro zvané (2004)

Ornella Muti tu ako sexy disco smažka vyzerá super. Kto by jej tipoval taký vek... Ale to je vo filme plnom buzerantov, trancu a nadržanej kozy to jediné, na čo sa dá pozerať.

Velký šéf (2002) odpad!

Toto by si mal pozrieť každý, kto chce vidieť ako vyzerá totálne zlý film. Nechápem, kde to Markíza vyhrabala - je to natočené ako lacné porno, ale pri tom je to akčný film. Pôsobí to tak ako by to natočil nejaký neschopný amatérsky svadobný kameraman. Ani sa poriadne nedá opísať, aké je to strašné. Najukážkovejší odpad!

R.S.V.P. (2002)

Divný film plný kecov a bez náznaku hororového napätia. Napriek tomu sa to dá dopozerať, hlavne kvôli feťákovi, ktorého hrá Jason Mewes a minimálne dvom pekným herečkám. Film poukazuje na to, že nie každý sériový vrah musí mať pokazené detstvo, alebo nejakú traumu. Chce si len zabiť pár ľudí, aby dokázal, že je aspoň v niečom talentovaný...

Červený trpaslík - Zpátky na Zemi (2009) (série)

Veľmi nevyvážené. Pri prvej časti som bol sklamaný a hovoril som si, že to ani nemalo vzniknúť. Po skončení posledného tretieho dielu som však chcel viac a prišlo mi ľúto, že viac častí už nie je. Tie štyri hviezdičky si Back to Earth určite zaslúži. P.S.: Myslím si, že ak by tunajší hodnotitelia videli tieto nové časti len v českom dabingu, bolo by tu hodnotenie minimálne o 10% vyššie. Darmo, zvyk je železná košela :)

Batman a Robin (1997)

Je Batman a Robim hviezdne obsadená a nepochopená paródia, alebo je to veľmi zle napísaný a natočený film? Odpoveď bude zrejme niekde na hranici týchto dvoch možností.

Terminator Salvation (2009)

Toto nie je príbeh Johna Connora! Neviem kam sa podeľ ten sympatický charakter z dvojky a trojky, ale v najnovšom pokračovaní Terminátora je John Connor večne zamračený "vojak", ktorý stále vykrikuje, alebo šepká do vysielačky. Toto je príbeh Marcusa Wrighta! Úplne nová postava, napoly stroj, napoly človek, avšak oproti Connorovi je omnoho ľudskejší a vo filme mu naozaj fandíte. Absolútne by mi neprekážalo, keby bol tento film len jeho príbehom a nebolo by to pokračovaním Terminátora - len by bol dej zasadený do podobnej apokalyptickej vízie budúcnosti. Pretože tá bola zobrazená dokonalo, len sa mi akosi k Terminátorovi nehodila. Akčná a zvuková zložka bola super a keby sa toto sci-fi nevolalo Terminator Salvation, uvažoval by som nad plným počtom hviezdičiek.

Power Rangers Mystic Force (2006) (seriál)

Jedna hviezdička za to, že sa od tejto debility nedajú odtrhnúť oči a druhá za to, že to tvorcovia očividne nemyslia vážne. Po opici, keď mi môj mozog absolútne nefunguje, je táto fantasy verzia strážcov celkom "fajn" - vtedy chápem, že deťom, ktoré zatiaľ veľmi nerozmýšľajú, sa to môže páčiť.

Moucha (1986)

Mucha ma samozrejme dostala najviac keď som bol malý a k smrteľnému vystrašeniu mi stačilo hocijaké béčko s nejakou lacnou príšerou. Lenže tento film si dokážem pozrieť aj v súčasnosti a jeho atmosféra, depresívnosť a ľútosť nad hlavným hrdinom na mňa doliehajú stále rovnako. Navyše mi ani nevadia staršie efekty a dneš už trošku smiešnejšie pôsobiace masky. Jedna hviezdička však musí ísť dole, pretože napriek tomu že je to film kvalitný, dnes ma už narozdiel od iných starších hororov vystrašiť nedokáže.

Chodili sme spolu (2008) (pořad)

Úroveň jednotlivých častí závisí len od pozvaných hostí, preto je táto talk-show na veľmi kolísavej úrovni. Pôvodne som dal len dve hviezdičky, ale proti Marcinovi nič nemám a pri pár dieloch som sa dobre zasmial, tak si to tú tretiu hviezdičku zaslúži.