Děkujeme, že kouříte (2005)

Ostrá satirická záležitost nejen pro (ne)kuřáky. Aaron Eckhart zvládá svou roli perfektně, stejně jako William H. Macy. "Kids, don't take drugs, smoke a cigarette!" :)

Miluj mě, prosím (2004)

Nesourodá slepenina vzájemně propletených vztahů. Film, ve kterém mi bylo líto všech. Film, který obhajuje podvádění ve jménu slepé lásky. V dnešní době se to stalo normou. Je mi líto vlastně všech. Nejvíc cítím pro Rebeccu, jeho přítelkyni, která Matta miluje ... ten ji bezostyšně podvádí. Pak je tady Luke, trochu praštěný, ale dobrý kluk, oběť chladné manipulace. Lisa ... další oběť manipulace. Alex je obětí slepé lásky, manipulátorka, kterou tvůrci vyobrazí jako jediné zlo příběhu. Nakonec hlavní postava, Matt - dobrý kluk, který Lisu opravdu miloval a ona nikdy nezmizela z jeho srdce. Když ji pak znovu zahlédne, jedná impulsivně, tak jak mu káže srdce. Zápletce neprospívají gigantické nelogičnosti jako absence mobilních telefonů nebo internetu. Positivem jsou závěreční Coldplay, i když jejich dojemnou pecku si umím představit v padesáti vhodnějších citově vypjatých okamžicích.

Těžká váha (2005)

Prvotřídní biografické drama, film nejen o boxu, ale hlavně o rodině, slušnosti, vůli a vytrvalosti. Další životní výkon Russella Crowea. Ostatní herci mu zdatně sekundují a režisér zkušeně vede film k očekávanému konci této pravdivé pohádky. Jediné co mi na filmu vadí je démonizace Maxe Baera.

Issız Adam (2008)

Nejpopulárnější turecký film roku a smutný film křehce zkoumající specifiku tureckých vztahů. Režisér Çağan Irmak dokázal již vícekrát, že je schopným pozorovatelem turecké mentality a umí hrát s city diváků. Díky němu turecká kina znovu plavala v slzách ... Issız Adam (Osamělý muž) je smutným příběhem Alpera, mladého nečestného muže, který není schopen navázání jakéhokoliv normálního vztahu s ženou. V jistém ohledu je Alper ztělesněním typického tureckého nadrženého macho chlápka. Jednoho dne však potká Adu, krásnou a milou tureckou dívku. Ta je ztělesněním typické turecké ženy - čestné, ctnostné, věrné, slušné a dobrosrdečné. Ada se do Alpera postupně zamiluje a vy můžete pozorovat jak zlatá holka to je. Alper se však pořád nemění a vám se chce brečet jak s Adou neustále vyje*ává. /spoiler/ Všechno směřuje k nešťastnému konci, kdy se Alper s Adou rozejde a zničí si tak vlastně svůj život. Ada pro něj byla jedinou a poslední šancí na změnu. Během rozchodu mu Ada říká: "Mrzneš k smrti, ani o tom nevíš!" Issız Adam je vlastně klasickým smutným filmem o lásce, avšak zasazen do kouzelného İstanbulu, podbarven krásnou tureckou hudbou 60.-70. let a opepřen řadou specifik tureckého života a mentality. Pro lidi, kteří si něčím podobným prošli film nabírá na působivosti a hloubce.

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008) odpad!

Sandler je jedním z mých oblíbených herců, ale tahle židovská agitka, převlečena do nevkusné rádobyvtipné komedie je hodně mimo. Herci bídní a nevtipní, vtípky trapné a jednostranné.

Velmi nebezpečné známosti 2 (2000)

Na rozdíl od tolik opěvované jedničky si dvojka na nic nehraje a je nepokrytě teen filmem pro nadržené teenagery. Robin Dunne, jediné herecké positivum tohoto filmu, dělá co může, ale nedokáže film vytáhnout z bahna podprůměrnosti. Nelogický a v zásadě stupidní závěr pouze podtrhuje rozpačitý dojem z filmu.

Taxikář (1976)

Komorní drama o obyčejném človíčkovi, který už měl dost té zkažené společnosti, do které se denně probouzel. Výborný De Niro a dlouhé čekání na to, kdy začne konečně jednat. Není to perfektní film, ale je dobrý, a to mi stačí. - 70%

Takva (2006)

Velmi dobré drama zobrazující život jednoho poctivého věřícího Muharrema, který vede chudý život a je oddán Bohu. Záhy však dostane funkci v jedné náboženské nadaci a dostane se k penězům. Vidí, že nadace využívá věřící k vlastnímu finančnímu prospěchu. Šejk káže vodu a pije víno. Muharrem dostane auto, mobil, hodinky a postupně se začne měnit. Zhrubne, je méně citlivý a více prospěchářský. V jeho nitru probíhá boj mezi dobrem a zlem. Boj mezi poctivým chudým Muharremem a novým, majetným a důležitým Muharremem. K tomu všemu hlavní hrdina bojuje i se svými nečistými sexuálními představami. Závěrečná dusná půlhodina, kdy Muharremovi již začne notně hrabat, stojí za to.

Hoffa (1992)

Jimmy Hoffa jako nejlepší přítel pracujícího lidu, charismatický vůdce, nepříjemný společník a polo-kriminální živel. Jack Nicholson podává standartně kvalitní výkon, místy ho však překonává rázný prďola Danny DeVito. Na filmu mi chybí jasné zdůraznění toho, že Hoffa se z prostého odborového pracovníka stal kriminálním živlem, člověkem vzdáleným odborovým ideálům. Režisér DeVito se jakoby bojí ukázat Hoffovu temnou stránku důrazněji a spíše s ním i sympatizuje.

Troja (2004)

Bombastická hollywoodská popcornová orgie. Desetitisíce blonďatých Řeků s vizáží skotských pastevců bojují a souloží seč síly stačí. Mezi digitálním komparsem pak vyčnívá naolejovaný Brad Pitt v roli ješitného a slizkého Achilla, který v sobě nakonec objeví srdce. Shlédnout, přežvýkat, zahodit.