Dárek z lásky (2004)

Nesourodá slepenina na nekonečné téma Vánoc a běžných lidských problémů. Silné téma, ze kterého by šlo vytěžit daleko více. Takhle je to místy kolosální nuda, místy trpký doják.

Pod ochranou nebes (1990)

Těžká hloupost jak z harlekýnového románu pro osamělé dámy. Kolosální nuda s animální sexualitou a šerednou Debrou Winger.

Babam ve Oğlum (2005)

Silný a v zásadě pravdivý film o rodinných hodnotách, zasazen do krásného prostředí okolí İzmiru a nelehké doby osmdesátých let v Turecku a vojenského převratu Kenana Evrena.

Tropická bouře (2008)

"Who left the fridge open?" - Bombastická politicky nekorektní parodie s celou řadou známých herců, kteří si své role patřičně užívají.

Anlat İstanbul (2004)

Zmatený a zamotaný pohled na temnou stranu Istanbulu. Místy jsem myslel, že u toho navíc usnu.

Prci, prci, prcičky: Spolek Beta (2007)

Stále čekám, kdy se z série American Pie filmů konečně urodí nějaké péčko ... zatím stále nic, i když šestka k tomu měla zas o nějaký ten kousek blíž (a to jsem si myslel, že to Nahou mílí skončí). Beta House je pochopitelně již slabým odvarem, který se veze na vlně legendární originální trilogie. Teď navíc chybí i jakákoli kloudná hudba, prvek, který vždy zdobil Prcičky. První dva díly mají geniální soundtrack, trojka má Matta Nathansona, čtyřka Tala Bachmana a pětka Allister. Beta House nemá nic a to hudební prázdno je silně cítit po celou dobu filmu. Trapných situací ještě přibylo, i když je vidět, že tvůrcům docházejí nápady. Koneckonců počet otvorů v lidském těle i tělních tekutin je omezen. :) Beta House však slouží svému účelu a bezstarostně baví, pomáhá tomu i výborná postava Wesleyho - inteligenta-skrytého těžkého alkoholika, no prostě jako ze života. :)

Blázniví únosci (1999)

Naprosto nudná rádoby-komedie, snad ještě víc povrchní než ostatní kousky tohoto druhu. Nápad není špatný, ale provedení ubohé. Jediný opravdový herec, který se snaží je Jamie Foxx. Jake Busey nemá šanci řádit jako obvykle a krásnou Niu Long režisér poslal úplně pryč. Leitmotivem tohoto snímku tak není dobrá zábava, ale modní vyobrazení bílých obyvatel středozápadu jako imbecilních buranů a hispánců a černochů jako těch dobrých a neškodných týpků. Nějak mi tak uniká, proč toho mexikána pustili, když přepadl s kamarády obchod. Odpověď zná však zřejmě pouze pan režisér.

Dům naruby (2003)

"Mr. Sanderson, is everything okay? I thought I heard a Negro..." :) Když se namíchá sterilní politická (ne)korektnost s klasicky snaživým Stevie Martinem, nezávislou Queen Latifah a nadrženým Eugenem Levym, vznikne slušná podívaná pro celou rodinu. Celý film navíc obohacuje svou přítomností Joan Plowright, která snad poprvé za svůj život hrála babičku hulící trávu. :)

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Tenhle kultovní teenagerský film mě nechává překvapivě chladným. Režisér stále osciluje mezi vážným dramatem a popcornovým sexuálně-komediálním plátkem pro teenagery. Dravě sexy Sarah Michelle Gellar, naivně sexy Selma Blair, ani zázračně polepšený švihák Ryan Phillippe z tohoto filmu neuvařili nic víc než rozpačitý průměr.