Už jsme tam? (2005)

Pohodová komedie, která zaručeně pobaví a odvede pozornost od všedních problémů. Překvapivě svižné tempo, výborný Ice Cube a fantastické děti. :)

Zdroj (2005)

Výtečný český dokument poukazující na vykořisťování Ázerbájdžánců západními nadnárodními giganty s podporou západních vlád. Proč bylo možné Ševardnadzeho odstavit a Alijeva ne? Gruzie přece nemá ani zdaleka tolik ropy. Až se někdy na západě odpálí nějaký Ázerbajdžánec, nebudu se vůbec divit. Ázerbájdžán je dalším z nesčetných důkazů toho jak Západ ubližuje muslimskému světu.

Živý v Joburgu (2005)

Chutná návnada před celovečerním trhákem District 9 z roku 2009.

3:15 zemřeš (2005)

I teď je možné natočit kvalitní film na téma Amityville, i když "podle skutečnosti" je tam asi jen 5 procent. Ryan Reynolds je vynikající, ale Van Wilder je Van Wilder.

Al Džazíra - jiný úhel pohledu (2004)

Dokument o jediném kvalitním a věrohodném médiu, jestli jde o záležitosti Blízkého východu. Chvála Bohu, že nedávno spustili satelitní vysílání i v anglickém jazyce. Mnoho reportáží najdete na YouTube, vřele doporučuji.

Anlat İstanbul (2004)

Zmatený a zamotaný pohled na temnou stranu Istanbulu. Místy jsem myslel, že u toho navíc usnu.

A State of Mind (2004)

Další z dokumentů vrchního zahraničního propagandisty KLDR Gordona. Velkým úspěchem je, že mu severokorejští komunisti dovolili natáčet. Podle toho taky ten dokument vypadá. Gordon ukazuje pouze "ukázkové" fragmenty hlavního města a nikdy nesklouzne ke kritice nejhoršího režimu na světě. Malinkatý výřez ze severokorejského života tak uchvacuje naivní "západní" diváky a potěšuje severokorejské komunisty a manipulované občany, viz. ocenění na "mezinárodním filmovém festivalu" v Pchjongjangu. Umně diplomaticky natočený dokument, který de facto nic převratného nepřináší, a tak nemůže ani nikoho urazit.

Bokovka (2004)

Trpký příběh ze života. Příběh dvou stárnoucích chlapů. Jeden je vinofilní průměrný pisálek a životní loser. Druhý je na první pohled zkušený casanova, který se však zmateně zmítá mezi budoucí arménskou manželkou a asijskou milenkou. Oba tvoří dohromady komický pár, který je radost sledovat, nejen díky komickým situacím, ale také kvůli tomu kontrastu, který mezi nimi je. Paul Giamatti podává výborný výkon, ale myslím, že se moc nenadřel, jelikož to vypadá, že to chudák ani vlastně moc nehraje. :) Příjemný film, i když s hořkou pachutí životního nezdaru.

Brněnský masakr zubařskou vrtačkou (2004) (amatérský film)

Zatím jednoznačně nejlepší český horor, jaký jsem viděl. Obzvlášť nepříjemný zážitek pro ty, co mají strach ze zubařských ordinací. A jako bonus krásná sestřička.