Holičství (2002)

Hodně dobrý etnický snímek, který však nebude bělochy z ČR, kterým neříkají pojmy jako NAACP, Rosa Parks nebo Rodney King, nikdy pochopen.

Zážitky Jeffa Corwina (2001) (seriál)

Skvělá zábava i dokument najednou. Vždy když vidím jak se Jeff prodírá lesem nebo brodí bažinami v těch svých šortkách tak mám lepší náladu. :)

Anima Mundi (1992)

Naprosto pohodová půlhodinová oddychovka o kráse Matky Přírody.

Léto v Alabamě (1999)

Kdysi se mi to aji líbilo, ale při druhém shlédnutí po pár letech už ne. Debut Antonia Banderase dopadl špatně, podprůměrný herec - podprůměrný režisér. Natočil nesourodý příběh, do kterého obsadil svou partnerku s tak nepříjemným hlasem, že jsem měl sto chutí po ní něco hodit. Kdyby se Antonio věnoval raději příběhu o občanských právech, udělal by mnohem lépe. Takhle je to vskutku "crazy" film, kterému nasazuje korunu naprosto pitomá závěrečná epizoda u soudu. Co se však také dalo čekat od Španěla, který točí film o Alabamě ...

Naqoyqatsi (2002)

Naqoyqatsi nedosahuje kvalit svých dvou předchůdců. První přibližně hodinu jsem se i trochu nudil. Půl hodiny před koncem jsem však byl digitálně pohlcen do strhujícího kolotoče digitálního poselství. Godfrey Reggio i Philip Glass opět nezklamali.

Rodina matky Flory (1998) (TV film)

Příběh životem těžce zkoušené matky Flory. Knihu Alexe Haleyho jsem sice nečetl, ale tento televizní snímek se velmi vydařil. Navíc je všechno podtrženo velmi dobrými hereckými výkony, hlavně Cicely Tyson a Blaira Underwooda. Celý zážitek ještě umocňuje to, že Alex Haley psal tento příběh podle skutečné osoby, Flory Barber.

Edův příští krok (1996)

Výborný film o tom, že v dnešních velkoměstech je obtížné najít partnera. Další kvalitní snímek Amerického nezávislého léta.

Procházka po Měsíci (1999)

Klasický snímek z dílny Miramaxu se silným obsazením, dobře zahraný a na diváka mile dýchající dobovou atmosférou.

Texas Rangers (2001)

Miramax zabruslil i do westernových vod. Obsazení je velice silné a už jenom z něj je jasné pro jakou cílovou skupinu je film určen. Výsledkem je svižný moderní teen western.

Diamanty jsou věčné (1971)

Jedna z lepších bondovek se správňáckou dvojicí zloduchů a krásnou Jill St. John.